Harfleri Yazma Şekline Göre Hangi Zeka Türüne Sahipsin?

833PAYLAŞIM

Bazı harfleri yazma şekline göre hangi zeka türüne sahip olduğunu söylüyoruz!

Eğer hazırsan;

 Haydi başlayalım!

Cinsiyetini öğrenmekle başlayalım...

Yaşını da söyler misin?

X harfini nasıl yazıyorsun?

Z harfini nasıl yazıyorsun?

E harfini nasıl yazıyorsun?

K harfini nasıl yazıyorsun?

Peki son olarak M harfini nasıl yazdığını seç, sonucunu hemen öğrenelim!

Kişisel-İçsel ve Sosyal Zeka!

Sen kişisel-içsel ve sosyal zeka türüne sahipsin. Kendini rahat bir şekilde ifade edebilmenin temel sebebi, içsel dünyanı analiz edebilmen ve farkına varman. Hem kendini hem de insanların içinde yaşadıklarını görebiliyorsun. Sana insan sarrafı desek yeridir. Bu sayede insanlarla çok iyi bir iletişim kurabiliyorsun. Kime nasıl gideceğini çok iyi biliyorsun. İnsanlar arasında sevilen ve sayılan bir insansın. Duygu ve düşüncelerinin farkında olup ona göre davranabiliyorsun, karşındaki insana çok rahat bir şekilde ifade edebiliyorsun. Mantığın ve duygularının dengesini çok iyi kurabiliyorsun. Yeni insanlar tanımayı, etrafındaki olayları keşfetmeyi seviyorsun. Çözüm odaklı birisin. Bu yüzden de sosyal zekan oldukça kuvvetli diyebiliriz. Tecrübe sahibi olmayı seviyorsun çünkü yaşadıkların sana her seferinde bir şeyler öğretiyor. Kendi motivasyonunu kolayca sağlayabiliyorsun. Bu sayede insanlara pozitif enerji yayıyor, aranı çok iyi tutuyorsun. Öğrenmeye, yeni şeylere odaklanmaya çok açıksın. Hayatına giren her insanın sana bir şeyler katacağını düşünüyorsun. Kendini çok iyi ifade ediyor, sosyal ortamlarda ön plana çıkabiliyorsun. Bu da senin hem kişisel - içsel hem de sosyal zekanın oldukça gelişmiş olduğunu gösteriyor.

Sosyal ve Görsel Zeka!

Sen sosyal ve görsel zeka türüne sahipsin! Kelimelerden, seslerden ziyada sen görsel olarak gördüğün her şeyi aklında çok iyi bir şekilde kodluyorsun. Bir gördüğünü bir daha asla unutmuyorsun. Hayal gücün o kadar gelişmiş ki, kafanda birçok şeyi görselleştirebiliyorsun. Bu da senin hiçbir şeyi unutmamanı sağlıyor. Her şeye daha geniş açıdan bakabiliyorsun. Kimsenin göremediği ayrıntıları görebiliyorsun. Bunların yanında insanlarla çok iyi iletişim kurabiliyorsun. Sosyal bir insansın. Kendine her şeyden fazla güveniyorsun. Kendi fikirlerini açık ve net bir şekilde söyleyebiliyorsun. Çekinen bir insan değilsin. Aksine tüm dikkatleri üzerine toplayabiliyorsun. Ön planda olmayı seviyorsun. Farklı olmak senin için çok ama çok önemli bir şey. Bu yüzden yaratıcılığını zorlayıp ortaya farklı işler koyabiliyorsun. İşte sen tüm bu özelliklerden dolayı sosyal ve görsel zekaya sahip bir insansın.

Matematiksel ve Sosyal Zeka!

Sen matematiksel ve sosyal zeka türüne sahipsin! Sayılarla aran çok iyi durumda. Her şeyi sayılarla kodlayarak aklında tutmaya bayılıyorsun. Analitik düşünme yapısına sahipsin. Olayları en ince ayrıntısına kadar inceleyebiliyorsun. Neden sonuç ilişkisine göre hareket ediyorsun. Mantığın duygularına göre daha baskın durumda. İnsanlarla iletişim konusunda oldukça iyisin. Genel kültür seviyen iyi durumda olduğu için hemen hemen her konuda bir fikrini belirtebiliyorsun. İnsanlara yön vermeyi seviyorsun, İçinde liderlik duygusu biraz baskın gibi. Sosyal ortamlarda insanlar seni dinlemeyi seviyor. Çünkü matematiksel zekan kadar mizahi yeteneğin de çok iyi durumda. İnsanları ikna edebilme kabiliyetin oldukça gelişmiş durumda. Bu da seni her alanda başarılı bir insan yapıyor. Her işin altından farklı fikirlerinle kalkmasını çok iyi biliyorsun. Bu yüzden matematiksel ve sosyal zekaya sahipsin.

Analitik Zeka!

Sen analitik zekaya sahip bir insansın! Hemen hemen her türlü olaylarda çözüm odaklı düşünüyorsun. Olayları kendi kafanda konu konu ayırıp, analiz edebiliyorsun. Karmaşık yapılar karşısında pratik çözümler üretebiliyorsun. Bu gerek insan ilişkileri gerek iş hayatı gerek aşk hayatı gerek eğitim hayatı olsun senin için aynıdır. Kendi kafanda analiz etmeyi seven bir insansın. Senin için bu ne kadar normal olsa da oldukça iyi bir yetenek. Yaratıcı bir insan olduğun için aslında çok çabuk çözümler bulabiliyorsun. Bu da seni her alanda diğer insanlardan oldukça farklı kılıyor. Her şeyi çok çabuk kavrayabiliyorsun. Sayılarla aran da çok iyidir. Mantıksal örüntüleri çok çabuk çözebildiğin için zamanını çok iyi kullanabiliyorsun. İki işi aynı anda yapabilme yeteneğine sahipsin. İnsan ilişkilerinde oldukça başarılısın. İşte tüm bu özelliklerinden dolayı sen analitik zekaya sahip bir insansın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
-1684

Визуально-пространственный интеллект...

-1684

удивительно ! Всего несколько букв и попадание 100% inanılmaz! Sadece birkaç harf ve% 100 isabet

nilay-kemal

M yi hiç bir seçenekteki gibi yazmadığımdan testi sonuçsuz?!

ceren-guler16

Sosyal ve Görsel Zeka!

baris-cakici1

Kişisel-İçsel ve Sosyal Zeka!

Görüş Bildir