Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Ressam Senin Ruh İkizin?

 > 
76bPAYLAŞIM

Duygularını dışavurup Dali mi olacaksın, yoksa Rönesans'a gidip mükemmel uyumu mu yakalayacaksın. Hangi ressam senin ruh ikizin diyoruz yani. Testi çöz, rengin hangi üstadıyla aynı kafa yapısına sahip olduğunu öğren!

1. Son bir 100 liran kaldı diyelim, bununla ne yapardın?

2. Ruhun ne kadar karanlık?

3. Favori Nejat İşler'ini seç!

Ruh Hastası Nejat
Uzun saçlı Nejat
Rocker Nejat
Sarışın Nejat
Kaybeden Nejat
Keşanlı Nejat
Suskun Nejat
Tencere içi Nejat
Sosyopat Nejat

4. Hangi tatil gününü daha çok seversin?

5. Osmanlı Dönemi'nde yaşasaydın, hangi minyatürü çizerdin?

6. Hangisi "daha güçlü" bir duygudur?

7. Paletinde hangi renk kalmazsa, çıldırırsın?

Siyah
Mor
Gri
Turuncu
Yeşil
Kırmızı
Sarı
Açık Mavi
Bütün renkler

8. İnsanlar senin resimlerine bakınca onların nasıl hissetmesini isterdin?

Beni takdir etmelerine
Ruhani duygularının kabarmasına
Çizdiğim şeyin, o şey hariç her şey zannetmelerine
Dehşete düşmelerine
Bana üzülmelerine
Çizdiğim şeyin gerçekten o şey olduğunu sanmalarına
İnsanlar hiç ama hiç umrumda değil!
Ruhlarının sıkılmasına
Baktıkça içlerinin açılmasına

9. Şunu bir şeye ya da kavrama benzet!

10. Son olarak... Çocukken en sevdiğin el işiyle alakalı şey neydi?

Patates Baskı
Kil Hamuru
Makrome
Kuru Boya
Sulu Boya
Pergel
Tutkal
Makas
Oyun Hamuru

"Leonardo Da Vinci" çıktı!

Sen dengenin ve uyumun insanısın. O kadar dengeli bir insansın, terazin asla şaşmaz, kantarının topuzu da kaçmaz. Bunun yanında oldukça gizemli bir insansın, sırrına erişilemez. Bu yüzden çevrendekilerin, arkadaşlarının en önemli gündem maddesi sensin: Gülüşünde, bakışında ve sıradan sözlerinin altında bile gizli bir anlam yatar. Son olarak, 10 elinde 10 marifet olduğunu bilmem söylememe gerek var mı?

"Edward Munch" çıktı!

Evet bu dünya iyi bir nane değil: Birçok yalan dolan, haysiyetsizlik kol geziyor. Evet, insan denilen varlığın hamuru kötü yoğrulmuş. Ve evet, öylesine yoruldun ki bunlarla uğraşmaktan, yabancılaşmaktan. Evet, bunlara hepsine evet; fakat cidden, samimice dünya bunları takmaya değmez, en azından sana değmez. Seni sen yapan bunlara karşı attığın sessiz büyük "Çığlık"lar; fakat dediğimiz üzere cidden değmez. Dünyaya yuvarlak diyorlar, ancak bir sen biliyorsun yamuk olduğunu, resimlerinde olduğu gibi!

"Michelangelo" çıktı!

Senin en başta çıplaklığı sevdiğini söylemek gerek. Sakın yanlış anlama, bu çıplaklık; fiziksel bir çıplaklık asla değil: Mecazi anlamından bahsediyoruz. Yalansız, sade ve yalın bir hayat tasarlıyorsun kendin için, ilişkilerinde de bunu beklemenden doğal bir şey yok. Ayrıca insanların bunun tam da aksini yapması, üstüne endişe kumaşından yapılma yalan kazakları giymeleri, mideni bulandırıyor. Çıplaklık iyidir iyi, çünkü fazla kilolar asla yalan söylemez :)

"Vincent van Gogh" çıktı!

Öncelikle, senin zamanının ötesinde olan insanlardan olduğunu söylemek gerek. Bu türden insanların hep başına gelen, arka planda kalma ve dikkat çekememe gibi durumlar senin de başında. Ancak sen bunları takacak türden de bir insan asla değilsin. Ayrıca duyguların insanısın sen. Yaşayıp, taa derinlerinde hissetmediğin hiçbir duygu yok gibi. Hani görmedik diyenleri, ayrıntılarınla döversin sen. Son olarak aman ha kulağa dikkat :)

"Frida Kahlo" çıktı!

Şu dünyada binlerce dil ve binlerce bilge insan var: Hepsinin ağız birliği edip dediği bir şey var: Kendini bil! Sense kendini bilmenin "portre"sisin. Sakın yanlış anlama, sana benmerkezci ya da bencil demiyoruz. Sadece kendini iyi tanıdığını ve çözümlerin de, cevapların da kendi içinde olduğunu bildiğini söylüyoruz. "Nosce te ipsum" özetle!

"Bob Ross" çıktı!

Şu dünyada herkesin belli bir amacı vardır, benim bir amacım yok diyenlerin bile! Senin şu evren üzerine gelme amacınsa insanları eğlendirmek ve bu yolla bir şeyler öğrenmelerine sağlamak. Ayrıca oldukça pratik ve yetenekli bir insansın. Ne iş yaparsan yap, o işin senin elinden kurtulma ihtimali, eşittir sıfır! İllaki her işin altından kalkarsın, başlarda birazcık sallanmaksa adettendir, sonuca bakalım dünyanın en harika bonus kafalısı :)

"Pablo Picasso" çıktı!

Her şeyden önce sen tam bir dehasın. Fizikle uğraşsaydın Einstein, edebiyatla uğraşsaydın Dostoyevski, basketbolla uğraşsaydın Jordan olurdun kuşkusuz. Seçimlerinle alakalı olarak, o işin en iyisi olmak gibi gibi bir huyun var ki, seçilmiş olabilirsin. Ecnebi buna "gifted" der, armağansın insanlığa yani. Seni anlayamansa çok. Zaten herkesin de anlamasına gerek yok. Son olarak, tüm dehalar da olduğu gibi güzele karşı zaafın var. Zaten "çapkın" kelimesi, öyle olamayanlar tarafından çıkarılmış bir pislik atma aparatıdır. Sen olabilenlerdensin bay/bayan deha!

"Salvador Dali" çıktı!

Nev-i şahsına münhasır demek sen demek basitçe. Düşüncen, hareketlerin, konuşman hepsi numunelik. Sıradanlığa tepki olarak doğmuşsun kısaca. Ancak ne bunu farklı olmak için yapıyorsun, ki öyle olsan hiç olmaz, ne de senin üstünde garip duruyor. Çoğu kişi senin gibi numuneliklerden ya korkar, ya da onlarla alay eder. Ama senin öyle bir üstüne yapışmış ki bu haller, sanki sıradan bir insan olamayacakmışın gibi!

"Claude Monet" çıktı!

Sen sınırların insanısın: Akşamı ya da sabahı sevmezsin mesela, ya tan vaktini ya da gurup vaktini seversin bu yüzden. Yani her şey yerindeyken, düzen varken, para varken herkes iyidir. Bir de onları geçiş vakitlerinde tanımak lazım gelir. Ayrıca estetik algın çok üst seviyede. Müziğin iyisi, kıyafetin iyisi, yemeğin iyisi, kadının/erkeğin iyisi sendedir. Zaten "zevkler ve renkler tartışılmaz" klişesi zavksizlerin uydurduğu bir yalan değilidir de nedir. "Yok yaee" diyenlere kendini göstermen yeterli bay/bayan güzel mıknatısı :)

"Caravaggio" çıktı!

Şunu söyleyelim en başta, tüyler ürperten bir karaktersin sen. Seni mimari bir döneme benzetecek olsak, gotik dönem; tarihi bir devre benzetecek olsak o da ortaçağ olurdu. Siyah ya da cansız renklerin en soluk tonları ruh halini anlatır senin. Zaten dünya hiç de öyle üstünde davul-zurna çalınıp, halaya durulacak bir yer değil. Gerekeni yapıyorsun kısaca ve şunu da söylemek gerekir ki bunlar sana bir gizem ve karizma katıyor :) Pardon gülmemek gerekiyordu senin yanında!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ryuujis

En sevdiğim ressam çıkma qeyff jsmgjs Dali diye yazılır Deli diye okunur qalp qalp qalp

yagiz-pg-karakoc

Caravaggio Şunu söyleyelim en başta, tüyler ürperten bir karaktersin sen. Seni mimari bir döneme benzetecek olsak, gotik dönem; tarihi bir devre benzetecek olsak o da ortaçağ olurdu. Siyah ya da cansız renklerin en soluk tonları ruh halini anlatır senin. Zaten dünya hiç de öyle üstünde davul-zurna çalınıp, halaya durulacak bir yer değil. Gerekeni yapıyorsun kısaca ve şunu da söylemek gerekir ki bunlar sana bir gizem ve karizma katıyor :) Pardon gülmemek gerekiyordu senin yanında!

Gizli Kullanıcı

Caravaggio

kore-sevdalisi

"Bob Ross"

nilufer-aydin

"Pablo Picasso" çıktı! Her şeyden önce sen tam bir dehasın. Fizikle uğraşsaydın Einstein, edebiyatla uğraşsaydın Dostoyevski, basketbolla uğraşsaydın Jordan olurdun kuşkusuz. Seçimlerinle alakalı olarak, o işin en iyisi olmak gibi gibi bir huyun var ki, seçilmiş olabilirsin. Ecnebi buna "gifted" der, armağansın insanlığa yani. Seni anlayamansa çok. Zaten herkesin de anlamasına gerek yok. Son olarak, tüm dehalar da olduğu gibi güzele karşı zaafın var. Zaten "çapkın" kelimesi, öyle olamayanlar tarafından çıkarılmış bir pislik atma aparatıdır. Sen olabilenlerdensin bay/bayan deha!

Görüş Bildir