Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erkeklerde 'Ne Giysem?' Karmaşasına Son: Pantolon ve Ayakkabı Renklerinin Uyumunu Gösteren Tablo

 > -
Abone ol

Hepimiz sık sık hangi renk pantolon ile hangi renk ayakkabının giyilmesi gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyoruz. Oldukça zor bir sorudur bu; öyle anlar gelir ki, neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemek bir hayli zorlaşır. Bu nedenle, kafası karışık bir şekilde hangi renkleri tercih etmesi gerektiğini düşünenlere yardımcı olması amacıyla bir grafik hazırlamaya karar verdik. Umuyoruz ki bu grafiği anlaşılabilir seviyede tutabilmişizdir; sol tarafta, dikey olarak pantolon renkleri ve sağ tarafta, yatay olarak ayakkabı renkleri dizilmiştir. Örneğin mavi rengi bir pantolon ile yeşil renk bir ayakkabının buluştuğu kutucukta 'HAYIR' yazmıyorsa, o halde bu iki rengin birlikte kullanılmasında bir sakınca yok demektir. Bir de siz göz atın;

Kaynak: http://www.businessinsider.com/what-colo...

Elbette her zaman kaideyi bozan istisnalar olabilir. Örneğin öyle anlar vardır ki, şarap rengi bir pantolon ile farklı bir tonda olan şarap rengi ayakkabıyı birlikte giyemezsiniz. Bu nedenle, yukarıda sizlerle paylaştığımız grafik 'genel' bir uyumu ortaya koymaktadır ve renkler arasında bulunan temel ilişkiler temelinde düzenlenmiştir. The Fine Young Gentleman isimli ünlü bloğun yaratıcısı olan Justin Jeffers'ın fikir ve tecrübelerinden faydalanarak hazırlanan bu grafikte, belirtilen bazı uyumsuzlukları doğru bulmayabilirsiniz. Örneğin siyah pantolon ile koyu kahverengi ayakkabının uyumlu olduğunu düşünebilirsiniz. Bu nedenle tekrar etmekte fayda var; bu grafikteki bilgiler 'genel' yargılar göz önüne alınarak hazırlanmıştır ve sizlerin de fikirlerini duymaktan mutluluk duyarız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
cihan-pacaci

cok sacma bir uyum tablosu olmuş. bir biriyle uzaktan yakından alakasız renkleri uyumlu yapmışsınız .

sradaninsan

o kadar ilgilenmedim ki tabloyu anlamadım bile ama yorum yapmam lazım kalabalık olsun burası

batmob

bence biz en iyisi kemer,ayakkabı kombinasyonunu bilelim yeter :D

ansaneri

lacivert ile siyah birlikte giyilmez bu bin yıllık moda kuralıdır. Senin tabloda giyiliyor..

coke

Çok saçma buldum, kahverengiyle kırmızı kombini asırlardır yapılıyor, neye göre yaptınız ki bu tabloyu? Ayrıca renk skalanıza da hayran kaldım, bir pembe yok mesela, açık maviler, sarılar, doğru erkek dediğin koyu renklerde giyinir, çok süslü olmaz... Umarım modayla ilgisi olmayan biri hazırlamıştır bu tabloyu.

Görüş Bildir