Hangi Osmanlı Padişahısınız?

 > -

Ceddin deden, neslin baban! Peki, sen hanedan üyesi olsaydın hangi padişah olurdun?

1. Şans oyunlarıyla aranız nasıldır?

2. Diyelim önünüzde aynı bankanın iki bankamatiği var. Siz önünde daha az kuyruk olana girdiniz ve...

Yandaki bankamatiğin kuyruğu azalınca hemen yer değiştirip ona katıldınız.
Yandaki bankamatiğin kuyruğu birden hızlandı, azalarak bitti!
Yandaki bankamatikle benim girdiğim kuyruk genelde aynı gider.
Yandaki bankamatik kuyruğuna dikkat etmedim bile.

3. Hangi divan şairini daha çok seversiniz?

Nabi
Fuzuli
Sünbülzade Vehbi
Baki
Şeyh Galip
Nedim

4. Kalabalık aile toplantılarında sıkılır mısınız?

Zaman zaman, o günkü ruh halime bağlı.
Ne sıkılması, onlar benim ailem.
Sıkıntıdan patlarım ama mecburiyet işte...
Eğer uygun bir zamansa çok eğlenirim.

5. Bir futbolcu olsaydınız hangi mevkide görev almak isterdiniz?

Defans
Forvet Arkası
Kaleci
Sağ Kanat
Forvet
Defansif Orta Saha

6. İdeal yaz tatiliniz...

Güzel bir göl kıyısında, tek başıma
Şehrin tam merkezinde, sevdiklerimle birlikte
Denizin hemen kenarında, kalabalıklar içinde...
Kırlar içinde, sakin bir beldede...

7. Peki çeşnicibaşından hangi tatlıyı yapmasını buyuruyorsunuz?

Şekerpare
Güllaç
Baklava
Zerde
Tulumba
Lokma

8. Yakın arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlar mısınız?

Hatırlarım ama mutlaka geç hatırlarım
Hatırlamam da kutlamam da
Hatırlar ve kutlarım
Hatırlatan olursa kutlarım

9. Son olarak... Bugün bir Avrupa ülkesine yerleşecek olsanız hangisini seçerdiniz?

İtalya
İsveç
İsviçre
Hollanda
İspanya
Fransa
İngiltere
Avusturya
Almanya

"Yıldırım Bayezid" çıktı!

Siz tam bir doğrucu Davut'sunuz. Hakkı gözetirsiniz, adaletse göbek adınız. Sonunda ölüm bile olsa doğrudan ayrılmazsınız, o derece. Fazlasıyla inatçı olduğunuzu ise söylemek gerek. Ancak böyle olmanızda çok geçerli sebepleriniz var. Son olarak, oldukça gururlu ve kibirlisiniz, asla geri vites yok sizde. Olsa içmezdiniz ölüm yüzüğündeki zehri!

"Fatih Sultan Mehmed" çıktı!

Sizi tanımlayan en önemli kelime: Zeki. Hatta bu bile eksik kalır: Siz tam bir dahisiniz. İşlerin en sıkıştığı, en olmaza girdiği zamanlarda parlak zekanız ve dahiyane fikirlerinizle yokları var eder, imkansızlıkları imkan haline getirirsiniz. İşte o an gelir ve gözler gemilerin karada yürüdüğünü bile görebilir.

"Yavuz Sultan Selim" çıktı!

Size basitçe hızlı diyebiliriz. İnsanların hayal bile edemeyeceği ya da en azından "bu çok uzun zaman alır" dediği şeyleri, siz anında gerçekleştirebilirsiniz. İnsanların bu halinize şaşırması da sizi şaşırtıyor. Çünkü sizde "karar" denilen şey, yüksek dozda var. Asıl bilinmesi gereken şey, karardan önceki aşamadır. Onun çözülmesi gerekir. Yoksa Hicaz fethedilir, Mısır da alınır nedir yani?

"Kanuni Sultan Süleyman" çıktı!

Sizi süreçlere değil de sonuca bakanlardansınız. Süreçte yaptıklarınız kötü ya da yanlış gibi gözükse de sonuçta yollar doğruya çıkmıştır ve yapacak bir şey yoktur. Bunun yanında şık ve rahata düşkünsünüz. Kendi konforunuz için yapamayacağınız şey yoktur. Tam da bu yüzden, size her ne kadar bencil deseler de, bencil olmayan var mıdır ki? Siz en azından yalan söylemiyorsunuz ey devletlim. Ala ala!

"Genç Osman" çıktı!

Sizinle ilgili en büyük ön yargı, toy ve tecrübesiz olduğunuzla ilgilidir. Fakat o işler yaşa kalsaydı... Hatta "akıl yaşta değil baştadır" sözü sizin icat edilmiş. Sizde çok ileri derece bir sağduyu var ve bu sağduyu sayesinde ileri görüşünüz çok ileri. Bir de haksızlığı hiç gelemiyorsunuz. İlginçtir ki, hep sizin hakkınız yeniyor. Siz yine de ileri bakmaktan, çalışmaktan vazgeçmiyorsunuz. Çünkü yıllar geçip, çıkarlar soğuyunca elinizde kalanın bunlar olacağının oldukça farkındasınız.

"II. Abdülhamid" çıktı!

Sizi tanımlayan en doğru kelime: Şüpheci. Böyle olmanız içinse geçerli sebepleriniz var: Dünya kötü. En kötü özelliğiniz ise çabuk sinirlenmeniz; ancak bu huyunuz sizi asla kötü kararlara götürmüyor. Çünkü işle kişisel meseleleri ayırt edebiliyorsunuz. Ancak intikamınızı da er geç alırsınız. Son olarak kendi bildiğinizden asla şaşmıyor, aykırı seslere kulağınızı tıkıyorsunuz. Farklı bir zamanda, farklı bir insan olabilirdiniz kısaca; ancak dedik ya zaman kötü!

"IV. Murad" çıktı!

Siz tam bir denge insanısınız. Teraziniz hiçbir zaman şaşmaz; hep doğruyu gösterir. Çekicisiniz, sevimlisiniz, ağzınız çok fena laf yapıyor, bu yüzden her ortamın aranan kişisi sizsiniz. Ama bu özelliklerinizi dışarıya çok fazla yansıtamadığınız düşüncesindesiniz; çünkü sorumluluklarınız sizin ayağınızda adeta bir pranga gibi duruyor. Son olarak "Ooo malbuş, alırım bi dal :)"

"III. Ahmed" çıktı!

Siz tam bir Lale Devri çocuğusunuz. Eğlence sizin diğer adınız. Gece erken yatmak mı, pehh: Çok sıkıcı. Pazartesi ile Salı'yı çöpe atın bu yüzden, size Cumartesi'yi verelim. Güzel olan şeylere karşı da fena bir düşkünlüğünüz var ki, sorma gitsin! Güzel içersiniz, güzel yersiniz. Güzel güler, güzel konuşursunuz. Kadının/erkeğin güzelini sevip, güzel güller-laleler koklarsınız. Kısaca GÜZEL!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
col-gulu

"Yıldırım Bayezid" çıktı! Siz tam bir doğrucu Davut'sunuz. Hakkı gözetirsiniz, adaletse göbek adınız. Sonunda ölüm bile olsa doğrudan ayrılmazsınız, o derece. Fazlasıyla inatçı olduğunuzu ise söylemek gerek. Ancak böyle olmanızda çok geçerli sebepleriniz var. Son olarak, oldukça gururlu ve kibirlisiniz, asla geri vites yok sizde. Olsa içmezdiniz ölüm yüzüğündeki zehri!

serkan-osmanoglu

"Fatih Sultan Mehmed" çıktı! Sizi tanımlayan en önemli kelime: Zeki. Hatta bu bile eksik kalır: Siz tam bir dahisiniz. İşlerin en sıkıştığı, en olmaza girdiği zamanlarda parlak zekanız ve dahiyane fikirlerinizle yokları var eder, imkansızlıkları imkan haline getirirsiniz. İşte o an gelir ve gözler gemilerin karada yürüdüğünü bile görebilir.

adem-yalcin

"II. Abdülhamid" çıktı! Sizi tanımlayan en doğru kelime: Şüpheci. Böyle olmanız içinse geçerli sebepleriniz var: Dünya kötü. En kötü özelliğiniz ise çabuk sinirlenmeniz; ancak bu huyunuz sizi asla kötü kararlara götürmüyor. Çünkü işle kişisel meseleleri ayırt edebiliyorsunuz. Ancak intikamınızı da er geç alırsınız. Son olarak kendi bildiğinizden asla şaşmıyor, aykırı seslere kulağınızı tıkıyorsunuz. Farklı bir zamanda, farklı bir insan olabilirdiniz kısaca; ancak dedik ya zaman kötü!

enes-cayir2

KANUNİ ÇIKTI Sizi süreçlere değil de sonuca bakanlardansınız. Süreçte yaptıklarınız kötü ya da yanlış gibi gözükse de sonuçta yollar doğruya çıkmıştır ve yapacak bir şey yoktur. Bunun yanında şık ve rahata düşkünsünüz. Kendi konforunuz için yapamayacağınız şey yoktur. Tam da bu yüzden, size her ne kadar bencil deseler de, bencil olmayan var mıdır ki? Siz en azından yalan söylemiyorsunuz ey devletlim. Ala ala!

acar-oral

fatih sultan mehmet

Başlıklar

Mısır
Görüş Bildir