Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Osmanlı Padişahısınız?

 > 
61bPAYLAŞIM

Ceddin deden, neslin baban! Peki, sen hanedan üyesi olsaydın hangi padişah olurdun?

1. Şans oyunlarıyla aranız nasıldır?

2. Diyelim önünüzde aynı bankanın iki bankamatiği var. Siz önünde daha az kuyruk olana girdiniz ve...

Yandaki bankamatikle benim girdiğim kuyruk genelde aynı gider.
Yandaki bankamatiğin kuyruğu birden hızlandı, azalarak bitti!
Yandaki bankamatik kuyruğuna dikkat etmedim bile.
Yandaki bankamatiğin kuyruğu azalınca hemen yer değiştirip ona katıldınız.

3. Hangi divan şairini daha çok seversiniz?

Sünbülzade Vehbi
Nedim
Baki
Şeyh Galip
Nabi
Fuzuli

4. Kalabalık aile toplantılarında sıkılır mısınız?

Sıkıntıdan patlarım ama mecburiyet işte...
Eğer uygun bir zamansa çok eğlenirim.
Zaman zaman, o günkü ruh halime bağlı.
Ne sıkılması, onlar benim ailem.

5. Bir futbolcu olsaydınız hangi mevkide görev almak isterdiniz?

Defansif Orta Saha
Kaleci
Defans
Forvet
Sağ Kanat
Forvet Arkası

6. İdeal yaz tatiliniz...

Güzel bir göl kıyısında, tek başıma
Kırlar içinde, sakin bir beldede...
Şehrin tam merkezinde, sevdiklerimle birlikte
Denizin hemen kenarında, kalabalıklar içinde...

7. Peki çeşnicibaşından hangi tatlıyı yapmasını buyuruyorsunuz?

Şekerpare
Tulumba
Zerde
Güllaç
Baklava
Lokma

8. Yakın arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlar mısınız?

Hatırlamam da kutlamam da
Hatırlarım ama mutlaka geç hatırlarım
Hatırlar ve kutlarım
Hatırlatan olursa kutlarım

9. Son olarak... Bugün bir Avrupa ülkesine yerleşecek olsanız hangisini seçerdiniz?

İspanya
İtalya
Almanya
İsveç
Hollanda
Avusturya
İngiltere
İsviçre
Fransa

"Yıldırım Bayezid" çıktı!

Siz tam bir doğrucu Davut'sunuz. Hakkı gözetirsiniz, adaletse göbek adınız. Sonunda ölüm bile olsa doğrudan ayrılmazsınız, o derece. Fazlasıyla inatçı olduğunuzu ise söylemek gerek. Ancak böyle olmanızda çok geçerli sebepleriniz var. Son olarak, oldukça gururlu ve kibirlisiniz, asla geri vites yok sizde. Olsa içmezdiniz ölüm yüzüğündeki zehri!

"Fatih Sultan Mehmed" çıktı!

Sizi tanımlayan en önemli kelime: Zeki. Hatta bu bile eksik kalır: Siz tam bir dahisiniz. İşlerin en sıkıştığı, en olmaza girdiği zamanlarda parlak zekanız ve dahiyane fikirlerinizle yokları var eder, imkansızlıkları imkan haline getirirsiniz. İşte o an gelir ve gözler gemilerin karada yürüdüğünü bile görebilir.

"Yavuz Sultan Selim" çıktı!

Size basitçe hızlı diyebiliriz. İnsanların hayal bile edemeyeceği ya da en azından "bu çok uzun zaman alır" dediği şeyleri, siz anında gerçekleştirebilirsiniz. İnsanların bu halinize şaşırması da sizi şaşırtıyor. Çünkü sizde "karar" denilen şey, yüksek dozda var. Asıl bilinmesi gereken şey, karardan önceki aşamadır. Onun çözülmesi gerekir. Yoksa Hicaz fethedilir, Mısır da alınır nedir yani?

"Kanuni Sultan Süleyman" çıktı!

Sizi süreçlere değil de sonuca bakanlardansınız. Süreçte yaptıklarınız kötü ya da yanlış gibi gözükse de sonuçta yollar doğruya çıkmıştır ve yapacak bir şey yoktur. Bunun yanında şık ve rahata düşkünsünüz. Kendi konforunuz için yapamayacağınız şey yoktur. Tam da bu yüzden, size her ne kadar bencil deseler de, bencil olmayan var mıdır ki? Siz en azından yalan söylemiyorsunuz ey devletlim. Ala ala!

"Genç Osman" çıktı!

Sizinle ilgili en büyük ön yargı, toy ve tecrübesiz olduğunuzla ilgilidir. Fakat o işler yaşa kalsaydı... Hatta "akıl yaşta değil baştadır" sözü sizin icat edilmiş. Sizde çok ileri derece bir sağduyu var ve bu sağduyu sayesinde ileri görüşünüz çok ileri. Bir de haksızlığı hiç gelemiyorsunuz. İlginçtir ki, hep sizin hakkınız yeniyor. Siz yine de ileri bakmaktan, çalışmaktan vazgeçmiyorsunuz. Çünkü yıllar geçip, çıkarlar soğuyunca elinizde kalanın bunlar olacağının oldukça farkındasınız.

"II. Abdülhamid" çıktı!

Sizi tanımlayan en doğru kelime: Şüpheci. Böyle olmanız içinse geçerli sebepleriniz var: Dünya kötü. En kötü özelliğiniz ise çabuk sinirlenmeniz; ancak bu huyunuz sizi asla kötü kararlara götürmüyor. Çünkü işle kişisel meseleleri ayırt edebiliyorsunuz. Ancak intikamınızı da er geç alırsınız. Son olarak kendi bildiğinizden asla şaşmıyor, aykırı seslere kulağınızı tıkıyorsunuz. Farklı bir zamanda, farklı bir insan olabilirdiniz kısaca; ancak dedik ya zaman kötü!

"IV. Murad" çıktı!

Siz tam bir denge insanısınız. Teraziniz hiçbir zaman şaşmaz; hep doğruyu gösterir. Çekicisiniz, sevimlisiniz, ağzınız çok fena laf yapıyor, bu yüzden her ortamın aranan kişisi sizsiniz. Ama bu özelliklerinizi dışarıya çok fazla yansıtamadığınız düşüncesindesiniz; çünkü sorumluluklarınız sizin ayağınızda adeta bir pranga gibi duruyor. Son olarak "Ooo malbuş, alırım bi dal :)"

"III. Ahmed" çıktı!

Siz tam bir Lale Devri çocuğusunuz. Eğlence sizin diğer adınız. Gece erken yatmak mı, pehh: Çok sıkıcı. Pazartesi ile Salı'yı çöpe atın bu yüzden, size Cumartesi'yi verelim. Güzel olan şeylere karşı da fena bir düşkünlüğünüz var ki, sorma gitsin! Güzel içersiniz, güzel yersiniz. Güzel güler, güzel konuşursunuz. Kadının/erkeğin güzelini sevip, güzel güller-laleler koklarsınız. Kısaca GÜZEL!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bunyamin-kizilay

yıldır bayezid

onur-kaan-cakmak

qanuni

eren-emir-alparslan1

II.Abdülhamid

bakiberk-keles

kanuni

yusuf-kadir-sertyuz

genç osman

Görüş Bildir