Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Efsane Kaynanasın?

7.7bPAYLAŞIM

"A be kaynana ne yaptın bize?" şarkısını söylettirecek kadar yaman bir kaynana mı olurdun yoksa dünya tatlısı bir kaynana mı? Bakalım hangi efsane kaynananın özelliklerini taşıyorsun.

1. Oğlunun evleneceği kızda ilk bakacağın şey nedir?

Boyu posu güzelliği
Oğlumu hak ediyor mu?
Kızın ailesi bize uygun mu?
Hamarat mı değil mi?

2. Kızının evleneceği çocukta ilk neye bakarsın?

Kızımın kaynanası nasıl biri?
Kızımın kariyerine engel olur mu?
Çocuk ekonomik olarak ne durumda?
Prensesime yakışır mı?

3. Yavrunun sevgilisi ile tanıştığında ilk sorun ne olur?

Seviyor musun oğlumu?
Ne iş yapıyorsun?
Saçlar boya mı?
Annenler ne diyor ilişkinize?

4. Gelinine düğünde ne takarsın?

Bilezik
Takı seti
Gerdanlık
Çeyrek

5. Hangisinin seçiminde çocuğunla gelinine karışırsın?

Oturacakları ev
Çocuğun ismi
Mobilyaların seçimi
Ben pek karışmam
Gelinlik
Düğün salonu

6. Kızın ailesini sevmedin diyelim. Çocuğuna nasıl anlatırsın?

Ben net biriyim dank diye söylerim
Babası da elini taşın altına soksun az
Çocuğumun kankasına söylenirim
Kendi de görüyor kaç yaşına geldi kör mü?

7. Evladının üzerindeki tüm ağırlığın kayboluyor ne yaparsın?

İlk fırsatta gelini kenara çekerim
İlk sohbette bizimkinin eski sevgilisinden laf açarım
Hafta sonu kahvaltıya gelmeyi zorunlu yaparım
Amaaan onlarla mı uğraşıcam keyfi bilir

8. Aşağıdakilerden hangisini gelin olarak seçerdin?

Yahşi Cazibe
Karadayı'daki Feride
Nurbanu Sultan
Ruhsar
Bihter
Dila Hanım

Semra Hanım gibi çok zor bir kaynanasın!

Balkanların en zor  kaynanası sensin, belli! Senden kız da damat da almak çok zor, çekeceği var karşı tarafın. Senin sözünden çıkmazlarsa sorun yok ama çıkarlarsa dövmekten beter edersin iki telefonla. Her bayram günü ve ayda bir hafta sonu size gelmezlerse elinden çekecekleri var.

Sürahi Hanım gibi cadaloz bir kaynanasın!

Dünyada 7 milyar insan var olabilir eğer senin kızını alacaklarsa ya da senin oğluna gelin geleceklerse ona göre davranmalılar. Kendin eş seçerken bu kadar dikkat etmezsin. "Pelin kızım benim kahvem nerde kaldı", "damat şu televizyonun kumandasını ver bakalım", "gül gibi kız verdik hala bu kızı rahata erdiremedin" gibi sınırsız cümlen var.

Menkıbe Hanım gibi modern görünümlü ama inatçı bir kaynanasın!

Modern kaynanalığın sözlükteki karşılığısın. Karışmayım diyorsun ama arada sırada dayanamıyorsun, başkalarını övüyorsun sizinkilere. O kadarı da kaynanalığın şanındandır diyor laf etmiyoruz. En çok kurduğun cümle ise “Yani aslında o öyle olmaz ama yine de siz bilirsiniz.” Genel anlamda orta şekerli bir kaynanasın diyebiliriz.

Yabancı Damat’taki Niko’nun kaynanası gibi iyi niyetli bir kaynanasın!

Tertemiz bir kalbin var senin, o güzel kalbin arada kaynana modeline bürünse de çok sürmüyor indiriyorsun hemen yelkenleri. Sonuç olarak benim yavrum sevmiş, e bize de bir kötülüğü yok, eskide kaldı o kaynana muhabbetleri diyorsun ve ona ikinci bir anne oluyorsun. Keşke bizim de senin gibi bir kaynanamız olsa.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bilemedim-ki

Erkekler niye çözdü ?

adsiz-uye

resimdeki kraliçe elizabeth için geldim sürahi hanım çıktı

black_darkk

Menkıbe Hanım gibi modern görünümlü ama inatçı bir kaynanasın! Menkıbe Hanım gibi modern görünümlü ama inatçı bir kaynanasın! Modern kaynanalığın sözlükteki karşılığısın. Karışmayım diyorsun ama arada sırada dayanamıyorsun, başkalarını övüyorsun sizinkilere. O kadarı da kaynanalığın şanındandır diyor laf etmiyoruz. En çok kurduğun cümle ise “Yani aslında o öyle olmaz ama yine de siz bilirsiniz.” Genel anlamda orta şekerli bir kaynanasın diyebiliriz.

michael-jackson

Yabancı Damat’taki Niko’nun kaynanası gibi iyi niyetli bir kaynanasın! Yabancı Damat’taki Niko’nun kaynanası gibi iyi niyetli bir kaynanasın! Tertemiz bir kalbin var senin, o güzel kalbin arada kaynana modeline bürünse de çok sürmüyor indiriyorsun hemen yelkenleri. Sonuç olarak benim yavrum sevmiş, e bize de bir kötülüğü yok, eskide kaldı o kaynana muhabbetleri diyorsun ve ona ikinci bir anne oluyorsun. Keşke bizim de senin gibi bir kaynanamız olsa.

--pln--

Yabancı Damat’taki Niko’nun kaynanası gibi iyi niyetli bir kaynanasın! Tertemiz bir kalbin var senin, o güzel kalbin arada kaynana modeline bürünse de çok sürmüyor indiriyorsun hemen yelkenleri. Sonuç olarak benim yavrum sevmiş, e bize de bir kötülüğü yok, eskide kaldı o kaynana muhabbetleri diyorsun ve ona ikinci bir anne oluyorsun. Keşke bizim de senin gibi bir kaynanamız olsa.

Görüş Bildir