Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Duygu Tarafından Yönetiliyorsun?

46bPAYLAŞIM

Senin en baskın duygun hangisi, yani hayatına yön veren? Cevabı testte!..

1. Arkadaşın senden 300 lira borç istedi diyelim. Şu suratlardan hangisi, o anki halini tanımlamaya en yakındır?

2. Patronun izin gününde işe gelmeni istiyor! Tepkin?

Mümkünatı yok!
Başka biri halledemez mi?
Anladım, geliyorum efendim!

3. Herhangi bir kuyrukta beklerken, suratında hangi Ahmet Çakar ifadesi belirir?

4. İnsanlarla aran nasıl peki?

İyi Değil
İdare Eder
Süper

5. Uzun ve yorucu bir günün sonunda, rahatlama biçimini merak ediyoruz?

Önüme kim çıkarsa sinirimi ondan çıkarırım
Sevdiğim biriyle güzel vakit geçiririm
Direk yatağa hücum
Beni eğlendirecek bir şeyler izlerim

6. Şu fotoya bak ve bize ne düşündüğünü söyle!

7. Bir şarkı seç!

Pompalamasyon
Benim Hala Umudum Var
Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk
Korkarım
Bana Bir Masal Anlat Baba
Hiçbiri

8. Ben genellikle...

Negatif Birisiyimdir
Pozitif Birisiyimdir

9. Son soru: Kendini bir hayvana benzetecek olsan, bu, hangisi olurdu?

Niye hayvana benzeyeyim ki!

"Gurur" çıktı!

Senin en baskın ve hayatını yönlendiren duygun, hiç şüphesiz, gururun ve de onurun. Hiçbir zaman arka plana atamadığın gururun yüzünden başına çok işler gelmedi de değil. "Uyumsuz", "Kıl", "Kibirli" gibi sıfatlar arkandan çok söylendi. Ama biliyor musun için çok rahat, arkana baktığında utandığın hiçbir şey yok; kafanı yastığa koyduğunda huzurla uyuyabiliyorsun. Aşk hayatın da, iş hayatın da, arkadaşlık ilişkilerin de, lekesiz. Yüzünü döküp gitmeyi iyi biliyorsun yani ;)

"Kendine Güven" çıktı!

Senin hayatının her alanına hakim olan duygun, kendine olan sınırsız güvenin. Bazıları doğuştan yönetmek için doğmuştur ve bu, asla sonradan kazanılamaz. Sen de bir ortama yeni bile girsen, hemen oranın hakimi oluyorsun. Çünkü özgüvenin başkalarına da yansıyor. İçinde çok ama çok büyük bir kuvvet var ve bu kuvvetle her işi başaracağına inanıyorsun. Elinden bir uçan kurtulur, bir de kaçan. Cesursun, sözünün erisin ve tam bir problem çözücüsün. Hatta baskı altında daha da motive oluyorsun. Kısaca, eğer bu dünya bir köyse, sen bu köyün hem muhtarı hem de ihtiyar heyeti başkanısın :)

"Hassaslık" çıktı!

Sen oldukça duygusal ve hassas bir kişisin. Üzülmeye, hüzünlenmeye, hasret çekmeye meyillisin. Ufacık bir şeyde bile gözlerin yaşarabilir; çünkü bu dünyadaki her şeye karşı duyarlısın: Özellikle çocuklara, hayvanlara ve doğaya! Ancak senin en güzel özelliğin, dışarıdan hiç öyle durmasan bile, oldukça güçlü bir karaktere sahip olman. Üzülürsün edersin ama düştüğün yerden kalkmasını da iyi bilirsin. Son olarak dikkatli bir insan olduğunu da eklemek gerek, ki bu seni ayık tutan bir özellik, ey incelikli insan!..

"Merak" çıktı!

Senin en baskın ve hayatına yön veren duygun, sınırsız merakın. Senin için her şey bir gizem, bir sır. Yeni şeyler denemekten korkmuyorsun. Bilgiye de açsın: Geceleyin ateşler içinde uyanarak, ağzını dayayıp musluğa su içer gibi... Çok çabuk sıkıldığını, rutini çok sevmediğini de ekleyelim: Değişmeye, evrimleşmeye karşı inancınsa pek yüksek. Son olarak sen cevaplardan çok, soruların insanısın: Tam bilim insanı mayası!

"Umut" çıktı!

Senin hayatına hükmeden, seni yönlendiren duygu, hiç şüphesiz, umut! Etraf her ne kadar karanlık olsa da, senin için tünelin ucunda her daim ışık vardır. Pozitifsin; bardağın dolu tarafından bakıyor, sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye inanıyorsun. İçindeki bu umut ateşi, etrafındakileri de ısıtıyor. Bulaşıcısın yani, ama pek tabii ki iyi anlamda. Bu yüzden de sevilen bir kişiliksin: Seni sevemeyen kendinden şüphe etsin :)

"Şefkat" çıktı!

Senin en belirgin ve hayatına yön veren duygun, kuşkusuz, hemen herkese yetecek şefkatin. Sevecensin, cana yakınsın, candansın. İnsanı seni alıp götüresi, kendine alası gelir. Ama yok, sen herkesin sevgilisisin. Kendini sevdirmeyi biliyorsun; ama bunun için ekstra bir uğraş göstermiyorsun; samimisin, içinde geliyor be işte, zorlamayla olmaz zaten. Yardımseverlikse sende kendiliğinden; ama arada kendi söküklerini diksen iyi olur diyoruz, sayın terzi!

"Pişmanlık" çıktı!

Senin hayatına yön veren duygu: Pişmanlık! Yani senin dört bir tarafın keşke duvarlarıyla çevrili, aşamıyorsun onu. O duvarlara binlerce kez yumruk attın; ama nafile! Çünkü bu hayatta sahip olamayacağımız tek şey zamandır. Yaptıklarının ve yapmadıklarının yükü hep sırtında. Sana nacizane tavsiyemiz, "keşke"ler hiçbir işe yaramıyor, çok adi, çok boktan! Bu yüzden önüne bakman gerekiyor! Güzel günler seni bekliyor, yemin ediyoruz :)

"Şehvet" çıktı!

Senin yaşamına bütünüyle yön veren duygu: Şehvet! Sen tutkulu bir insansın: Aşka tutkunsun, bilgiye tutkunsun, hayatı derine, daha derine yaşamaya tutkunsun. Her zaman ama her zaman içindeki sesi dinliyor ve arzuladığının peşinden koşmayı biliyorsun. Er ya da geç alıyorsun da. Güzel olan her şeye karşı da bariz bir zaafın var. Senin kafanda kural falan yok kısaca!..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

"Şefkat" çıktı! Senin en belirgin ve hayatına yön veren duygun, kuşkusuz, hemen herkese yetecek şefkatin. Sevecensin, cana yakınsın, candansın. İnsanı seni alıp götüresi, kendine alası gelir. Ama yok, sen herkesin sevgilisisin. Kendini sevdirmeyi biliyorsun; ama bunun için ekstra bir uğraş göstermiyorsun; samimisin, içinde geliyor be işte, zorlamayla olmaz zaten. Yardımseverlikse sende kendiliğinden; ama arada kendi söküklerini diksen iyi olur diyoruz, sayın terzi!

behzat-baris-uzungenc

"Umut" çıktı! "Umut" çıktı! Senin hayatına hükmeden, seni yönlendiren duygu, hiç şüphesiz, umut! Etraf her ne kadar karanlık olsa da, senin için tünelin ucunda her daim ışık vardır. Pozitifsin; bardağın dolu tarafından bakıyor, sürekli olarak gelişmeye ve ilerlemeye inanıyorsun. İçindeki bu umut ateşi, etrafındakileri de ısıtıyor. Bulaşıcısın yani, ama pek tabii ki iyi anlamda. Bu yüzden de sevilen bir kişiliksin: Seni sevemeyen kendinden şüphe etsin :)

aisaka-san

Niye hayvana benzeyeyim ki fvndkfjhkdhfg

ruya-deniz-koksal

Umut :D

eyluldecay

"Kendine Güven" çıktı! "Kendine Güven" çıktı! Senin hayatının her alanına hakim olan duygun, kendine olan sınırsız güvenin. Bazıları doğuştan yönetmek için doğmuştur ve bu, asla sonradan kazanılamaz. Sen de bir ortama yeni bile girsen, hemen oranın hakimi oluyorsun. Çünkü özgüvenin başkalarına da yansıyor. İçinde çok ama çok büyük bir kuvvet var ve bu kuvvetle her işi başaracağına inanıyorsun. Elinden bir uçan kurtulur, bir de kaçan. Cesursun, sözünün erisin ve tam bir problem çözücüsün. Hatta baskı altında daha da motive oluyorsun. Kısaca, eğer bu dünya bir köyse, sen bu köyün hem muhtarı hem de ihtiyar heyeti başkanısın :)

Görüş Bildir