Hangi Duvar Yazısı Senin İş Hayatını Anlatıyor?

83PAYLAŞIM

İçimizde gizli cevherlerle bezediğimiz duvarlara yazılanlar kimi zaman hayli komik, kimi zaman arabesk, kimi zamansa fazlasıyla isyankar! Senin kariyer yolculuğun bir duvar yazısı olsaydı, acaba hangisi olurdu? Teste buyur :)

1. Öncelikle pazartesi gününe en uygun bulduğun GIF'i seçmeni isteyelim!

2. Şimdi ise cuma günleri konusundaki fikrini alalım!

3. Peki sen patron musun yoksa çalışan mı?

Kendi işimin başındayım.
Çalışanım.

4. Sen kurallara uymak konusunda nasıl birisindir?

Yerin dibine batsın kurallarınız!
Bazı kurallar olmak zorunda, dağ başında mıyız?
Çok hoşlanmasam da uyuyoruz bir şekilde.
Kuralları ben koyarım!

5. Okuduğun bölümü / yaptığın işi ne kadar sevdiğine 1 ve 10 arası bir puan vermeni istesek kaç verirsin peki?

6. Şu an seni alıp bir güzel kafayı dinlemen için bir yerlere ışınlasak hangisini seçerdin?

7. İş yaşamında bunlardan hangisi senin için daha sinir bozucu?

Çok çalışıp az kazanmak
Uykunu alamadan başlayan mesailer
Emeğine karşılık kimseden takdir ve beğeni görememek
Evden de kolaylıkla yapabileceğin işler için ofise gitmeye mecbur tutulmak
Samimiyetsiz ve çıkara dayalı sayısız ilişki kurma gerekliliği

8. Ayaklarını yerden kesecek nefis bir aşk mı, dilediğin gibi harcama yapmana imkan sunacak bir maaş mı? :)

9. Şimdi dürüstçe kendini ne kadar becerikli bulduğunu duyalım!

10. Son olarak, unutulmaz bir arabesk performansı seç ve bitirelim.

Bergen - Acıların Kadını
Ferdi Tayfur - Yaktı Beni
İbrahim Tatlıses - Yorgunum
Müslüm Gürses - Ben İnsan Değil miyim?
Kibariye - Çok Kara Kışlar Gördüm
Orhan Gencebay - Batsın Bu Dünya

Seni anlatan duvar yazısı!

Sen girdiği her ortamda kendini fark ettiren, ağırlığı olan ve kendine güveni yerli yerinde bir insansın. Hiç lafı dolandırmayı sevmez, yakınlarınla ilişkilerinde de, iş
ilişkilerinde de kafandan geçeni çat diye söylemekten çekinmezsin. Asla patavatsız biçimde değil ama, lafı gediğine oturtan cinsten! Bu huyun yüzünden
zaman zaman sorunlar yaşamıyor değilsin; ama sen busun! Sana net olsunlar istersin. Netlik iyidir!

Seni anlatan duvar yazısı!

Hem tam bir asi ruh, hem de güzel ahlak timsalisin sen! Yalana, riyakarlığa, sözünün arkasında duramayanlara, hele de iş yaşamının yalakalıklarına tahammülün yok. Kafanı yastığa koyduğunda kendine hesabını veremeyeceğin davranışları sergilerken asla göremeyiz seni. Vallahi senin gibilerden artık pek kalmadı!

Seni anlatan duvar yazısı!

Sen çok duygusal bir insan olmanın yanında, bir o kadar da bahtsızsın! Ne zaman şansa ihtiyacın olsa daima terslik çıkar, olmayacak şeyler başına gelir; illa bir aksilik olur. Murphy kanunlarını senden esinlenerek yazdıklarına kuşkumuz yok açıkçası! İş hayatında da aradığın heyecan ve tutkuyu henüz bulamadın muhtemelen. Dolayısıyla bu sonuca şaşırdığını pek sanmıyoruz; senin duvar yazın kesinlikle bu!

Seni anlatan duvar yazısı!

Sen her zaman yaptığı işte çalışkan, iş bitirici, kıvrak zekalı ve takdir gören biri oldun. Kafanı kullanmayı da, diplomatik olmayı da çok iyi beceriyorsun. Bu nedenle de etrafın, kendi çabalarınla edindiğin başarıları gerek içten içe, gerekse aleni biçimde kıskananlarla dolu. Dedikodunu çıkaranları, arkandan konuşanları zerre önemsemiyorsun çünkü biliyorsun ki senin başarılarının içi boş değil. Anca bakarlar işte! Seni çekemeyen anten taksın ;)

Seni anlatan duvar yazısı!

Hayatın boyunca laubali, saygısız, kaba saba insanlardan, içi bomboş kibirden nefret ettin. Bu da muhtemelen ailenden aldığın terbiye ve görgüyle alakalı. İnsanlardan hak ettiğin saygıyı göremediğini düşündüğündeyse tam anlamıyla çıldıracak gibi oluyorsun! Bu yüzden zaman zaman iş yaşamından fazlasıyla tiksindiğini tahmin etmek zor değil. Sen saksı değilsin, herkes haddini bilecek!

Seni anlatan duvar yazısı!

Asla haksızlığa ve kolpacılığa gelemeyen bir doğrucu Davut’luk damarı taşıdığın kesin. Her ne kadar hayata bağlı olsan ve yaşamayı sevsen de, yanlışlara ve adaletsizliklere isyan etmek senin kanında var. İş yaşamında da çalışmadan yükselenler, torpille bir yerlere gelenler fazlasıyla canını sıkıyor haliyle. Öte yandan, bunlarla baş etmeye çalışırken akıl sağlığını korumak için mizaha dört elle sarılmışsın. Sen isyankarsın kısacası!

Seni anlatan duvar yazısı!

Sen her zaman hisli bir insan oldun! Sorumluluklarını önemsedin, yeri gelince hiçbir karşılık beklemeden kendinden vermekten de çekinmedin. Çevrende olup bitenlere kayıtsız kalamamak, bir sorun varsa yardım etmeye çalışmak senin en büyük özelliklerinden. Haliyle şu hayatta en sevmediğin şeylerden biri vefasızlık senin. İş yaşamının da fazlasıyla vefasız insanlar ve samimiyetsiz ilişkilerle dolu olduğunu er geç fark edecektin tabii ki. Ne diyelim, haklısın; eller kadir kıymet bilmiyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anormalvarlik

Bizde bir kalp vardı, anasını siktirler

nazli-askin

Seni anlatan duvar yazısı! Seni anlatan duvar yazısı! Hem tam bir asi ruh, hem de güzel ahlak timsalisin sen! Yalana, riyakarlığa, sözünün arkasında duramayanlara, hele de iş yaşamının yalakalıklarına tahammülün yok. Kafanı yastığa koyduğunda kendine hesabını veremeyeceğin davranışları sergilerken asla göremeyiz seni. Vallahi senin gibilerden artık pek kalmadı!

tavsiye-ediyorum16

AŞKLAR VE İLİŞKİLER NEDEN BİTER..?? -- iliskimiznereyegidiyor com --

adem-coskun1

Hem tam bir asi ruh, hem de güzel ahlak timsalisin sen! Yalana, riyakarlığa, sözünün arkasında duramayanlara, hele de iş yaşamının yalakalıklarına tahammülün yok. Kafanı yastığa koyduğunda kendine hesabını veremeyeceğin davranışları sergilerken asla göremeyiz seni. Vallahi senin gibilerden artık pek kalmadı!

mesut43

Zaten ne istediysem olmadı çıktı. Bazı istediklerim oldu aslında ama iş hayatında gerçekten istediklerimi alamadım.

Görüş Bildir