Görüş Bildir
Haberler
Hacıosmanoğlu: "UEFA Yazısı Etekleri Tutuşturdu"

Hacıosmanoğlu: "UEFA Yazısı Etekleri Tutuşturdu"

Fatih
01.06.2014 - 20:48

Hacıosmanoğlu: "UEFA Yazısı Etekleri Tutuşturdu"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan Fenerbahçelileri kızdıracak açıklama..

İbrahim Hacıosmanoğlu, katıldığı Sultanbeyli Trabzonsporlular Derneği'nin açılışında 'En son UEFA'dan gelen yazıyı dahi çok basit bir şeymiş gibi gösterip, yine algı yönetimine kalkışıyorlar. Bu eteklerinin tutuştuğunun göstergesidir' dedi.

Sultanbeyli Kent Meydanı'nda yer alan dernek binasının açılışında, bordo-mavili kulübün başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyeleri Ali Uzunay ile Tayfun Kahyaoğlu, teknik direktör Hami Mandıralı ve çok sayıda taraftar hazır bulundu.

Meydanda hazırlanan özel alanda gerçekleştirilen açılış organizasyonuna yüzlerce Trabzonspor tarafı gelirken, horon gösterileri yapılıp, çeşitli etkinlikler de gerçekleştirildi.

Bordo-mavili taraftarların, 'büyük başkan' tezahüratlarıyla karşılanan Hacıosmanoğlu, konuşmasına, 'Büyük başkan tezahüratını yapmanız için, önce büyük başkan olmamız lazım. Şu anda başkanlık konusunda ilk öğretimimizi tamamladık. Cenab-ı Allah nasip eder de önümüzdeki sezon takımımızı şampiyon yaparsak, o zaman bu cümleleri kullanırsınız' diyerek başladı.

Trabzonspor'un uluslararası bir kulüp olduğunun altını çizen Hacıosmanoğlu, 'Uzun yıllardan beri başarıyı yakalayamadığımız, emek hırsızlarının darbesiyle şampiyonluk elimizden çalındığı için, bu şampiyonluğu yaşayamadık. Trabzonspor sevdalıları onun ezikliğini yaşıyor. İnşallah çalışmalarımızı bu sene yapacağız. Biz yapamazsak bile, bizden sonra gelecek olanlar hak edilen başarıları Trabzonspor sevdalılarına yaşatacaklardır' diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor camiasının hakkını elde edebilmek için hep birlikte çalışması gerektiğini söylerken, sözlerini şöyle sürdürdü 'Fakat biz kendi değerlerimize sahip çıkamadığımız için, 'ben olduğum zaman var, ben olmadığımız zaman yok' anlayışını ortadan kaldıramadığımız için, bu sıkıntıları çekiyoruz. Yoksa bizim elimizden alın terimizi, emeğimizi çalanların nasıl birbirine sarıldığını, yüzleri kızarmadan, haklıymış gibi algı faaliyetleri yürüttüğünü görüyoruz. Biz haklı olduğumuz davada onların yaptığını yapamıyoruz. Buna rağmen, bireysel olarak da olsa her Trabzonlu hakkını arar ve sonunda alır. Canab-ı Allah da bize gasp edilen haklarımızı geri almamızı nasip edecektir.'

Bunun sadece kendi kupaları ve şampiyonluklarının mücadelesi olmadığını kaydeden Hacıosmanoğlu, 'Bugüne kadar benim hatırladığım, 1995-1996 sezonundan beri çalınan 4. şampiyonluğumuz. Bunların hepsini bir kenara bırakın. Şampiyonluğu, kupayı almasanız da, asıl olan bu zihniyetin temsilcilerini Türk futbolunun dışına atıp, temiz ve ahlaklı bir Türk futbolu yaratmak. Biz onun peşindeyiz. Yoksa herkesin dediği gibi, bir kupanın peşinde değiliz. O orada dursun ama bu zihniyetteki insanlar Türk futbolunun dışına gitsin ve gelecek olan nesillere, gençlerimize ahlaklı, temiz Türk futbolu bırakalım' ifadelerini kullandı.

'UEFA yazısını basit bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar'

İbrahim Hacıosmanoğlu, şike süreciyle ilgili yaptıkları şikayetler üzerine UEFA tarafından disiplin soruşturması başlatılmasına değinirken, bunun basit bir durum olduğu izlenimi yaratılmaya çalışıldığını dile getirdi.

'Algı yönetmesini çok iyi bilenler, arkalarındaki holding patronları ve onların medyalarını da kullanarak toplumu yanlış yönlendiriyor' değerlendirmesinde bulunan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: 'En son UEFA'dan gelen yazıyı dahi çok basit bir şeymiş gibi gösterip, yine algı yönetimine kalkışıyorlar ama bu eteklerinin tutuştuğunun göstergesidir. Sonuçta Avrupa'nın en güçlü takımlarının, hatta sahipleri dünya patronu olan kulüplerin küme düştüğü bir yerde, şikenin ayyuka çıktığı bir noktada, UEFA ve FIFA, 'aman düşürmeyelim' demeyeceklerdir. Allah nasip ederse, yurt dışındaki önemli hukukçularımızın girişimiyle sonuç aldığımız zaman, onun mutluluğunu da yaşayacağız. Bir kere daha söylüyorum, biz sadece şampiyonluk kupasının değil, o zihniyeti Türk futbolunun dışına çıkarmanın peşindeyiz. Bunu da yakın zamanda yaşayacağız.'

Büyük ilgiyle karşılaşan Hacıosmanoğlu, konuşmasının ardından taraftarlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Star

Kaynak: http://haber.stargazete.com/sondakika...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın