Haber Sitelerinin Kullana Kullana Piksellerini Eskittiği 15 Görsel

968PAYLAŞIM

Günümüzde her şey düne göre daha hızlı olmak zorunda. Bir haberi sonraki sabah öğrenebildiğimiz gazetelerden akşam yayınlanan ana haber bültenlerine, saat başı haberlerine ve oradan da anlık hatta saniyelik olarak öğrendiğimiz gelişmeleri takip ederken bu haberleri hazırlayanlar için hızlı davranmak hiç olmadığı kadar önemli. Bu haberlerde kullanılan görseller o kadar sık karşımıza çıkıyor ki insan işin içinde bir "görsel lobisi" olduğunu düşünebiliyor.

1. Bandırma'da çekilen bu emekli maaşı kuyruğu emekli maaşlarına zam haberlerinin olmazsa olmazı.

2. Gözaltı haberi mi var? Gözaltına alınan kişinin fotoğrafı mı yok? Bu görsel tam senlik.

3. Ordulu fındık üreticisinin taban fiyat düzenlemesi beklediği haberlerde kullanılan görsel. "Ben bunları ellerimle topladım. Emeğimin karşılığını verin." dercesine fındıklar gösteriliyor.

4. Hamsi fiyatları iner, çıkar. O yıl verimli geçer, geçmez. Hamsileri palamutlar yer, yemez. Bunlar değişebilir ama bu görsel değişmez.

5. Alevilerle ilgili bir haber olduğunda banko kullanılan semah görseli.

6. Gönüllerin zam şampiyonu sivri biberin en seksi fotosu bu olduğu için daha farklı görsellere denk gelme ihtimaliniz düşüktür.

7. Yılların eskimeyen Rus tatilci görseli. Fotoğraftaki hanımlar acaba hala tatile geliyorlar mı?

Çünkü bu görsel 3-4 yıldır kullanılıyor.

8. Ülkemizde her yıl trafik cezaları güncellenir, cezaların para karşılığı tutarları değişir ama bu görsel değişmez. Fotoğraftaki polis memuru her haber başı görsele telif istese şu an gayet rahat geçinebilir.

9. Anne ve çocuk konulu Pulitzer ödüllü bir fotoğraf değil bu. Okullara kar tatili gündemdeyse %90 ihtimalle kullanılan görsel.

10. İstanbul trafiği veya tatilcilerin megakente çileli dönüşü konulu haber varsa kullanılan görsel. Efektli olduğu için insana bunalım havası veriyor. Aynı zamanda çile algısını yükseltmek için metrobüs de kadraja alınmış. Harika görsel.

Aynı zamanda akşam. Bu demek oluyor ki tatilciler sabahtan beri yolda.

11. Kredi kartı sahipleri dikkat veya aidat kalkıyormuş tarzı haberler sözkonusuysa bu görsel müthiş bir seçim.

Visalı sana kötü haberim var. Mastercardlı sana da kötü haberlerim var. Sen de tıkla.

12. Motorin ve benzin zammı görseli. Görseldeki pompa olsun, siyah arkaplan olsun fışkıran benzin olsun hepsi alttan alttan araç sahiplerine gizli mesajlar veriyor.

13. Alevli transfer topu da transfer dönemlerinin vazgeçilmez görsellerinden. Bir sporcu yeni bir sözleşmeye imza atınca topta alevler çıkıyor ve bu görsel önümüze düşüyor.

14. Meteorolojiden fırtına uyarısı haberi olduğunda bize durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteren görsel. Palmiyeler bile uçuyor aman dikkat anlamında uyarıcı ve faydalı...

15. Türkçe haber sitelerini ziyaret etmeyenler için bu görsel insanoğlunun enerjiye ne kadar muhtaç olduğunu anlatan günbatımı arkaplanlı eleştirel bir fotoğraf olabilir ama çok iyi biliyoruz ki bu görsel bir köşede çıkmışsa elektrik kesintisi geliyor demektir.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dalia

Onedio sitesinin kullana kullana eskittiği başlık "Çözenlerin %89'unun Başarılı Olamadığı Bu Zekâ Testini Geçebilir misin?"

makinistfanlari

o elektrik direği görselinin yanında mum da çok yaygın kullanılır.

nnugid

komik

marvel_1william

Herhalde en çok on beş var 😂😂

Gizli Kullanıcı

İşte böyle tespitlerle haber yap Onedio, mükemmel içerik...

Görüş Bildir