Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güzel Şeyler de Oluyor! Yaralı Kelebeğin Kanadını İyileştirerek, Ömrünü Uzatan Kadın

55PAYLAŞIM

Kral kelebekleri yılın hangi döneminde doğduklarına bağlı olarak, 2 haftadan 5 aya kadar yaşayabilir. Ve fakat birazdan tanışacağımız ufaklığın hayatı daha kısa sürebilirdi tabii eğer Romy McCloskey karşısına çıkmasaydı... 🦋😭

Kaynak: https://www.boredpanda.com/monarch-butte...

Şans bu ya, Romy bahçesinde üç tane tırtılla karşılaşınca kendini kelebek yetiştirirken bulmuş. Üç tırtıldan bir tanesi yaralandığındaysa ona yardım etmek zorunda hissettiğini söylüyor.

Böyle normal bir durumdan bahsediyormuşuz gibi anlatmak yetmez... Romy kanadı kırık kelebek için elinden geleni ardına koymamış resmen!

Profesyonel kostüm tasarımcısı ve doğal olarak el işi ustası olan Romy McCloskey bu operasyonda hepimizin elinin altında bulunan eşyalar kullanmış aslında...

Havlu, tel askı, çimento esaslı yapıştırıcı, kürdan, pamuklu çubuk, makas, cımbız, bebek pudrası ve birkaç gün önce ölen bir kelebeğinin kanadı!

Kelebeklerin kanadında acı reseptörü olmadığını ve herhangi bir ilaca ihtiyaç olmadığını da söylüyor. Tıpkı insanları tırnakları ya da saçları gibi!

Yaralı kelebeği tedavi etmek için evini ameliyathane ortamına dönüştüren Romy McCloskey'nin ağzından dinleyelim...

"Kelebekleri her zaman sevmişimdir. Hayatımda çok önemli bir yerleri var. Annem 20 yıl evvel vefat etmeden önce 'Ne zaman bir kelebek görürsen, bil ki orada seninle beraberim ve seni seviyorum.' demişti."

Operasyonun ardından 1 gün boyunca istirahat eden ufaklık uçmaya hazır...

Romy sayesinde dünyanın tadını çıkarmaya devam edecek! 🦋😭

Arayanlar için hala umut var! 👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-caglar9

iyi hoş da bunun zaten ömrü 1 hafta filan deil mi ömrünü uzatsan ne kadar uzatcan ama yine de düşünülmüş olması da güzel.

emre-caglar9

sende çoraptan sızmasan iyidi söyle babana önlemini alsın. OK. ayrıca yukarda kötü birşey demedim ergen veletler gibi atarlanma.

denizkazan

Bi denizyıldızı hikayesi vardır bilir misin? Adamın biri karaya vurmuş olan denizyıldızlarını tek tek alıp denize atıyormuş. Bunu gören başka bir adam gelip demiş ki: böyle yaparak hepsini kurtaramazsın demiş. Denizyıldızlarını atan adam bir tanesini eline almış ve denizyıldızını göstererek: belki hepsini kurtaramam ama bak onun için bişeyler değişti...

emre-caglar9

Aga ben zaten adam neden böyle bişey yapmiş vs. bişeyler demedm veya gereksiz bişey de demedm sonnda yaptiginin güzel bişey oldugunu da yazdim sadece kelebegin ömrününün kisa oldugunu belirttim ne atarli giderli insanlarsiniz.

user.

İyi hoş sağolsun. Merak ettiğim kelebeğin gücü o taktığı ekstra parçayı kaldırabilir mi? Bilmediğimden soruyorum. Normalde kelebeklerin kanadı yok denecek kadar hafif..

koray-polat

heralde ona uygun bir materyalden yapılmıştır.

user.

Umarım öyledir.

blizzard

Daha önceden ebediyete intikal etmiş başka bir kelebeğin kanadını yapıştırmış.

eluine

Bildiğin organ nakli yapmış ağzını burnunu yerim ya. Helal olsun.

Görüş Bildir