Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi Eylemleri Sonrasında Oluşan Havanın İlişkiler Üzerindeki 11 Etkisi

 > -
Abone ol

Gezi süreci ile başlayan hava hala etkisini koruyor. Politikadan gündelik yaşama kadar her alanda kendisini hissettiriyor. İlişkilerin bu havadan etkilenmemesini beklemek yanlış olur. İşte sizler için Gezi sürecinin ilişkiler üzerindeki doğrudan veya dolaylı etkilerini derlemeye çalıştık.

1. Sürekli gündem kovalamaktan sevgiliyi ihmal etmek

Gezi sonrası sürecin en önemli etkilerinden. Yoğun bir gündem bombardımanı altında olmanın getirdiği sıkıntılardan biri. Tape dinleyeceğim diye gece yatmak, sabah kalkmak bilmeyen bünyelerin maruz kaldığı dert.

2. Gösterilere katılma konusunda çekimser davranan partnerden soğumak

Öyle ya siz bugün LGBT yürüyüşündesiniz, yarın oturma eylemi, diğer gün konser, bir sonraki gün internet protestosu. Ama sevgiliniz sinemaya gidelim, yemek yiyelim, başbaşa kalalım istiyor. Onun bu tavrı sizi ona karşı soğutuyor.

3. Olanı biteni eleştirme konusunda yeterince hırçın olmayan sevgiliye küsmek

Hala nasıl oluyor da öfke krizlerine girmiyor, patlamıyor, bu kadar düşük enerjiyle anlatıyor söyleyeceklerini? Sizin kadar ateşli olmayan sevgiliye yeri geliyor küsüyorsunuz.

4. Müdahale sırasında yalnız bırakıp kaçan sevgiliyi terk etmek

Ne olursa olsun sizi bırakmamalıydı. Gaz bombalarının, TOMA'ların arasında tek kalmamalıydınız.

5. Forumlarda pasif kalan sevgilinin gözden düşmesi

Oysa eylemde ne kadar canlıydı, gaz bombasının üstüne üstüne yürüyordu. Ama görüyorsunuz ki konuşma becerisi, fikirlerini anlatma becerisi o kadar da yüksek değilmiş.

6. Gezi sonrasındaki süreci iyi tahlil edemeyen sevgilinin düşünce yapısından soğumak

Gezi sürecini bambaşka anlamış değil mi? hiç sizin düşündüğünüz, olması gereken budur dediğiniz şeyleri savunmuyor değil mi? Meğer ne kadar uzakmış düşünceleriniz birbirinize.

7. Sevgilinin duyarlılıktan deliren sosyal medya paylaşımlarına mesafeli yaklaşmak

Tamam siz de duyarlısınız ama gördüğü her şeyi, hiç düşünmeden, teyit etmeden paylaşması yok mu sizi deli ediyor.

8. Sevgilinin politik duruşunun bambaşka olduğunu fark etmek

Bu zaman kadar aklınıza gelip de hiç politika konuşmamışsınız ki? meğer sizinle 180 derece zıt bir görüşe sahipmiş.

9. Gösterilerde, forumlarda tanışılan üçüncü kişilerin sıkıntı vermeye başlaması

Kıskançlık her yerde... ya o adam sizden daha iyi direniyorsa, ya o kız forumlarda daha çok söz alıyorsa...

10. Sevgilinin içinde yatan azılı anarşist ruh

Meğer sevgiliniz tam bir anarşistmiş, sokaktan eve geldiği yok, her eylemde, her gösteride en önde. Nerede o size romantik şiirler okuyan sevgiliniz? Nerede dizlerinize yatan o kız?

11. Sevgilinin ailesinin siyasi görüşüne maruz kalmak

Size poğaça gönderen, sevimli mi sevimli teyze meğer sizin gibilere beddua eden bir teyzeymiş. Bir daha nasıl yüzüne bakacaksınız? Artık eskisi gibi olabilir mi ziyaretler, gidip gelmeler?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-b.-turhan

bu etki zannettiğiniz şey yüzünden insanlar ölüyo ekmek tekneleri yanıyo hem şahıslar hem devlet zarara uğruyor... anarşist ruha ancak fight club ı izliyorsam tebessüm ederim...

anarchy

O niye be :)Profil resmin gayet iyi bu arada o ruhtan var gibi

emre-b.-turhan

ya müdür benim anarşi dediğim şey tepkimi çiçek dikerek göstermektir mesela, birinin kafasına çömlek saksı atmaya vahşet derim... :) erdoğanı severim ama koyun değilim, telefonumda Mozartın a little night music' i çalar ama batı yalakası da değilim... :D

anarchy

Çiçekle tepki olmaz :D saksıylada olmamalı gerçi. Ama belli dar kalıplardansa boyle tarafsız oldugunu dusunmen guzel. Gerçekten sadace tepki amaçla oraya giden kişilerle konuş hak verirsin diye düşünüyoum

emre-b.-turhan

mesela yanlış anlamassan :) sen bu gitme sebeplerine bi kaç örnek verirmisin ?

kraljulienn

tabi biz nerden bilek

Görüş Bildir