Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçek Hayatta Farklı Olsa da Filmlerde ve Dizilerde Görmeye Alışkın Olduğumuz Aşk Hakkında Söylenen 19 Yalan

97PAYLAŞIM

Hepimizin bildiği gibi filmlerde gerçek hayat çarpıtılabiliyor ya da abartılabiliyor. Çiftlerimiz ayrılsa da barışıyor, güller havada uçuşuyor... Bu içeriğimizde ilişkiler hakkında filmlerde ve dizilerde bize söylenen 19 yalandan bahsettik.

Kaynak

19. İlişkiler abartılı jestler ve tutkuyla doludur...

Fazla düşünülmüş romantik sürprizler, müzikler hediyeler. Gerçek ilişkilerde yaşanmasına rağmen filmlerdeki gibi olmuyor. Bir ilişkinin en güzel zamanları beraber televizyon izlediğin, sohbet ettiğin veya yemek yaptığın zamanlardır. -francescao3

18. ...Ve abartılmış kavgalar ilişkinin kaçınılmazıdır.

Bardak kırmalar, duvar yumruklamalar, küfürler ama yine en sonunda bir araya gelmeler falan. Gerçek bir ilişki böyle değil.

17. Aşık olduğun kişi aşkına karşılık verecek.

Platonikler filmlerde platonik olarak kalmıyor. Bir şekilde sevdikleri insan geç bile olsa onlara karşılık veriyor. Keşke gerçek hayat da böyle olsa.

16. Hep ilk aşına geri dönersin.

Araya başkaları girmezse, çocukluklarından beri kapalı bir evde yaşarlarsa evet insanlar hep ilk aşklarına geri dönerler.

15. Aşk için büyük fırsatları geri tepmelisin.

Tam Fransa'daki kursa gitti derken hop bir dönmüşsün aşkın senin için hayalinden vazgeçmiş. Yok yaa. Zaten gerçek bir aşık böyle bir fedakarlık istemez. Gidenin arkasından "kal" diye bağırılan filmler gerçek hayatta yaşanmıyor.

14. Doğru kadın kötü adamı iyiye dönüştürür.

Kısa süreli değişse bile huylu huyundan vazgeçmeyeceğinden muhtemelen birkaç sene sonra kendinizi zehirli bir ilişki içerisinde bulursunuz. -jacij3

13. Liseliler tüm zamanlarını sevişerek geçirir.

Hiçbir liseli Riverdale dizisindeki Archie ve Veronica gibi olmuyor. Biri mi öldü? Hadi seks yapalım. Başı boş bir seri katil mi var? Hadi sevişelim.  BU GERÇEK DEĞİL. -rishibhak

12. Kontrolcü olmak ya da istismar etmek romantiktir.

Hayır! Her gece Bella'yı izleyen Edward romantik değil ürkütücü. -rachelh4813f3c57

11. Eğer sevgilini ruh eşinle aldatıyorsan, aldatmak sayılmaz...

Letters to Juliet filminde olduğu gibi sevgilin seninle ilgilenmiyorsa ya da senin için doğru kişi değilse bile onu yeni tanıştığın "ruh eşinle" aldatamazsın. Bu doğru değil. -JaCrispyGinx

10. ... Ya da o kişi için sevgilini terk etmek sorun olmaz.

Eğer filmin esas oğlanı ya da kızı mutsuz oldukları bir ilişki içindelerse aşık oldukları kişi için onları kolayca terk ederler. Karşı tarafın ne düşündüğü çok da önemli olmaz. -helenelizabethw2

9. Kadınlar mutlu olmak için bir ilişkiye ihtiyaç duyarlar.

Tüm arkadaşları bir ilişki içerisindeyse o kadın kendini yalnız hisseder ve mutsuzdur. Merak etmeyin yakında esas oğlanla tanışacak ve diğer arkadaşlarından daha mutlu olacak. Gerçekten de böyle oluyor mu normalde? Bekar kadın mutsuz kadın mı? Hiç sanmıyorum. -UrbannaGirl

8. Aşık olmak ve öyle kalmak kolaydır.

Mutlu sonlar gerçek hayatta olsa bile filmlerdeki kadar kolay olmuyor.

7. Kadın en sonunda gizlice kendisine aşık olan adama döner.

Adam kadına aşıktır kadın bunu bilmez ama öğrendiğinde de her şey rayına oturur.

6. Küçük hatalar veya yanlış anlaşılmalar yüzünden ilişkiler her zaman biter.

Sevgilisini başka biriyle gören kişi sormadan ilişkisini bitirir. Gerçekte olsa kim olduğu sorularak karışıklık düzeltilecekken filmde bu tercih edilmez. Belki de aldatmıyordu, kardeşiydi...

5. En yakın arkadaşımla birlikte olman çok da sorun değil.

Ne olacak canım 3 bölüm sonra unuturuz.

4. Kadın en sonunda bunca zaman burnunun dibinde duran erkeğe aşık olur.

Eküri olarak kullandığı, ona erkekler hakkında tavsiye veren adam, aslında kadın için doğru kişidir ve en sonunda ona aşık olur.  "He's Just Not That Into You" ya da "Ugly Truth" izleyenler en başından anlamıştır zaten.

3. Erkek ve kadın asla "sadece arkadaş"olamazlar.

Birbirlerine dert yanarken aslında ruh eşi olduklarını anca filmin sonunda fark edecekler. Halbuki bir kadın ve bir adam gayet de iyi arkadaş olabilirler.

2. Tutkuyla konuşma yapan birini öperek kesmek tatlıdır.

Hayır ve hayır. O insan sana o konuşmayı yapmak için orada. Belki de çok önemli bir şey söyleyecek.

1. Birini uçağa binmeden yakalamak için havaalanında yapılan küçük bir koşu yapmak ya da kapıdan içeri dalıp sevdiği kişinin düğününü engellemek romantiktir.

Bunca zaman neden bu kadar bekledin ki?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

gerçi hep kızlar yazmış :) Aşk çok farklı bir şey. Ben aşkı ilk defa 2. eşimde anladım. 14 yıl evli kaldık büyük bir kavgayla boşandık. 3. ayın sonunda dizlerimizin üzerinde birbirimize geri döndük( bu sürede ayık tek bir günüm geçmedi tabi) Aramızda 10 yaş var farklı insanlarlada ilişki kurabilirdik ikimizde ama öfkemiz aşkı o kadar perdelemesine rağmen yine de uzaktan bile olsa sahiptik birbirimize. O panik atak kriziyle telefon rehberinden silmiş olduğu halde ilk benim numaramı tuşluyor ambulansta ben saç sakal birbirine karışmış halde hastaneye koşturuyorum. aşk tuhaf diyorum ya bu filmlerde böyle hikayelerden çıkmış belli ki

ayseagull

Birgün yolda giderken kavga ettik E5 te indim arabadan yardırıyorum.Arkama baksam yakalnırım diyererk. Hoop bi taksi evin yolunu tuttum.Hızlı adımlarla eve girdim.Bir görüntü geldi. Ana leyla nın fotoğrafı.(leyla kedim, bahçede geziyordu o dönem) altında mesaj ya barış ya kedini göremezsin.Ulan daha da kızdım.Leylayı rehin almış hemde benden 5 dk önce gelerek.Tamam dedim buluşalım.Cafede biz karşılıklı leyla sağ koltukta oturuyouz.Velayeti tartışmalı çocuk gibi kuzum.Benimde onu bırakamaycağımı biliyor deli. neysem ogün otoyoldaki araba çekilmiş akşama kadar nereye çekilmiş aradık cezalar falan filan kucağımızdaki kediyle.Arabayı bulduk adamlar deliriyor E5 te araba bırakılır mı diye.arabaya binicez leylada binecekmi diye soruyor(deri koltuk meselesi)dedim binmicek akşam yıldızlardan evi bulur kedi bu gerek yok dedim.ciddi miydin ordan bulur mu evi diyor hala kaç yıl geçti.

ayseagull

Yetişkindik ama çocuk gibiydik.Aşkı film gibi yaşamak lazım hem sağlam hem kırılgan.(aldatmak hariç) hem naz çeken hem naza katlanan olmak.Düşünmüyorum diyip en çok onu düşünmek. (dipnot:benden sebep trafik cezalarını bana ödettiriyor)

gzemacar_

#18 hangi film ya da diziden?

beyzaertekin10

Film veya dizi değil. Kendisi Eminem ve Rihanna'nın Love The Way You Lie klibinden.

gzemacar_

aa öyle mi tamam o zaman teşekkür ederim

red-factor

#19 a katılmıyorum. Çok abartılı jestler yaptığım olmuştur. Filmdeki etkisinden de büyük olduğu izlenimini de almıştım. Ayrıca başlıkların altlarındaki "şahsi" yorumlara da katılmıyorum. Aşkı siz nasıl yaşıyorsunuz kuzum?

alinmayankullaniciadi

2 hariç hepsinde haklı

Görüş Bildir