Görüş Bildir
Haberler
Galatasaray 3 Futbolcudan 6 Milyon TL Tasarruf Etti

Galatasaray 3 Futbolcudan 6 Milyon TL Tasarruf Etti

Batuhan
19.01.2015 - 18:26

Galatasaray kadrosunda düşünmediği Veysel Sarı, Yiğit Gökoğlan ve Furkan Özçal'ı takımdan göndererek önemli bir tasarrufun altına imza attı.

Galatasaray'da takımdan gönderilen ve gönderielecek isimlerin ardından önemli bir tasarruf sağlanacak. Kadroda düşünülmeyen ve beklentileri veremeyen oyuncularıyla bir bir yollarını ayıran Galatasaray, Veysel Sarı'yı da Kasımpaşa'ya gönderdi.

Furkan Özçal'ı Karabük'e 400 bin Euro'ya kiralayan Galatasaray, Yiğit Gökoğlan'ın 500 bin TL'lik alacağına karşılık sözleşmesini feshetmişti.

İşte Galatasaray'ın bu 3 futbolcuyu göndererek elde ettiği kazanç;

Furkan Özçal'ı 400 bin Euro bedelle Karabük'e kiralayan Galatasaray oyuncuya ikinci yarı ödenmesi gereken 350 bin Euro'sundan da kurtulmuş oldu. Böylelikle sarı kırmızılılar Furkan'ın transferinden yaklaşık 2 milyon TL kazanç sağladı.

Yiğit Gökoğlan'ın sözleşmesini alacaklarına karşılık fesheden Galatasaray bu futbolcunun da ikinci yarı ve gelecek sezon alacağı toplam 1 milyon 600 bin TL'lik rakamından kurtuldu.

Son olarak Veysel Sarı'yı Kasımpaşa'ya satan Galatasaray bu transferden de bonservis bedeli olarak aldığı 400 bin Euro'nun dışında oyuncunun ikinci yarı kulüpten alacağı olan 1 milyon 400 bin TL'den kurtulmuş oldu. Hem bonservis hem de oyuncunun maaşından kurtulan sarı kırmızılıların Veysel transferinden kazancı da 2 milyon 400 bin TL.

Galatasaray bu üç futbolcunun transferleri sonucunda toplam 6 milyon TL'lik bir kazanç sağlamış oldu. Sarı kırmızılılar Gökhan Zan, Engin Baytar ve Eboue'yi de göndererek rahatlamayı planlıyor. Galatasaray gönderilen bu üç futbolcunun transferinde ise Furkan'a bonservis bedeli ödemezken, Yiğit ve Veysel için toplam 3 milyon 300 bin Euro bonservis bedeli ödemişti.

Mustafa Göksel | Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0