Evli Çiftlerin "Keşke Evlenmeden Önce Bunu Bilseydim" Dedikleri 16 Şey

-

Evliliğin de tıpkı dünya üzerindeki her şey gibi artıları ve eksileri vardır. Fakat hissedilen sevgi ve heyecan bunları görmeyi zorlaştırabilir. O yüzden bu durumu sizden önce deneyimlemiş birçok insanla oturup, hikayelerini dinlemek doğru bir yaklaşım olabilir. Tadında olduğu sürece tabii ki!

The Chive kaynaklı içeriğimizde evli sosyal medya kullanıcılarından bazılarının "Keşke evlenmeden önce bunu bilseydim" dedikleri durumları derledik:

Kaynak: http://thechive.com/2019/01/08/things-ma...

1. "Keşke eşimin ne kadar gaz çıkardığını bilseydim. Yanlış anlamayın, çok komik. Fakat asla bitmiyor."

2. "Birbirinizden her zaman hoşlanmamanızda sıkıntı yok. Ama her gün eşinizi sevmeyi seçmek zorundasınız, ondan çok hoşlanmadığınız anlarda bile."

3. "Yakınlık önemli fakat bu her zaman birlikte olmak demek değil. Bazen birbirinizin sadece elini tutmak da önemli bir fiziksek bağ olabilir."

4. "Toplumsal kurallara uymak zorunda değiliz. Eşim ve ben ayrı odalarda uyuyoruz çünkü bizim işimize bu yarıyor. Daha iyi uyuyoruz ve bu yüzden birbirimizden daha çok hoşlanıyoruz."

5. "Keşke eşimle onda gördüğüm potansiyel için değil de olduğu kişi için evlenseydim."

6. "Eşimin ailesiyle uğraşmanın ne kadar zor olacağını fark etmemiştim. Benimkinden farklı işleyen bir aileyle nasıl iletişim kuracağımı öğrenmem gerekti."

7. "Keşke birisi bana evliliğin dolaptaki sütün bozuk olduğunu iki tarafın da bilip yine de çöpe atmaması gibi saçma şeyler üzerine kavga etmek demek olduğunu söyleseydi."

8. "Kaka üzerine sandığınızdan daha fazla konuşuluyor."

9. "Keşke eşimin harcama alışkanlıklarını bilseydim. Evlendikten kısa süre sonra bütçemizin benim kontrolümde olması gerektiğini fark ettim, böylece ihtiyacımız olmayan şeylere para harcamazdı."

10. "Eşim kapıyı kapatmayı ya da bulaşıkları yıkamayı unutunca falan sırf aramız bozulmasın diye onun yerine bir şeyleri yapacağımı keşke bilseydim."

11. "Eşimin aklını okuyamayacağını bilseydim keşke. Nasıl hissettiğinizin belli olması eşinizin anladığı anlamına gelmiyor. Bilmesine ihtiyacınız olan şeyleri söyleyin eşinize."

12. "Her şeyi sürekli birlikte yapmak zorunda değilsiniz."

13. "Keşke yıllar geçtikçe eşimi daha ne kadar fazla seveceğimi bilseydim. Düğün günümüzde sevgimin olabileceği kadar büyük olduğunu düşünmüştüm. Yanılmışım."

14. "Evlilik sonrasının sıkıcı olabileceğini bilseydim keşke. Eşimle evlenmeden önce birlikte yaşıyorduk ve hemen çocuk sahibi olmadık. O yüzden bir süre heyecan verici hiçbir şey yokmuş gibi hissettirdi."

g.cz

15. "Sizi rahatsız eden her şey on kat etkili oluyor."

16. "Keşke soyadı değiştirmenin ne kadar zor bir şey olduğunu bilseydim."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
g.lothlorien

#7 den sonrasını okumayacağım, gıcık aldım. Sen saçma sapan sebepten kavga edip duruyorsan, bunu evliliğe bok atarak kendini sorumluluktan sıyırma çabasına giremezsin. Sorunun neyse ona bak, gayet mutlu evli çiftler var ciddi meseleleri bile kavgasız ve hatta tartışmasız atlatan, gidip de evliliğe bok atma. Aynı durum "erkek değil mi işte" ve "kadın işte ne olacak" tarzı ve daha nicesi genellemeler için de geçerli. Evet çok uzattım çünkü bu ikili ilişkiler, aşk, evlilik, kadın, erkek vb. konulardaki ön yargılardan ve genellemelerden ÇOK SIKILDIM!

birinci-tekil-birey

Bu konuda en kral tespit : Kadınlar erkeğin evlenince alışkanlıklarının huyunun suyunun değişeceğini, erkekler ise kadının evlenince de tüm bunların aynı kalacağını umut ederler. Sonuç; erkekler değişmez ancak kadınlar değişir.

dilruba8888

Kadınlar da değişmez sadece erkeklerin değişeceğini düşünüp onunla evlenerek hata yapar 7 de neyse 70 de de odur. Ona göre evlenin

birinci-tekil-birey

Yok yok kadınlar değişiyor kesinlikle. Ama olsun önemli olan ortak paydayı yakalamak. Öyle böyle iki çocuk büyüttük biz :)

tulpar-turaboglu

Bunun birebir aynısı daha önce yapılmamış mıydı?

Görüş Bildir