Eskişehir'de İki Kediyi Öldürmek Suçlamasıyla Gözaltına Alınan Üniversiteli Genç Serbest Bırakıldı

 > -

Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü öğrencisi Abdullah Ç., iddiaya göre bir kediyi zehirleyerek bir diğer kediyi de çamaşır makinesine atarak öldürdü. Şikayet üzerine gözaltına alınan ve suçlamaları kabul etmeyen genç ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Abdullah Ç., önce kedi sahiplenmek istediğini sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında paylaştı.

Ardından kedisi kaçmış gibi başka bir ilan veren gencin şüpheli tavırları hayvanseverlerin dikkatini çekti.

"Zehirlemedim, yağlı dönerden öldü"

Hayvanseverlerin zorlaması üzerine Abdullah Ç., kedilerin aslında kaçmadığını itiraf etti. İki kedinin öldüğünü belirten genç, korktuğu için hayvanların ölüsünü poşetlere koyarak çöpe attığını söyledi.

Abdullah Ç., üç aylık kediyi kasıtlı olarak zehirlemediğini, verdiği yağlı dönerden zehirlendiğini iddia etti. Üniversiteli genç diğer kedinin ölümünde de bir kastının olmadığı iddiasında bulundu. Evde giysilerini çamaşır makinesine attığı sırada kedinin makineye girdiğini, kendisinin de bunu fark etmediğini öne süren Abdullah Ç., "Çamaşır makinesini çalıştırıp evden aceleyle çıkmıştım. Döndüğümde çamaşırların arasında kedinin olduğunu gördüm" dedi.

Komşularının şikâyeti üzerine polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Abdullah Ç., ifadesinde suçlamaları kabul etmedi ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

EskişehirPolis
Görüş Bildir