Şişli Krizinde Son Gelişme: Emir Sarıgül Görevinden İstifa Etti

 > -

Şişli Belediyesi'ndeki tehdit iddialarıyla gündeme gelen Emir Sarıgül, Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. Sarıgül, tehdit ve küfür iddialarıyla ilgili dava açacağını söyledi.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün oğlu ve Şişli Belediye Başkanvekili Emir Sarıgül’ün Esentepe’deki eski belediye binasında açıklama yaparak başkanvekililği görevinden istifa etti. 

Emir Sarıgül yaptığı kısa açıklamada "Tehdit, küfür, bunlar asla tarzımıza uygun davranışlar değil. Sn İnönü ve eşinin açıklamalarıyla ilgili davalar açılmıştır" ifadelerini kullandı.

Emir Sarıgül'ün açıklamasının tamamı şöyle:

Şişli Belediyesi'nin başkanlık binası olarak kullanılan Esentepe'deki binası önnüde açıklama yapan Emir Sarıgül, başkanvekilliği ve başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. İşte Sarıgül'ün o açıklaması:

Sizin de bildiğiniz gibi, belediyemizle ilgili bir süredir kamuoyunu meşgul eden bazı gelişmeler yaşanmaktadır. Bugün, hem bu konuda sizleri bilgilendirmek, hem de Şişli Bel. Meclisi CHP grubundaki arkadaşlarımızla aldığımız kararları paylaşacağız.Bu konuda kamuoyunun önüne çıkmaktan dolayı üzüntülüyüz. Ancak gelişmeler bizleri bu açıklamayı yapmak zorunda bırakmıştır. Bildiğiniz gibi, CHP olarak 30 Mart yerel seçimlerinden sonra, yurttaşlarımızın teveccühüyle, 29 meclis üyemizle beraber Hayri İnönü'nün başkanlığında göreve başladık. Ne yazık ki, zaman içinde Sayın Hayri İnönü ile meclis grubumuz arasında yönetim anlayışından kaynaklanan bir uyuşmazlık olmuştur. Hayri Bey, Meclis Grubumuza danışmadan, görüş almadan, hatta bilgi dahi vermeden, yönetimde ciddi değişikliklere gitmek istemektedir. Bir kaç gün önce, Genel Başkanımızın huzurunda, Hayri Bey ve şahsımın katıldığı bir görüşme gerçekleşmiştir.

Bu görüşmede, Genel Başkanımız, Şişlimize birlikte uyum içinde hizmet etmemiz konusunda bizlere talimat vermiştir. Ancak CHP Meclis Grubu olarak, bugüne kadar partimizin yıpranmaması, zarar görmemesi için verdiğimiz tüm uğraşlar ne yazık ki sonuçsuz kaldı.Hayri Bey, grubumuzun görüşlerini almadan istediği değişiklikleri yapma arzusunda ve bunda ısrar etmektedir. Benim adım Emir Sarıgül. Biz, koltuğa değil, halka bağlı bir siyasi gelenekten geliyoruz. Gücümüzü koltuktan değil, kendi kişiliğimizden ve halkımızın sevgisinden alıyoruz.
Gelinen bu noktada, her fırsatta Belediyeyi yönetemediğinden şikayet eden Hayri İnönü'ye istediği fırsatı vermek üzere Şişli Belediyesi Başkanvekilliği ve Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. Sizlerin huzurunda,buradaki belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte Şişli'mize hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bununla birlikte, yine 29 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte Gerektiğinde partimiz için her tür fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu da vurgulamak isterim.

Mustafa Sarıgül'den destek mesajı

Twitter'dan yorumlar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir