Ekrem İmamoğlu'nun Ramazanda Gizlice Su İçtiğini İddia Eden Fotoğrafın Aslı Gerçeği Ortaya Çıkardı

-

Sosyal medyada paylaşılan "Ekrem İmamoğlu Ramazan'da su içti" fotoğrafının gerçek olmadığı bakın nasıl ortaya çıktı? Teyit.org'un yaptığı araştırma işte böyle!

Geçtiğimiz 19 Mayıs tarihinde Ekrem İmamoğlu'na ait bu fotoğraf bir kullanıcı tarafından "Ramazan ayında su içti" bilgisiyle paylaşılmıştı.

Ancak teyit.org olaya el attı ve işin gerçeğini araştırdı. Fotoğraf, içinde bulunduğumuz Ramazan ayına ait değildi.

Foto: Sedat Suna

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldığı gün olan 17 Nisan 2019 tarihinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde bir konuşma gerçekleştirmişti. Bu fotoğraf da işte tam olarak o güne ait.

Foto: Burak Kara

Takvimden de görüleceği gibi konuşmanın yapıldığı yani fotoğrafın çekildiği gün, Ramazan ayı henüz başlamamış görünüyor.

CHP yetkilileri de teyit.org'a bu otobüsün o konuşmadan sonra kullanılmadığını iletmişler.

Teyit.org, sosyal medyada kullanılan bu fotoğraf için konuyu şöyle özetlemiş: "Sonuç olarak ilgili fotoğraf 17 Nisan 2019 günü yapılan devir teslim sonrası İmamoğlu’nun yaptığı konuşmadan olmasına rağmen Ramazan ayında çekilmiş bir fotoğraf gibi yansıtıldığı için en yaygın 7 yanlış bilgi türünden hatalı ilişkilendirme ve bağlamdan koparma olarak sınıflandırılabilir"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dutdibi

yahu foto gercek değil ama olsa bile adam gizli içiyo işte suyunu daha ne olsun milletin önünde içmiyo

melih-ertas

adam oruç tutmak zorunda değil ayrıca belki rahatsızlığı var

omer-murat-taskin

ya içse ne olur ! herkes oruç tutmak zorunda mı ! ne biçim insanlarsınız siz. Siz de hiç Allah korkusu yok mu ? Yalan, dolan, pislik, hırsızlık, uğursuzluk, iftira hepsi sizde... Ama bari Allahın adını iğrenç işlerinize alet etmeyin.

gozde-cetin8

yaw tutar tutmaz müslümanlık ölçütünüz bu mu sizin.sözde çocuğu olmadığı için askere gitmeyen (tabi bu askere gitmemek için bir gerekçe değil) cumhurresisinizin!! oğlu için ne diyeceksiniz din tüccarları.siz böyle yaptıkça bizim başkan daha çok seviliyor.sizde at gözlüklerinizi çıkardığınız zaman seveceksiniz onu

sayhellotomylittlefriend

lan velev ki adam içiyor (ki içmiyor) sizin gibi dinsiz imansız köpeklere mi kaldı adamın inancını tartmak?

Görüş Bildir