Egemen Bağış'a 'Yırtık Don' Davası

 > 
30PAYLAŞIM

Egemen Bağış'a 'Yırtık Don' Davası

Egemen Bağış'a 'Yırtık Don' Davası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AK Parti İstanbul Milletvekili eski bakan Egemen Bağış’ın internete düşen bir ses kaydından kendisi için “en kafası çalışmayan CHP’li”, “yırtık dondan fırlar gibi her şeye çıkar” ve “şerefsizin tekidir” şeklindeki ifadeleri nedeniyle dava açtı.

CHP’li Oran, ayrıca aynı sözler nedeniyle Bağış'tan 15 bin TL manevi tazminat talebinde bulunarak dava açtı.

Eski AB Bakanı Egemen Bağış , internete düşen ses kaydında, bir iş adamıyla yaptığı görüşmesinde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ’ı hedef alan konuşmalar yaptı. Bağış, Oran’a yönelik olarak, “ en kafası çalışmayan CHP’li ”, “ yırtık dondan fırlar gibi her şeye çıkar ” ve “ şerefsizin tekidir” şeklinde ifadeler kullandı. Oran, Bağış’ın bu sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

'FEZLEKE HAZIRLAYIN'

Savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Ak Partili Bağış’ın ifadelerinin ağır hakaret içeren beyanları olduğu iddia edilerek “Müvekkilin toplum içindeki yerini ve önemini hiçe saymış, müvekkilin şeref ve haysiyeti ile kamuoyu nezdinde ki itibarını zedelemiş ve bu suretle kişilik haklarını rencide etmiştir. Şüpheli hakkında atılı suçtan gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılması için Fezleke düzenlenerek TBMM başkanlığına gönderilmesine karar verilmesini talep ederiz” denildi.

MANEVİ TAZMİNAT DAVASI

Oran, Bağış’ ın aynı sözleri nedeniyle 15 bin TL’lik tazminat istemiyle davada açtı. Dava dilekçesinde, şöyle denildi: “Müvekkilin manevi şahsiyetinin zedelenmesine neden olan davalının söz konusu telefon konuşmasında sarf ettiği mesnetsiz ve ağır hakaret içeren sözlerdir. Bu itibarla, davalının marifeti olan hukuka aykırı fiil neticesinde müvekkilin son derece ağır hakarete maruz kaldığı, telafisi güç manevi zarara uğradığı sarihtir.”

Kaynak: Bugün

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir