Dünyanın En 'İş Bilen' Adamı: Sadece 18 Ay Çalıştı, 15 Yıl Maaş Aldı ve Açılan Tüm Davaları Kazandı

 > 
3.1bPAYLAŞIM

İspanya'nın güneydoğusundaki Alicante kentindeki bir memur, 15 yıllık iş hayatı boyunca rapor ve yasal izinlerini kullanarak sadece 18 ay işe gitti. Tamamen yasal haklarını kullanan memur, 15 yıl boyunca maaşını eksiksiz almaya devam etti. 

Bir psikiyatri hastanesinde asistan olarak gören yapan memur, 2001-2016 yılları arasında izin günlerinin hemen ardından rapor alıp bunu sürekli tekrarladı.

Anadolu Ajansı'ndan Hasan Esen'in El Pais gazetesine dayandırdığı haberine göre, memur, 15 yıl boyunca 7 kez bir yıllık, 3 kez de 1,5 yıllık olmak üzere toplamda 4 bin 553 gün rapor aldı. 

Aldığı raporlar dışında da yasal izinlerini kullanan memur bu süre zarfında sadece 18 ay çalışmış oldu.

'Memurun yaptığı yasal ama etik değil'

Kent yetkililerinden Alejandro Moral, yaptığı açıklamada, memurun yaptığının yasal olduğu ama etik olmadığını belirtti. Moral ayrıca hukuk çerçevesinde hareket ederek memur hakkında disiplin soruşturması başlatıldığını belirtti.

Memur, kendisine açılan davaları, Ulusal Sosyal Güvenlik Kurumu'nun raporun bitmesinin ardından, kendisine işe dönmesi gerektiği bilgisini vermediğini ispatladı ve aleyhinde açılan davaları kazandı.

Daha öncede yine İspanya'da bir memur 6 yıl boyunca işe gitmemişti👇

Hayalimizi Yaşayan Adam: Hizmet Ödülü Verilen Memur 6 Yıldır İşe Gelmeden Maaş Alıyormuş - onedio.com
Hayalimizi Yaşayan Adam: Hizmet Ödülü Verilen Memur 6 Yıldır İşe Gelmeden Maaş Alıyormuş - onedio.com

Kişisel bilgilerin korunması kanunu çerçevesinde açıklamak zorunda olmadığı hastalığının işini yapmasını engellediğini söyleyen memurun bin 500 euro maaşını almayı sürdürdüğü öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir