Dünyanın Dört Bir Yanındaki Ülkelerin Seks Hakkındaki Kan Donduran Ritüelleri

611PAYLAŞIM

Seksin evrensel bir dili vardır. Peki, seks söz konusu olduğu zaman bazı toplumların farklı ritüeller gerçekleştirdiğini biliyor muydunuz?

Yunanistan, Hindistan, Afrika ve Arabistan gibi yerlerdeki kadınlar, kendilerini doğurganlık tanrıçalarına adıyor. Tabii bunun bir takım bedelleri var.

Öyle ki kendilerini adayan kadınlar tanrılar ve tanrıçaları memnun edebilmek için rahiplerle ve bazı din adamları ile bazı durumlarda seks yapmaları gerekiyor.

Hindistan'da ve dünya üzerindeki bazı kültürlere göre bir kız ergenliğe ulaştıktan sonra görkemli bir parti düzenlenir.

Bu parti ile topluma genç kızın evlenmeye hazır olduğu, artık seks yapabileceği ve çocuk sahibi olabileceği belirtilir.Yüzyıllardır süregelen ritüel, Hint toplumunda oldukça yaygın...

Himalayalar'da çok eşlilik oldukça yaygın. Fakat eş sayısını arttıran erkekler değil, kadınlar!

Kardeş yönlü bir yaklaşım olarak kabul edilen çok eşlilik geleneğinde bir kadın, bir erkekle evlendikten sonra onun erkek kardeşleri ile de evlenebilir. Eğer evlilik yoksa bile seks yapmasında herhangi bir sakınca görülmüyor. Bu ritüel, aile topraklarının bölünmemesi için uygulanıyor.

Müslüman kesimin evlilik öncesi seks konusuna olumsuz baktığı İran'da bu soruna bir çare bulmuşlar.

Çiftler, evlilik öncesinde seks yapabilmek için bir miktar ücret ödüyor ve imza atarak geçici olarak evlenmiş oluyor. Böylelikle seks yapmanın önündeki tüm tabuların kalktığına inanılıyor. Çiftler aynı zamanda evlilik öncesinde uyumluluklarını test edebilmek için bu geleneği sürdürüyor. Bu iş biraz da ticari gibi değil mi?

Güney Afrikalı bir topluluk, bazı olaylarda gün boyunca seks yapmayı yasaklıyor!

Bu oldukça katı bir kural! Kötü bir rüya görüldüğünde, fırtınada ya da bir kadının kocası piton veya timsah saldırısına uğrarsa seks kesinlikle rafa kaldırılıyor.

Mozambik'te topluluğun içerisinde öpüşmek kesinlikle yasak! Bunun nedeni ise öpüşme esnasında tükürüğün değiş tokuş edilmesinin iğrenç olarak karşılanması...

Çiftler, evlerinde diledikleri kadar öpüşebilir!

Tao inancına göre, seks vücut üzerindeki bir takım rahatsızlıklara iyi gelebiliyor.

www.fairytale-events.eu

Kan dolaşımını arttıran, kemikleri güçlendiren seksin, aynı zamanda ruhsal olarak da iyi geldiği düşünülür. Tabii bu faydalara ulaşabilmek için bazı belirli seks pozisyonlarını kullanmanız gerekiyor. Bu konuda sadece pozisyon değil, yapılış ritmi de çok önemli...

Kuzeydoğu Sibirya'da iffetinizi korumak son derece önemli bir gelenek!

Buradaki her genç kız, evlenmeden önce bekaretlerini korumak için deri pantolon şeklindeki ağır bir kemer takmak zorunda!

Doğu Afrika ve Perulu Kızılderililer de evlilik öncesi cinsel ilişkiye sıcak bakmıyordu, fakat çözümü bekaret kemeri yerine daha zorlu ve acılı bir şeyde bulmuşlardı.

Bir kızın seks yapmasını engellemek için vajinası dikilirdi ve yalnızca idrarını yapabilmek için küçük bir delik bırakılırdı. Bunun, seks ihtiyacını geri teptiğine de inanılır.

27 Afrika ülkesi, Yemen, Irak ve daha pek çok Asya ve Orta Doğu ülkesinde yaygın olarak uygulanan kadın sünneti, kadının seks esnasında zevk almasını engelliyor.

Bu uygulama, kadının kocasını aldatmaması için yapılıyor.

Mısır'da yaşayan bazı mezhepler, Nil Nehri'ndeki su seviyesini koruyabilmek için açık alanda mastürbasyon yaparak nehrin içine boşalıyor.

Bu ritüel, yüzyıllardır devam ediyor.

Endonezya'da insanlar iyi şans getirdiğine inanılan bir ritüel gerçekleştiriyor. Ritüelde çiftler Java adlı kutsal dağda Pom adını verdikleri bir tatil yapıyor, fakat bu sizin bildiğiniz tatillerden değil...

Ritüel boyunca tüm çiftler kendi eşleri dışındaki kişiler ile seks yapıyor. Bu gelenek yılda 7 defa tekrarlanıyor ve çiftler kendilerini "şanslı" hissediyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Ülkelerin Kendi Vatandaşlarını Bile Hayrete Düşüren Birbirinden Tuhaf Gelenekleri - onedio.com
Ülkelerin Kendi Vatandaşlarını Bile Hayrete Düşüren Birbirinden Tuhaf Gelenekleri - onedio.com
"Allah'ım Sen Akıl Fikir Ver" Dedirten 25 Sıra Dışı Ritüel - onedio.com
"Allah'ım Sen Akıl Fikir Ver" Dedirten 25 Sıra Dışı Ritüel - onedio.com
Duyduğunuz An "Yok Artık" Dedirtecek Dünyanın Dört Bir Yanındaki En 'İğrenç' Gelenekler - onedio.com
Duyduğunuz An "Yok Artık" Dedirtecek Dünyanın Dört Bir Yanındaki En 'İğrenç' Gelenekler - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mv

Bu dünyada kadın olmak kabahat!

queen_of_the_7_kingdoms

Sadece 5 ve 6 mantıklı,9 ve 10 çok korkunç,Allah belanızı versin!Türkiyedeki idama bile karışanlar bunlar olurken nerde?11de o nehre girilmez aq,eski sapıklıklarını sürdürüyolar..Bu arada 5.görsel disneyden...

hayrola

Size duyduğum bir olayi anlatıyım; arkadaşımın tanıdığı bir doktor anlatırdı, bir kadın seks yapıyordu ve bekaretini kaybetmişti bir gun bana geldi ve dedi ki özel bolgemi dikermisin birini çok seviyorum ve onunla evlenicez kocam benim bekaretimi kaybettigimi ogrenmesin dedi. Ben de tamam dedim ve gereken işlemi yaptım. Daha sonra yakın bir arkadaşımın dugunune gittim ve gördüm ki gelin bana gelip operasyon yapan hanımdı, ben ona bakıyorum o bana bakıyor sonra kadın birden ağlamaya başladı ve yarım saat boyunca ağladı. Olay bu kadar :) biraz kamu spotu gibi oldu ama idare edin 😂

ibrahim-dogan20

Bildiğin kamu spotu :D

hayrola

Evet kamu spotu olmuş gerçekten. Madem kamu spotu yaptık mesajı verelim; evlenmeden başkasının altina yatmak hayatınızı karartır. Evlenmeden başkasının altına yatmayın

sg77

Hayrola be , şu son yorumla ciddi değilsinizdir diye düşünmek istiyorum.

hayrola

Kamu spotları ciddi birşeydir, şakası olmaz

hayrola

O kadar haklısın ki, bir ilişkide yalana asla yer olmamalı asla

Gizli Kullanıcı

Yine olan hep kadına oluyor erkekler maşallah hep zevk alsın oldu paşam! Rituellerinizin aq

oneydiyo

Himalayaları gözden kaçırmışın.

ibrahim-dogan20

Kadın sünneti ise kadının zevk almasını engellemek için değil aksine daha fazla zevk alması için yapılır.Ve böyle o fotoğraftaki gibi ortalık yerde değil düzgün bir şekilde yapılır.Erkeğin kadından daha önce boşalmasını ve kadının zevk alamamasını düzeltmek için.Eğer fazla kesilirse kadın zevk alamaz.

sg77

Afrika'da kadının zevk alamaması için yapılıyor malesef. Tekrar araştırın derim. İnsanlık dışı bir şey resmen!

ibrahim-dogan20

Eğer Afrika'da zevki engellemek için yapılıyorsa çok kötü ve yanlış.İnsanlık dışı bir hareket.

Gizli Kullanıcı

İyi de kadı zaten daha çok zevk alır erkekten ? O dediğin hurafe gibi geldi düzeltme: her türlü küfrü yazarım şuraya bilmem ne oğulları sizi. Kadın klitoris ine yapilacak her türlü işlem kadını sakat birakacaktir! Bunu yalanlarla hurafelerle destekleyen beyninizi edeyim sizin. Allah korkunuz da yok ona buna gözü kara nasıl inanç sergiliyorsaniz artık . Kafanıza Kur'an fırlatarak dovulmelisiniz. Şunu bu yalanlarla savunarak bu rezaletle sakat bırakılan kadinlarin hakkını nasıl ödeyeceksiniz yarın? Ben diyim odeyemezsiniz.

ibrahim-dogan20

Olmayan beyninle ve önyargılarınla konuşmuşsun.Bazı kadınların o bölgesinde fazlalık oluyor.Fazla et yani.O fazla eti kesince kadınlar daha fazla zevk alıyorlar.Bunlar genelde Arabistan gibi sıcak yerlerde yaşayan kadınlarda oluyor.Ekvator bölgelerinde yaşayan kadınlar genelde.Nasıl erkek sünnet edilince fazlalıktan kurtuluyor, onlarda öyle işte.Daha okuduğunu anlayamayan bir salaksın.Üstelik zevki engellemek için yapanlara "insanlık dışı" demişim.Daha sen ne konuşuyorsun beyin yoksunu ?

Gizli Kullanıcı

biraz sıkışınca hemen sen ne anlarsin sen onyargilisin bla bla. arastirdim geldim okuz herif. hangi tibben calisma var anca hurafe hurafe tip kelimesini bilmeyenlerin rastgele onu bunu uydurmasi var. hadi ordan hadi

ibrahim-dogan20

Benim sıkıştığım falan yok.Aksine seni bilgilendiriyorum.Araştırdım,öğrendim.Sende araştır.Bir şey kaybetmezsin.Arabistan'da bu işi yapıp para kazanan kadınlar bile var.Yani kısacası cahilsin.

ahmet-attonu

Kadınların vajinalarının iç ve dış dudaklarının ve genellikle klitorisin de kesilip alınması şeklindeki 'sünnet' Sudan'da yaygın olarak uygulanıyor. Kadının cinsel organlarına yapılan bu müdahale idrar yolları, böbrek ve rahim-yumurtalık enfeksiyonları, kistler ve doğurganlıkla ilgili sıkıntılara yol açmasının yanısıra vajinal cinsel ilişkiyi kadın için çok acılı bir hale getiriyor. Ergen kız çocuklarına sünnet yapılmasının gerisinde "itibar ve evlilik şansını artırma" gibi bazı değer yargıları yatıyor.

Görüş Bildir