Dünyaca Ünlü Giyim Markası Valentino Yaptığı Reklam Kampanyasıyla Tepkilerin Odağında

147PAYLAŞIM

Acaba gerçekten böyle mi düşünüyorlar yoksa sadece prim için mi bunu yapıyorlar...🤔

Hepimiz aslında bize dayatılan ve öğretilen güzellik algısıyla mücadele veriyoruz. Kimimiz fazla kilolarımızdan utanıyor ve kendimizi harap ediyoruz,

Kimimiz de zayıflığımızı sevmiyor bedenimiz kadar ruhumuzu da bununla yoruyoruz. Tüm bunların nedeni ise bize öğretilmiş olan bu güzellik algısı.

Bu algı öyle ki kişinin kendini ifade edememesine, kendi gibi davranamamasına ve hatta kendinden nefret etmesine kadar birçok sorunu beraberinde getiriyor.

İşte bu yüzden de son zamanlarda birçok marka bu kalıpları yıkmak için mücadele veriyor.

Örneğin Rihanna'nın markası olan Fenty, ürettiği iç çamaşırlarındaki beden aralığını çok geniş tutarak herkesin kendini güzel ve seksi hissetmesi gerektiğinin vurgusunu yapıyor.

Hatta en son ilk cüce modeliyle de epeyce bir konuşulmuştu hatırlarsanız.

Geçtiğimiz günlerde ise dünyaca ünlü marka Valentino 'ifade özgürlüğü ve bireyselliğin sınırsızlığına duyduğumuz minnetle' diyerek yaptığı bu paylaşımla epey tepki topladı.

www.instagram.com

Hatta öyle ki bu fotoğrafın altında birçok insan bunun 'normal' olmadığını söyledi.

Ancak bu kampanyanın kreatif direktörü olan Pierpaolo Piccioli kendi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Bu fotoğrafı Maison Valentino'da yayınladıktan sonra birçok insan nefret dolu ve saldırgan yorumlarla tepki gösterdi. Benim işim yaşadığımız zamana göre olan kendi güzellik algımı ve güzel olarak tanımladıklarımızı kendi değer yargılarımla yansıtmak. İnsanlık tarihinde öz saygı konusunda oldukça büyük bir değişime tanıklık ediyoruz. Bu değişim mümkünse eşitlikçi, kapsayıcı ve insan hakları ile fikir hürriyetini koruyarak ve kapsayarak yansıtılmalı. Nefret bir ifade biçimi değildir, nefret korkuya verilen bir tepkidir ve metroda öpüşen iki adama karşı duyduğunuz öfke gibi korku da kolayca şiddete dönüşebilir. Her türlü şiddete, nefrete, ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı durmalı ve kınamalıyız ve ben bunu yapmak için sesimi ve işimi şimdi ve sonsuza dek kullanmaktan gurur duyuyorum. Bu fotoğraf genç ve güzel bir adamın kendi portresidir. Kötülük çıplaklıkta değil bakanın gözlerindedir. Değişim mümkün, kimse bunun kolay olacağını söylemedi ama ben özgürlük, sevgi, hoşgörü ve gelişme adına bu zorluklarla yüzleşmeye hazırım."

Bu olayın ardından Balmain’in kreatif direktörü olan Oliver Rousteing de Valentino’nun reklam kampanyasını kendi Instagram hesabından paylaşarak destek verdi.

Biz umuyoruz ve biliyoruz ki güzellik algısı her zaman değişken ancak her dönemde olan kendini ifade etmek isteyen bireylere oluyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Gizli Gizli de Olsa Yapmaktan Keyif Aldıkları Tuhaf Alışkanlıklarını Paylaşırken Hepimizi Güldüren 23 Kişi - onedio.com
Gizli Gizli de Olsa Yapmaktan Keyif Aldıkları Tuhaf Alışkanlıklarını Paylaşırken Hepimizi Güldüren 23 Kişi - onedio.com
Bunlar Nasıl Ev? Gördüğünüz Anda Size Fakirliğinizi Sorgulatacak 28 Mimari Harikası - onedio.com
Bunlar Nasıl Ev? Gördüğünüz Anda Size Fakirliğinizi Sorgulatacak 28 Mimari Harikası - onedio.com
Hayal Kurmak Bedava! Ölmeden Önce Herkesin Mutlaka Görmesi Gereken 41 Otel - onedio.com
Hayal Kurmak Bedava! Ölmeden Önce Herkesin Mutlaka Görmesi Gereken 41 Otel - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yunus-emre-kaya6

öğh bunu da savunmazsın yani mide bulandırıcı

cerrahpasalihalit

meme ucu nedir unuttuk amk. görsem bomba falan sanıp polise ihbar ederim.

nagumi

meme ucu siyah diyen arkadaş her gün meme ucunu deterjanlı bezle çitiliyor sanırım

mari4

Her insan birbirine benzeyecek değil ya, her şeyi anladım ama gögüs ucunun siyah olması başka bir insanı neden ilgilendirir ki ? Her kadının memesi aynı mı kardesim Allah Allah!

vegi2

İnsanların doğsı gereği bilmediğine karşı korku besler, korkuda nefreti getirir. Homofobik kitle çok özellikle müslüman ülkelerde. Halbuki osmanlıda nede çokmpğlancılar vardı.. herneyse, herşeyi herkesi her yaşam biçimine saygı duymak gerek. Kim ne yaprsa yapar yeterki tehşircilik olmasın

Görüş Bildir