Dizüstü Bilgisayar Kullanıcılarının Adı Gibi Bildiği 7 Durum

 > 

Dizüstü bilgisayarlar günümüzde çok kullanışlı istediğiniz yere götürebilirsiniz, elektrikler kesildiğinde hala (şarj dayanabilecek durumdaysa) komşulardan birinin wifi'sini kullanarak internete giriş yapabilirsiniz. Ancak bizi dizüstü bilgisayarlardan soğutan bazı durumlar da var.

1. Ateş gibi yanan bilgisayarlar.

Dizüstü bilgisayarların ısınma sorunu halledilemeyecek sanırım. Elinizi üzerine koyabiliyorsanız ateşe dayanıklısınız. Bacağınızın yanıp kızarması da cabası (Tavuk kokusu geldi sanki).

2. Soğutucu fanlar.

Soğutucu fanlar bilgisayarlarımızın itfaiyeleri gibidirler. Ancak her ay (iyi olan soğutucular için) 60-70 TL vermek insanın zoruna gidiyor. 170-200 TL olan soğutucular bile var.

3. Oyun oynamanın zorlukları.

Dizüstünde oyun oynamak (ilk başlarda) biraz zordur. Sonradan insan ona alışıyor ancak aldığınız dizüstü bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun bir yerden sonra oyunları kaldırmamaya başlıyor. Kasması mı dersin, dondu adamı kafasından vuramadım mı dersin artık hem oyundan hem bilgisayardan soğursun. Bu aralıklarda yepyeni küfürler ortaya çıkar.

4. Şarj aleti.

Ordan oraya sürüklenen şarj aletinin kablosunun sehpaya takılması insanı deli eder. Bazıları bozulur bu aletlerin bir de. İyi olanlar tamam 2 yıl 3 yıl dayanabilir ama bazıları zırt pırt bozuluyor. Tabi o da insanı bir miktar maddi sıkıntıya sokabilir.

5. Fare sorunsalı.

Dizüstü bilgisayarların kendi fareleri yetersiz kalıyor hele de oyun oynarken. Bu nedenle kablosuz/kablolu (kablosuzu tavsiye ederim) yeni bir fare almak zorunda kalırsınız. Zırt pırt bozulanlardan.

6. Kırılan laptop.

Ayak altına bırakıp kahveni yapmaya gidersin geldiğinde oraya koyduğunu unutursun ve bir güzel kafasına basar kırar geçersin.

7. Yine de bilgisayar ne kadar kötü olursa olsun, Onedio.com'a girip bir güzel takılabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okisi

ne takılabilirsiniz lan anasını ağlatıyo onedio bilgisayarın amk benim eski laptopla giriyodum bacağım eridi amk sol bacak ince sağ bacak kalın kaldı hele gifli videolu paylaşımlar olduğu zaman anasını sikim ısı güdümlü füzeler bizim eve dönüyodu direk

Görüş Bildir