Diyarbakır'da Polis 872 Çocuğu Fişledi

 > 
16PAYLAŞIM

Diyarbakır'da polisin fişleyerek 'makul şüpheli' diye 872 çocuğu kayıt altına almasının ardından, talep üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü, 410'u suça sürüklenen, 416'sı sokakta çalışan ve çalıştırılan ve 46'sı mağdur edilen çocuklar için okullara yazı yazarak, haklarında bilgi istedi.

Polisin 'makul şüpheli' diyerek fişleyerek bilgi istemesi üzerine, Milli Eğitim Müdürlüğü, 872 çocuğun bulunduğu isim listesini tüm okullara gönderdi. Listelerde, 410 çocuk için, 'Suça sürüklenen', 416'sı için sadece 2014 yılında, 'Sokakta çalışan ve çalıştırılan' ve 46'sı için de, 'Mağdur edilen çocuklar' olduğu gerekçesiyle resmi işlem yapıldığı görüldü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce okullara gönderilen yazıda, şöyle denildi:

"Suça Sürüklenen Çocuklar ile ilgili 31/12/2014 tarih ve 7124648 sayılı yazısı yazımız ekinde gönderilmiştir. Bu bağlamda İlçemizde suça sürüklenen, mağdur durumda olan, sokakta çalıştırılan veya aileleri tarafından istismar edilen çocuklarla ilgili bir incelemeye esas olmak üzere ekli listede bilgileri bulunan çocukların okulunuz da öğrenim görüp görmediklerine dair bilginin ivedi olarak Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesine gönderilmesini rica ederim."

  • ANF
Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir