Diyanet İşleri Başkanı: 'Katliamın Mabet ya da Eğlence Yerinde Yapılmasının Arasında Fark Yok'

 > -

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Reina'ya gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin "Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının bir farkı yoktur. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez İstanbul Ortaköy'de bir eğlenme merkezine yapılan saldırıyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Görmez, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerinde üzerine hunharca yapılan silahlı saldırı bütün milletimizi derinden yaralamıştır. Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır. Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının bir farkı yoktur. Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir, insanlıktır. Terör nereden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir.”

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir