Görüş Bildir
Haberler
Dışişleri Bakanlığı'ndan Erdoğan'ın O Sözüne Yalanlama

Dışişleri Bakanlığı'ndan Erdoğan'ın O Sözüne Yalanlama

Caner
17.05.2014 - 20:29

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, 'Başbakan Erdoğan'ın Soma'da İsrail'le ilintili bazı uygun olmayan ifadeler sarfettiğine dair' iddialara ilişkin, 'Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamen gerçek dışıdır' dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, bazı basın organlarında 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma'da İsrail'le ilintili bazı uygun olmayan ifadeler sarfettiğine dair' iddialara ilişkin, 'Başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamen gerçek dışıdır' dedi.

Bilgiç, bir soru üzerine, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Doğan Işık'ın, bazı basın organlarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği iddia edilen sözlerine yönelik açıklamasını, Dışişleri Bakanlığı'nın talimatıyla yaptığını açıkladı.

Bilgiç, Erdoğan'ın hiçbir şekilde iddia edildiği gibi bir ifadede bulunmadığına dikkati çekerek, 'Bu vesileyle bir kez daha vurgulamak isteriz ki sayın başbakanımıza atfedilen ifadeler tamamen gerçek dışıdır. Bu gibi temelsiz iddialarda bulunanları şiddetle kınıyoruz' dedi.

CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0