Demirtaş: ‘7 Haziran'da Aldığımız Oy Domino Etkisi Yaptı’

 > 
7PAYLAŞIM

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu. Sarsıcı oldu. Aldığımız oy domino etkisi yaptı. Dikkat edin o günden buyana bir çok yerde siyasi hamleler hızlanıyor" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gençlerle buluştu. Demirtaş, “Güçleri olsa Türkiye’nin her yerini satabilecek anlayışa sahipler. Toplumsal tepki ve muhalefet olmazsa ülkenin denizlerini satabilecek anlayışa sahipler. Bırakın sahilleri denizleri bile satabilirler.” açıklamasını yaptı.

'Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu'

7 Haziran seçimlerinde HDP’nin aldığı oyların çok önemli olduğunu kaydeden Demirtaş, “Aldığımız oy yüzde 13 olabilir ama etkisi yüzde 50’den daha büyük oldu. Sarsıcı oldu. Aldığımız oy domino etkisi yaptı. Dikkat edin o günden buyana bir çok yerde siyasi hamleler hızlanıyor. Bunların hepsi bizim etkimiz olmasa da domino etkisi yaratan bir durum ortaya çıkardı. Çünkü Ortadoğu'da kendisini alt emperyal bir güç olarak gören AKP iktidarı Türkiye’de artık devrildi. AKP’ye biat etmeyen, inanmamış ve hatta AKP’ye sıkı sıkıya bağlı olmayan herkes tehdit ve düşman olarak toplanmış durumda. Bizi ya bu ülkeden kovacaklar yada yakalayacaklar başka hiçbir seçenek tanımadılar.” ifadelerini kullandı.

Demirtaş şöyle devam etti: “Bir tür hilafet sistemi diyebileceğimiz kendisini de dini lideri olarak tanımlandığı bütün İslam ülkeleri ve toplumlarının lideri olarak konumlandığı bir şahsiyet ve siyasi kimlik olarak hazırladı. Sarayın inşa edilme nedeni budur. Sarayın mimarisinden ihtişamına kadar hepsi onun için planlanmıştır. Yoksa kişisel olarak lüks düşkünü olduğu için değil. Saray yeni bir siyasi düşüncenin sembolüdür. Tarihsel bir geçişin sembolüdür.”

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir