Görüş Bildir
Haberler
Demirel Adaylık İçin Ukrayna'da

Demirel Adaylık İçin Ukrayna'da

Fatih
08.07.2014 - 21:45

Demirel Adaylık İçin Ukrayna'da

FIBA Avrupa Başkanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Ukrayna'da bir dizi temaslarda bulundu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Turgay Demirel’in, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası ev sahipliği konusunda görüşmelerde bulunmak üzere Ukraynalı liderleri Kiev’de ziyaret ettiği belirtildi.

Demirel’in, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Kiev Valisi Vitali Klitschko ve Ukrayna Basketbol Federasyonu Başkanı Sasha Volkov’la bir araya geldiği ifade edildi.

FIBA Avrupa Genel Kurulu’nun geçen ay, ülkede yaşanan politik durum ve güvenlik sorunları nedeniyle Ukrayna’nın ev sahipliği yapması planlanan 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın yerinin değiştirilmesi kararı almasının ardından, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapılmasını sağlayacak anlaşmaya son şeklini vermek üzere Turgay Demirel’in bir ziyarette bulunduğu aktarılırken, Ukrayna hükümetinden salonların inşası ile organizasyonunun genel başarısı hakkında garantiler alındığı paylaşıldı.

Gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklamada bulunan Turgay Demirel’in, “2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın Ukrayna’da birlik sağlayacak bir güç haline geleceğine ve son yıllarda harika başarılar kazanan Ukrayna Milli Takımı için ortaya çıkacak desteğin Ukraynalıların menfaatine olacağına eminim” dediği aktarıldı.

Öte yandan, Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko’nun, 2015 Avrupa Şampiyonası ev sahipliklerinin ertelenmesi konusundaki teklif nedeniyle minnettar olduklarını, dünyanın dört bir yanında insanların Ukrayna’ya gösterdiği destek için de teşekkür ettiklerini söylediği ifade edildi.

AMK Spor

Kaynak: http://amkspor.com/2014/07/08/demirel...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın