Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan'dan Boko Haram Açıklaması: 'Terör Saldırıları Hangi Gerekçeyle Olursa Olsun Asla Mazur Görülemez'

 > 
14PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan' dan Nijerya'daki terör saldırısına kınama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya' nın Baga kasabasındaki terör saldırısını kınayarak, "Masum insanların hunharca katledildiği terör saldırıları herhangi bir din ya da medeniyetle bağdaştırılamayacağı gibi hangi gerekçeyle olursa olsun asla mazur görülemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın açıklamaları şöyle; “Türkiye olarak, Nijerya'nın Kuzey-Doğusunda yer alan Baga kasabasındaki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Terörün her türüne karşı olan Türkiye, kardeş ülke Nijerya'nın acılarını en samimi duygularla paylaşmakta, Baga sakinleri başta olmak üzere tüm Nijeryalılara başsağlığı dilemektedir. Masum insanların hunharca katledildiği terör saldırıları, herhangi bir din ya da medeniyetle bağdaştırılamayacağı gibi hangi gerekçeyle olursa olsun asla mazur görülemez. Bu menfur saldırı, uluslararası toplumun terör konusunda kararlı bir tavır sergileyerek etkin bir işbirliği yapmasının kaçınılmaz hale geldiğini teyit etmektedir. Tüm dünyada derin üzüntüye neden olan son saldırılar, nefret söylemlerinin ve ötekileştirmelerin sona ereceği, karşılıklı saygıya dayalı bir barış ortamının tesisi için hepimize büyük görevler düştüğünü açıkça ortaya koymaktadır. Nijerya'daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum”

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir