Görüş Bildir
Haberler
Çocuklar Artık Bilgisayar Yerine Tablet İstiyor

Çocuklar Artık Bilgisayar Yerine Tablet İstiyor

Caner
15.07.2014 - 21:38
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Çocuklar Artık Bilgisayar Yerine Tablet İstiyor

IDC, önümüzdeki yıl tabletlerin ilk kez PC’lerden daha fazla satılacağını tahmin ediyor. Çocuklar da artık bilgisayar yerine tablet istiyor. Değişimin kapıda olduğu gün gibi ortada…

Satış rakamlarında dizüstü bilgisayarları geride bırakan tabletlere olan ilginin günden güne artmaya devam ettiğini belirten Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, tablet kullanımının 4 yaşına kadar düştüğünü söyledi.

Kullanım kolaylığının yanı sıra basit el becerileri ile oynanabilen rengarenk oyunların da tabletleri çocuklar için cazip kıldığına dikkat çeken Erdemir, “Gerçekleştirdiğimiz müşteri araştırmasında, ebeveynlere, çocuklarının en çok hangi teknoloji ürününü hediye olarak almak istedikleri sorusunu yönelttik. Aldığımız yanıt, 06-10 yaş grubunun artık bilgisayar değil tablet istediğini gösterdi” diye konuştu.

TÜİK verilerine göre, Türkiye’deki hanelerin henüz sadece yüzde 6,2’sinin tabletle tanıştığını kaydeden Erdemir şu bilgileri verdi:

“Tablet pazarı büyük bir patlama yaşayacak gibi görünüyor. Dizüstü bilgisayarların hanelerde bulunurluğu yüzde 30 civarında. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, tablet bulunan hane sayısının yüzde 40’lara ulaşacağını tahmin ediyoruz. Bugün tablet satışları, dizüstü bilgisayar satışlarının iki katına ulaşmış durumda. Bu farktaki en büyük faktör ise tablet fiyatlarının 100 TL’den başlıyor olması. Düşük fiyatlar her gelir seviyesinden tüketicilerin bu cihazlara kolayca sahip olabilmesini sağlıyor. Tabletler bu yıl, Anneler Günü ve Babalar Günü gibi özel günlerin de en çok talep gören hediyesi oldu. Okullar kapandığında ise dönemsel satışların yüzde 50’nin üzerinde arttığını gördük.”

stuff

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/07/cocuk...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0