Görüş Bildir

CNN Türk'e 'Diktatör' Soruşturması

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na kendisi için sarf ettiği 'diktatör bozuntusu' ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını 'Diktatör' yargıda alt başlığıyla duyuran CNN Türk hakkında soruşturma başlatıldı.

Sabah'ın haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kanalın yöneticileri hakkında re'sen soruşturma başlattı. 

Başsavcı Vekili İdris Kurt tarafından 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçu çerçevesinde başlatılan soruşturma çerçevesinde kanalın haber müdürü ve yayın sorumlusu ilerleyen günlerde ifadeye çağrılabilir.

Ne olmuştu?

Ne olmuştu?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 35. Olağan Kurultayı'nda şu ifadeleri kullanmıştı:

'Cumhurbaşkanlarının tarafsızlıkla görev yapacağına dair ‘namusu ve şerefi’ üzerine yemin ederler. Dün yine bize sataşmış. Şimdi ben yine hatırlatıyorum. Diktatör bozuntusu olan adam. Senin için şeref ve namus ne anlama geliyor?'

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' soruşturması başlatılmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 100 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
173
73
64
12
10
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sek...

Ülke tarihinde bu kadar yalaka bir savcı topluluğu daha gelmemiştir...

don quijote

Adama diktatör dendiğinde bunun haberini yapana bile soruşturma açılıyor bir de hala utanmadan ben diktatör olsam...şu olurdu, bu olurdu..diye cümleler kurup... Devamını Gör

itsasin

iğrenç insanlar tarafından yönetiliyoruz.