Cinsellikle Alakalı Duydukça Apışıp Kalacağınız, İlginç Sonuçlar Elde Edilmiş 10 Araştırma

877PAYLAŞIM

Cinsellikle ilgili her geçen gün çok ilginç araştırma sonuçları elde ediliyor. Bir hayli ilgi odağı olan bu konudaki araştırma sonuçlarından bazılarını derledik sizler için.

Romantik bir film açıp ortamı seksi hale getirerek hedefe ulaşmaya çalışıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz.

Araştırmacılara göre korku filmi izledikten sonra yapılan seks, romantik filmler izledikten sonra yapılan sekslere kıyasla çok daha tutkulu gerçekleşiyor. İnanması güç ama gerçek...

Yaşınız 9 rakamıyla bitiyorsa, aldatmaya daha meyillisiniz.

Uzmanlar bunun nedeninin 19, 29, 39, 49 gibi yaşların, yeni bir 10 yıllık döneme girilmek üzere olunduğundan, geleceğin heyecanı ve geçmişin sıkkınlığının birleşmesi nedeniyle yeni şeyler denemeye daha fazla teşvik etmesi olduğunu düşünüyor.

"Grinin Elli Tonu" adlı kitabı okuduysanız ve sonrasında cinsellikten soğuduysanız, yalnız değilsiniz.

Nitekim çoğu kişi kitabın pek çok kişinin cinsel dürtülerini harekete geçirdiğini tahmin etse de, Illinois Üniversitesi'nden araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre kitap tam aksine cinsel isteği azaltıyor.

Erkekler kış mevsiminde kadınların vücudundan daha çok etkileniyor.

Araştırmacılar bunun nedeninin kış mevsiminde kat kat giyilen elbiseler olduğunu düşünüyor. Üç dört kat elbisenin ardında duran bedenin, psikolojik olarak erkeğe ulaşılması daha güçmüş gibi geldiğini ve bunun da seks sırasında daha zevk veren bir etken olduğunu iddia ediyor uzmanlar.

Kadınların adet dönemleri sırasında çekici buldukları erkek tipi değişebiliyor.

Hatta genel olarak bu dönemlerinde, daha erkeksi özelliklere (kaslı vücut, kalın ses) ilgi duydukları gözlemlenmiş.

Son 12 ayda cinsellik yaşadığınız kişi sayısı, seks sırasında ne kadar tutkulu olacağınızı belirliyor.

Social Cognitive and Affective Neuroscience dergisinde yayınlamış araştırmaya göre, son 12 ayda en fazla 1 kişiyle seks yapmış olan insanların, aynı süreçte en az iki farklı kişiyle seks yapmış insanlara kıyasla daha az tutkulu seviştiği tespit edilmiş.

Spor salonundayken biriyle sevişme ihtimaliniz artıyor.

Psikolojik araştırmalara göre spor salonunda yapılan egzersiz neticesinde yaşanan fizyolojik uyarılmalar, beynimizde cinsel uyarılmalardan tam olarak ayırt edilemiyor. Bu nedenle spor salonunda tanıştığınız biriyle sevişme ihtimaliniz bir hayli yükseliyor.

Seks sonrası neler yaptığınız cinsel performansınızı etkiliyor.

Öyle ki, ön sevişmeden bile daha etkili bir faktör olduğunu düşünen bilim insanları bile mevcut. Uzmanlar, seks sonrasında sarılma ve genel olarak ten temasının önemli olduğunu düşünüyor.

Alkollüyken gerçekten de karşı cinsi daha çekici görmeye başlıyoruz.

Dahası, alkolün etkisi altındayken kendimizi de daha çekici olarak algılıyoruz ve bu nedenle daha cesur hareket ediyoruz.

Erkekler kırmızı renkli kadın kıyafetlerin, diğer tüm renkli kıyafetlere kıyasla daha çok etkileniyor.

Uzmanlar bunun nedeninin, kadınların vücudunun cinsel uyarılma neticesinde pembe/kırmızı tonlarında bir renge bürünmesi olduğunu düşünüyor. Hatta bazı araştırmalar, kadınların ayın cinsel açıdan en verimli oldukları ve en seksi hissettikleri günlerinde biilinçsiz olarak kırmızı kıyafet giydiklerini de deneylerle ortaya çıkarmış durumda.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagiz-utku

sağ eli sol elle nasıl aldatayım?

ecegece1

ilginç

quentynmartell

orospu skyler

Görüş Bildir