Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsel Sağlık

12PAYLAŞIM

Penis boyu ve kadında tatmin

Penis boyu hemen hemen her erkeği hayatının bir döneminde etkilemiştir. Erkek çocuklar arasında cinsel organların boyunu karşılaştırmak yaygın bir oyundur. Bazı durumlarda, cinsel gücü penis boyuyla ölçen bir erkek, penisinin normalden kısa olduğunu düşünür. Bu yüzden kadınları tatmin edemeyeceğine inanır. Bu düşünde beraberinde aşağılık kompleksine dönüşerek kişinin hayatını olumsuz yönde etkiler.

Penis boyu ile ilgili yanlış bilinenler

Penis ile ilgili yaygın bir inanç, erkeğin cinsel gücünün ve libidosunun, cinsel organın boyuyla doğru orantılı olduğudur. Yani, erkeğin penisi ne kadar büyükse cinsel yönden o kadar güçlü olduğuna ve sertleşmenin o kadar kolay gerçekleşeceğine inanılır. Ancak sanılanın aksine penis boyu, libidoyu ve cinsel gücü, yani penisin
orgazm  ve boşalmanın sonuna kadar sert kalmasını sağlayan güce etki
etmez. Aslında, cinsel güç konusunda ortaya çıkan rahatsızlıkların
temeli, genellikle ruhsaldır. Penisinin bir kadını tatmin edemeyecek
kadar küçük olduğuna inanan bir erkekte iktidarsızlık görülebilir. Aslında, penis boyu ile kadının tatmin olması arasında hiç bir ilişki yoktur.

Halk arasında başka bir yanılgı da penis boyunun beden yapısıyla ilgili olduğudur. Bu da gerçeklikten çok uzaktır. Uzun boylu bir erkeğin penisi küçük olabileceği gibi, kısa boylu bir erkeğin penisi de çok büyük olabilir. Bir diğer yanılgı ise cinsel organ boyu ile burun büyüklüğü arasında ilişki olduğudur.

İdeal penis boyu ne kadardır? 
Sertleşmemiş bir penis boyu 7-9 cm arasıdır. Sertleşen penis 5-10 cm daha uzar. Ama,  sertleşmemiş halde küçük olan bir penis sertleştiği zaman, sertleşmemiş halde büyük olan bir penise
göre daha çok uzar. Bu oran bazı penislerde 2 katına kadar
çıkabilmektedir.( 7*2 = 14) Sertleşmemiş halde büyük olan bir
penis(9,5-10cm)  sertleştiğinde ancak 5-6 cm uzarlar. Bu sayede, küçük
ve büyük penisler arasındaki fark azalmış olur. Sertleşmiş normal bir
penis kökünden ucuna kadar 13,5 - 16 cm uzunluğundadır.

Kadınlar küçük bir penisle tatmin olabilir mi? 
 Evet. Kadınlarda cinsel
duyarlılığın en yoğun olduğu yer, 2.5 cm kadar olan klitoristir.
Klitoris, büyük dudak ( labia majora ) denilen bölümün ağzındadır. Cinsel yönden uyarılmış bir kadında, klitoris ve çevresinin içi kanla dolarak genişler. Seks sırasında, klitoris gerilir ve daralır. Penis direkt olarak klitorise değmediği halde, bu birbirini izleyen gerilme ve gevşeme, bir cinsel uyarıya yol açar. Kadınlardaki
bir başka önemli uyarılma nedeni ise, klitorisin erkeğin kasık kemiğine
sürtmesidir. Kadınların çoğu için klitoris uyarılması en çok zevk veren
şeydir.

Bütün bunlar, penisle ilgili yaygın yanlış inancın, yani büyük bir penisin kadında daha fazla tatmine yol açtığının asılsız olduğunu gösteriyor. Penis boyu ile kadının tatmine erişmesi arasında bir bağlantı yoktur. Normalden büyük bir penis döl
yolunun dip kısmını zorlayacağı için kadına zevk yerine acı bile
verebilir. Eğer kadın bu tür zevk-acı karışımından hoşlanıyorsa, penis
küçük de olsa, bir yastık yardımıyla kadının kalçalarını yukarı
kaldırmak, aynı sonuca ulaştırır. Bu yönetmin bir diğer artısı da hamilelik şansını arttırmasıdır. 

Kadınlarda orgazm,
ruhsal duruma bağlıdır. Daha çok zevk almaları için, aşkın yanısıra
bedenlerin birbirine alışması gereklidir. Bilgisizlik yüzünden, cinsel zevkin büyük bir penise bağlı olduğuna inanmadıkça ve ruhsal yönden de tatmin olması bu inanca bağlı olmadıkça, cinsel ilişkiden alınan hazla penis boyunun bir ilişkisi yoktur.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir