Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ayaklarının Altı Öpülür! Yeni Annelerin Motivasyonunu Yükseltecek 15 Doğum Sonrası Fotoğrafı

1.7bPAYLAŞIM

Çocuk sahibi olmak başlı başına stresli bir olayken, günümüzde kadınlar bir de toplumun beklentileriyle uğraşmak durumunda kalıyorlar. Bu da doğumun ardından gelen günlerin tadını çıkarmayı engelleyebiliyor.

Fakat yalnız değilsiniz! İçeriğimizdeki anneler sizi anlıyor, sizinle aynı durumları yaşıyor ve size kendinizi zorlamamanız gerektiğini söylüyor. Çünkü mükemmelsiniz, hem de her halinizle!

1. "Doğumdan haftalar sonra bile hamile gibi görünebilirsiniz, normal."

View this post on Instagram

A note to the new mama 🤱🏻 You may not recognise your own body anymore, but you need to give it time. It’s possible you’ll still look pregnant weeks after birth, this is normal. Your belly button will look the way it used to, eventually. Your body may have made some permanent physical changes, embrace them. You may lose a lot of hair in the first few months, don’t panic it’s a normal phase. Your hormones are adjusting themselves, there will be high, lows and probably tears. You may get the baby blues or postpartum depression, know that this is okay and ask for help and support, you’re not alone. Your breastfeeding journey (if you do) may not be as easy as you expected, don’t beat yourself up and it will take time. You may bleed for weeks after giving birth, like a big pain in the ass period. You need to increase you fiber intake... just trust us on this one! You may sweat a lot and feel like you’re in a constant heat wave in the first few days, thank you hormones. You may have permanent scars on your body, these are simply reminders of how strong our amazing bodies are, learn to love them. . Motherhood changes us, physically, mentally and emotionally. Some of these changes permanent, most temporary, remember you’re not alone. Welcome to the club mama, we got you ❤️ . Fellow mama’s - if I haven’t listed it here, let a new mama know something 😘

A post shared by Katie ❁ (@katie_newnham) on

2. "Charlie'yi emzirirken saçımın güzel ve yüzümün makyajlı olduğu mükemmel poz verdiğim bir fotoğraf bulmaya çalıştım fakat hemen bunun var olmadığını fark ettim."

3. "Doğumun ardından birinci hafta yumuşak bir karın ve yırtık izleri demek."

4. "Doğum yapalı bir hafta oldu ve şunu dürüstçe söyleyebilirim ki düşündüğümden çok daha zordu. Duygusal olarak çok daha kolaydı fakat hala günde en az bir kez hiçbir şey uğruna ağlıyorum."

5. "Doğumun ardından 12. gün ve meleğim ile bana verdiği yırtık izleri."

6. "Ah, bu yumuşacık yeni doğan kısmını ve içinde bir can taşımış o güzel, yumuşacık doğum sonrası karnını özlüyorum."

7. "Sevgili İnternet! Doğumun ardından 9. günde bir vücut böyle görünüyor işte. Ve hayır, 10 kilo verip kendimi toparlamaya ya da eski vücuduma sahip olmaya hiç niyetim yok."

8. "Hamileliğimden önce kiloluydum ama sonra ikizlere hamile kaldım ve yemek yemek aklımı korudu. Ortadaki fotoğraf doğumdan sonraki 1. yılda çekildi ve sağdaki de bugün crop top giymek konusunda küçük adımlar atan ben!"

9. "Evet, çatlak izlerim var. Birden fazla çenem var ve baldırlarım birbirine değiyor. Vücudum mükemmel değil ama bana bebeğimi verdi. Vücudum onu taşıdı ve ona baktı. Onun mükemmelin tanımı olmaması umrumda değil. O benim için mükemmel."

10. "Aslında yara izimi seviyorum ve çabucak kaybolmamasını umuyorum."

11. "Aranızdaki annelerden kaçı birkaç işi birden yapmak konusunda usta?"

12. "Bu fotoğrafların arasında 5 ay var. Doğumdan sonra 7. ay ve sonunda kot pantolonlarım çok daha iyi oluyorlar. Doğum sonrası depresyonla uğraştım o yüzden vücudumu oynatmaya ve daha iyi yemeye başlamam 4 ayımı aldı."

13. "Bebek doğduktan 5 ay sonra tartıda görmek istediğim sayı bu değil fakat şu an sayılardan daha fazlasına odaklanmış durumdayım."

14. "Sahip olduklarınıza şükretmeyi bilin. Bu istediğiniz şeyler için çabalamayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmiyor, sadece bu arada kendinizi biraz daha sevin."

15. "Bu fotoğrafların arasında 1 yıl var. Kendimi toplamadım. Hayat stilimi değiştirdim, egzersiz yaptım, beslenmeye karşı biraz daha iyimser bir tavır takındım. Bu fotoğraflarda görmediğiniz şey aklımın nasıl değiştiği. İşime yarayan asıl şey o."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jey

e bunlar normal fotograflar. ilham falan göremedim. daha guzel bir vücuda sahip olmak icin yaşamıyorsan eninde sonunda olacağı bu. ha daha güzel bir vucut icin yasarsan da estetik canavarı olur çıkarsin cunku bunun mükemmeli yok.

dampcastle

Yirtik izi degil catlak! Dil bilmeden ceviri yapmaya calisiyorsunuz.

benimkedimcoksuper

annelere tabii ki saygi duyuyorum da ayak alti opmek ne amk

haci-dayi

pardon da çatlamış ve şişmiş,sarkmış karınlarını instagramdan dünyaya yayınladıkları için neden ayaklarının altını öpüyoruz anlayamadım.yahu yeni annelere ilham olacaksın diye insanlara hamile göbeğini sergilemek zorundamısın?doktoru var,danışmanı var uzmanı var.onlar gerekli telkini yaparlar insanlara.

haci-dayi

herşeyi normalleştirme çabalarına alıştık ta artık ayaklarının altını öpme boyutuna geldik.

bayan-sinir

Kimsenin ayağının altı öpülmez.Hele sırf anne baba olduğu için.

Görüş Bildir