Canım Eniştem! Hayatımızdaki Bütün Eniştelerin Sahip Olduğu 13 Eksantrik Özellik

-

Hayatımızdaki herkesi seçebiliriz ama akrabalarımızı seçmemiz mümkün değil. Şimdi o seçemediğimiz üyelerden en dillere düşenini ele alacağız. Evet, enişteleri... Damatlıktan enişteliğe uzanan o meşakkatli yolda, edindikleri karakter özelliklerine gelin birlikte bakalım...

1. Enişteler, tanımı oldukça zor insanlardır. Bir amca gibi babacan değillerdir ama bir dayı gibi samimidirler. Yani enişteler, ithal edilmiş akrabalarımızdır

2. Eniştelerin enerjisi hiç bitmez. Adeta üç tane kalem pille çalışıyor gibidirler. Kavgaya da, halay çekmeye de ilk önce onlar koşar!

3. Her haltı bilirler, bilmedikleri hiçbir şey yoktur. Altılı ganyandan, doların yükselişine kadar her konuda bir fikirleri mutlaka vardır!

4. Enişteler nedense ölümüne kıskanç olurlar bir de. Özellikle kayınçoları, onların ezeli rakibidir. Ancak o kadar soğukkanlıdırlar ki, bunu anlamak için çok profesyonel olmanız lazım.

5. Alım-satım işleri olsun, Belçika 3.ligdeki futbol takımları olsun; nerde boş muhabbet varsa orda mutlaka bir enişte bulunur. Asla şaşmaz!

6. Şöyle anlatayım, bir insan enişte olunca sanki İngiltere Kraliyet Sarayı'na gelin gitmiş gibi forslanır. Hiçbir amca ve dayı, enişte kadar havalı olamaz!

7. Enişteler genellikle işleri bok edip batırmalarıyla meşhurdur. O yüzden uçan kuşa borçları olur. Borcunu kapatmak için borç istemeyen bir enişte düşünülemez.

8. Bir enişteden kaçılması gereken en önemli an "Bi proje var, çok sağlam!" dediği andır. Nedense eniştelerin hep bir projesi olur.

9. Nerde kötü bir alışkanlık varsa, sorumlusu mutlaka enişteler olarak bilinir. Bilinen en kötü özelliği, pavyona alıştırmasıdır.

10. Eğlencesiz bir enişte düşünülemez. Herhalde damat olmanın verdiği sorumluluktan olsa gerek, sürekli aile içinde komiklik yapıp şebeğe dönen adamlar, cefakar eniştelerdir!

11. Bir enişteden asla ve asla kötü epri yapmaması beklenmesin. Bu işin eğer fakültede bölümü olsaydı, dekanı kesinlikle bir enişte kişisi olurdu!

12. Enişteler, küçük başarılarını adeta Survivor şampiyonu gibi yaşarlar. Mesela restoranda hesabı ödeyen bir enişte düşünün, bir de Turabi'yi düşünün, şimdi ikisini aynı anda düşünün!

13. Enişteler, üstlerine yapışan kötü imajı taşıyarak yaşarlar maalesef. Her enişte o kadar da şey değildir... Aralarında çok kral olanları mutlaka bulunur.

Tam "Canım eniştem" yazıp paylaşmalık içerik oldu ha :)

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pokenist

Eniştenizin Adı "Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem" Olsa Napardınız

acbuzzenab

osas nerede.. eksik yazma

pokenist

Osas Soy Adı

coktatliyim

Hepsinin doblosu vardır.

hipergrafi

"Tutmayın küçük enişteyi." Gaza gelip altından kalkamayacağı vaatlerde bulunan siyasetçilere söyleyince tam oturuyor. "Dolar elli kuruş olacak, Avrupa birliğine sokacağız Türkiyeyi, asgari ücret on bin lira olacak, Güney Kıbrıs'ı da on iki adayı da alacağız, marsta koloni kurup Türkiye bayrağını dalgalandıracağız." Oh oh tutmayın küçük enişteyi.

atkafadan

8.Resimde genç Justin Bieber, Justin Bieber aslında Türk, adı da resimde de görüldüğü gibi bir çiğ köfte partisinden gelmektedir. Hatta hikayesinden de hızlıca bahsedeyim. Annesi oğlum yeter artık köfteye biber attma ben zaten attım diye 40 sefer söylemesine rağmen, justin devam etmiş. Attım biber, attım biber, attım biber derken öyle olmuş işte.

emrec

neredeyse "şikayet et" e basıyordum :) bak bizde kendi aramızda böyle espriler yapıyoruz. o an çevredekiler bi dışlıyor bişiler oluyor ama bu mecra farklı kardeş yapma :D yanarsın

atkafadan

benide aranıza alın. :)

mistral

#4 için eşeğin yoksa enişten de mi yoktan dır o.

Görüş Bildir