Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Buyrun Headbang'e: Metallica Yeni Albümündeki Tüm Şarkıların Video Kliplerini Yayınladı!

-

Büyük gün geldi çattı. Metal müziğin tartışmasız en popüler grubu olan Metallica, 8 yıl aradan sonra ilk stüdyo albümü olan ''Hardwired... To Self Destruct''ı 18 Kasım Cuma günü yayınlıyor.

Grup, albüm yayınlanmadan önce hayranlarına çok güzel bir sürpriz yapıp tüm şarkıların video kliplerini 2'şer saat arayla yayınladı.

İşte metal camiasında büyük yankı uyandıracak, çok uzun süre konuşulacak, şimdiden birçok kesimden bir yığın övgü alan o albümdeki şarkılar ve klipleri...

  • Albüm ve her bir şarkı hakkındaki genel düşüncelerinizi ve albümdeki favori şarkılarınızı yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! \m/

1. Metallica: Hardwired

Hardwired, albümün ilk single'ı olarak yayınlandığından pek çoğumuzun bir süredir aşina olduğu bir şarkı. Albümün en kısa şarkısı olma özelliğini de taşıyan bu şarkı, albüme hızlı bir giriş görevini fazlasıyla yerine getiriyor.

2. Metallica: Atlas, Rise!

''Atlas, Rise!'' da albümün 3. single'ı olarak yayınlanan, aşina olduğumuz bir şarkı. Genel bağlamda olumlu tepkiler alan şarkı, diğer tüm şarkılarda olduğu gibi nefis riff'leriyle dikkat çekiyor.

3. Metallica: Now That We're Dead

Single'lardan ve albüm kapağından aşina olduğumuz yüzleri gördüğümüz klip olan Now That We're Dead, yine olumlu tepkiler alan şarkılardan.

4. Metallica: Moth Into Flame

Yayınlanan 3 single arasında en çok ses getiren ve en çok beğenilen şarkı olan Moth Into Flame'i dolayısıyla çoğumuz biliyoruz. Albümün tamamı yayınlandıktan sonra da bazıları için hala albümün en iyisi olarak gösterilse de, benim için bir iki sıra geriye kaydı. Tabii muhteşem bir şarkı olduğuna şüphe yok!

5. Metallica: Dream No More

İlginç klibiyle ve ağır mı ağır melodisiyle yine pek çok kişinin albümdeki favori şarkısı olan Dream No More, albümün ne kadar mükemmel olduğunu da kanıtlıyor. Öyle bir albüm düşünün ki, herkesin favori şarkısı başka olsun. Kaliteli müziğin daha iyi bir ölçütü olabilir mi, bence hayır!

6. Metallica: Halo On Fire

Pek çokları tarafından şimdiden albümün en sevilen parçalarından biri olan Halo On Fire, oldukça eğlenceli bir kliple yayınlandı. Klipten bağımsız konuşmak gerekirse, özellikle son iki dakikasıyla insanın ağzını açık bıraktıracak güzellikte bir şarkı olduğunu söyleyeyim.

7. Metallica: Confusion

İkinci diskin açılış şarkısı olan Confusion, her tarafından riff fışkıran muhteşem bir parça. Klibinde her ne kadar savaş teması çok bariz olsa da (savaş sonrası günlük hayat adapte olmakta sıkıntı yaşayan bir kadın asker görüyormuşuz gibi), bunun aslında kişinin kendi içindeki savaşa vurgu olabileceğini düşünmek de mümkün.

8. Metallica: ManUNkind

Gelelim albümün açık ara en çok tartışılacak, hatta şimdiden kimi çevrelerden olumsuz görüş almaya başlamış klibine. Bir black metal grubunun konserinin yansıtıldığı klipte, birçok aşırılık bulunuyor. Bu bakımdan, türün kötü yansıtıldığını ve bunun kasıtlı olarak yapıldığını düşünen bazı kesimler mevcut.

9. Metallica: Here Comes Revenge

Soluksuz izlettiği bir animasyon kliple gelen ''Here Comes Revenge'', insanda bir ''All Nightmare Long'' hissiyatı uyandırıyor bu yönden. Şarkının kendisiyse her yönüyle kusursuz, mükemmele yakın.

10. Metallica: Am I Savage?

Albümün en güzel işlerinden biri olan Am I Savage, ilginç ve merak uyandırıcı bir kliple verilmiş durumda.

11. Metallica: Murder One

Rock&Roll efsanesi Lemmy Kilmister'a adanan bu nefis şarkının klibi de pek tabii ki Lemmy üzerine yoğunlaşmış. Animasyon olarak hazırlanan klip, albümün en başarılı işleri arasında.

12. Metallica: Spit Out the Bone

Ve geldik albümün son şarkısına, ''Spit Out The Bone''! Yine ''All Nightmare Long''u, ''Here Comes Revenge''den bile daha fazla anımsatan, makinelerin dünyayı ele geçirip insanlığa savaş açmasını konu eden klibiyle ''Spit Out The Bone'', albümün en hızlı, en thrash şarkısı olarak öne çıkıyor. İlk 4 albüme konsa belki de en az sırıtacak, hatta cuk diye oturacak şarkı olmasının yanı sıra, şimdiden genel kanıya göre albümün en mükemmel şarkısı olarak öne çıkmış durumda. Konserlerde mükemmel şekilde canlı çalınabilecek mi, orası ayrı konu :)

Özetle, mükemmel bir albümle karşı karşıyayız. Tanıtım süreci de böylesine mükemmel düşünülmüşken, Metallica 8 yıl aradan sonra inanılmaz başarılı bir geri dönüş yapıyor diyebilirim.

Peki sizlerin fikirleri neler, gelin yorumlarda konuşalım!

Albümden favori şarkılarınız?

Hardwired
Atlas, Rise!
Now That We're Dead
Moth Into Flame
Dream No More
Halo On Fire
Confusion
ManUNkind
Here Comes Revenge
Am I Savage?
Murder One
Spit Out The Bone

Eğer seçmek istediğin tüm şıkları seçtiysen,Sonucu görmek için yandaki butona tıkla!

Sonucu Göster

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jaymz-jetfeeld

Bunlar acaba albüm sızdırıldı diye mi tüm klipleri yutupa saldı. Yoksa yarın çıkacak albümün tüm şarkılarını yayınlamazlar.

mehti34

Albüm beklenilenin altında ama spit out the bone,halo on fire,dream no more pek bi hoş olmuş.

minotaur

Moth Into Flame başarılı fakat Lemmy olduğundan Murder One'ı seçtim

nimer

ben de!

nimer

Üşüyoruz Lemmy Reis.

Görüş Bildir