Arınç: "Biz Bunlara Müstahak Değiliz"

 > 
40PAYLAŞIM

'Haşim Kılıç Egosu İncinmiş Bir Kişi Olarak Konuştu, Biz Bunlara Müstahak Değiliz'

'Haşim Kılıç Egosu İncinmiş Bir Kişi Olarak Konuştu, Biz Bunlara Müstahak Değiliz'

Arınç: Bence o Anayasa Mahkemesi Başkanı sıfatıyla değil egosu incinmiş ve siyaset tarafından örselendiği için buna tepki göstermek isteyen bir kişi olarak konuşmasını yapmıştır

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi’nin kuruluş yıl dönümünde Haşim Kılıç’ın hükümete yönelik sert mesajlar içeren konuşmasına ilişkin, "Bazı cümleler var ki doğrudan Sayın Başbakanımızı, hükümetimizi hedef alan cümlelerdir, bunlara müstahak değiliz" dedi.

Arınç konuya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Hükümeti, Sayın Cumhurbaşkanımızı ayrı tutarsak, Başbakanımızı, bakanları hedef alan bir konuşma yapmasını ve ağır eleştirilerde bulunmasını, hatta saygısızlık içerecek cümleler kullanmasını doğrusu bildiğim ve tanıdığım Sayın Haşim Kılıç'a yakıştıramadım. Burası bir yüksek yargı kurumudur ve her şeyin üstünde tartışılmaması, siyasetle karşı karşıya gelmemesi, birbirlerini hedef almaması, siyasetçilerin yapacağı veya sivil kişilerin yapacağı eleştiriler olursa bunları da mahkeme olarak yargı kapsamı içerisinde değerlendirmesi gerekirdi. Ama kullanılan bazı cümleler var ki o cümleler doğrudan Sayın Başbakanımızı, Hükümetimizi hedef alan cümlelerdir, biz bunlara müstahak değiliz" ifadelerini kullandı.

Arınç, "Bence o Anayasa Mahkemesi Başkanı sıfatıyla değil egosu incinmiş ve siyaset tarafından örselendiği için buna tepki göstermek isteyen bir kişi olarak konuşmasını yapmıştır. Ben bu gidişattan dönmesini tavsiye ederim" şeklinde konuştu.

T24

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir