Bu Testin Son Sorusunu Sadece Müzik Bilgisi Uzay Olanlar Görebilecek!

137PAYLAŞIM

Müzik kültürüne güvenenler buraya! Hadi bakalım son soruyu görebilecek misin?

1. İlk sorumuz! Bu güzel şarkının sahibi kimdir?

Deniz Tekin
Kalben
Ceylan Ertem
Gözde Öney

2. 2004 yılında Teoman ile verdiği konserleri 2007 yılında albümleştiren müzisyenimizi soruyoruz.

Fikret Kızılok
Mazhar Alanson
İlhan İrem
Bülent ortaçgil

3. 2008 yılında çıkardığı ilk stüdyo albümü "Hayvanlar" dan önce çıkardığı ilk Single'ı " Aslında Bir Konu Var" olan sanatçımız kimdir?

Melis Danişmend
Jehan Barbur
Ceylan Ertem
Yasemin Mori

4. Döneminin Cartel üyesi, ardından kendi solo projelerinde mükemmel işlere imza atan isim kimdir?

Birol Giray (BeeGee)
Kabus Kerim
Erol Alkan
Erci E

5. Bu sorumuz "Kolay" olarak nitelendirebileceğimiz son sorulardan belki. Mirkelam'ın tam ismini istiyoruz sizden.

Mirkelam Öztürk
Fergan Mirkelam
Mirkelam Aytekin
Nazım Mirkelam

6. Şimdiki sorumuz ise gurur verici! Danimarka'da 46.'sı düzenlenen Roskilde Festivali'nde sahne alan Sanatçımız kimdir?

Nilipek
Elif Çağlar
Gaye Su Akyol
Kalben

7. Peki Adamlar grubunun eski adını soracak olsak cevabın ne olurdu?

Son Feci Bisiklet
TNK
Anima
Halimden Konan Anlar

8. Daha da zorlaşıyoruz. Hazır mısın? Teksas'ta düzenlenen ve dünya çapında saygın SXSW festivalinde 2 kez çıkma başarısı gösteren sanatçımız/grubumuz hangisidir?

Ah! Kosmos
The Ringo Jets
Sattas
The Away Days

9. Korhan Futacı ve Kara Orkestra adıyla mükemmel işlere imza atan Korhan Futacı hangi enstrümanı çalıyor peki?

Piano
Trompet
Saksafon
Trombon

10. 10. Brit ödüllü prodüktör Chris Potter'ın denetiminde kaydedilen albümüyle beğeni toplayan Bursa çıkışlı leziz grup hangisi peki?

In Hoodies
Islandman
Ayyuka
Ethnique Punch

Daha ilk soruydu...

Belki gözünden kaçtı, belki de emin olamadın cevaptan. Olabilir! Peki biraz farklı türler denemeye dersin? Dünyanın en geniş yelpazeli radyosunu dinlemek için tıkla ve müzikle dol. Bunu saymıyoruz. Tekrar denemeye ne dersin?

Buraya kadarmış!

Daha gidecek çok yolun, dinleyecek çok şarkın var zira! Aynı şeyleri dinlemekten sıkıldığını biliyoruz. Farklı bir şeyler arıyorsan sana harika bir önerimiz var. Hemen dinlemek ve müziğe doymak istiyorsan tıkla. Bu kadar çabuk pes etmemeli ve tekrar denemelisin!

Ah be!

Çok da zor bir soru da değildi üstelik. Korkarız ki bu testi bitirmek için çok daha fazlasına ihtiyacın var. Daha fazla dinlemeli, keşfetmelisin! Üstelik aynı şeyleri dinlemekten sıkılanlar için harika bir önerimiz var. Hemen dinlemek ve müziğe doymak istiyorsan tıkla. Biraz daha odaklanıp tekrar çözmek istemez misin?

Üzdün!

Daha yolun yarısına bile gelmemiştik oysa ki... Belli ki biraz takviyeye ihtiyacın var fakat ne dinleyeceğini bilmiyorsun! Üzülme sana ne dinleyeceğin konusunda harika bir tavsiyemiz var. Tıkla ve müziğe doy! Biraz daha düşünerek doğru sonuçlara erişebilirsin. Bir daha dene!

Üzdün!

Daha yolun yarısına bile gelmemiştik oysa ki... Belli ki biraz takviyeye ihtiyacın var fakat ne dinleyeceğini bilmiyorsun! Üzülme sana ne dinleyeceğin konusunda harika bir tavsiyemiz var. Tıkla ve müziğe doy! Bir hakkın daha olmalı! Tekrar denemekten çekinme!

Aklın karıştı sanki!

Çok da potansiyelin var aslında! Belki de dinlediklerini yenileme zamanın gelmiştir. Çünkü hep aynı şeyler. İnsan sıkılıyor değil mi? Farklı şeyler arıyorsan sana harika bir önerimiz var: tıkla ve müziğe doy. Hadi şimdi hemen bir kez daha sına kendini!

Olmadı!

Korkarız ki bu testi bitirmek için çok daha fazlasına ihtiyacın var. Daha fazla dinlemeli, keşfetmelisin! Üstelik aynı şeyleri dinlemekten sıkılanlar için harika bir önerimiz var. Hemen dinlemek ve müziğe doymak istiyorsan tıkla.

Aklın karıştı sanki!

Potansiyelin var ama kullanmıyorsun. İletişim çağında müziksiz kalmışsın. Çünkü hep aynı şeyler. İnsan sıkılıyor değil mi? Farklı şeyler arıyorsan sana harika bir önerimiz var: tıkla ve müziğe doy.

Çok az kalmıştı!

Kesinlikle çok iyi bir müzik bilgisine sahipsin. Buraya kadar gelmen kendini kanıtlaman için yetti de arttı kesinlikle! Ama bazen insan yeni şeyler ararken sıkılıyor değil mi? Farklı şeyler arıyorsan sana harika bir önerimiz var: tıkla ve müziğe doy.

Çok az kalmıştı!

Kesinlikle çok iyi bir müzik bilgisine sahipsin. Buraya kadar gelmen kendini kanıtlaman için yetti de arttı kesinlikle! Ama bazen insan yeni şeyler ararken sıkılıyor değil mi? Farklı şeyler arıyorsan sana harika bir önerimiz var: tıkla ve müziğe doy.

Müzik konusunda gerçek bir kaşif misin ne?

Bu zor ve çetrefilli yolda bilgin, tecrübelerin ve müzik kültürünle sonu gördün. Hedefe ulaştın! Başardın! Müzik bilginin uzay olduğunu bize kanıtladın! Yeni müziğe, farklı seslere, umut vadedenlere olan ilgin seni çok çok farklı kılıyor! Senin gibi bir müzik insanına harika bir önerimiz var: tıkla ve müziğe doy!

Red Bull Music Academy Radyo İstanbul’dan Canlı Yayınlanıyor. Bu Sese Kulak Ver!

Hadi şimdi dinlemeye başla!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tunahandolunay1

Güzel müzik

wowza

Turkce şarkı bilgim 0 😕

aytac-melikova

müzik değil şarkıcı bilgisi -_-

rewn

Şarkıcı bilgisi bunlar, müzik bilgisi değil.

sadece_melis

Bunların müzik bilgisi ile ne alakası var? Popüler kültür ve müzisyen bilgisi uzay olanlar testin son sorusunu gördüğünde, kendini müzik dehası sanacak başlık hatanız yüzünden..

Görüş Bildir