Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Test Senin Ne Kadar Bencil Olduğunu Belirliyor!

 > 
7bPAYLAŞIM

Hepimizin bencil tarafları vardır. Bazılarımız sadece yemeğini paylaşmak istemezken bazılarımız hayatından bir dakika bile paylaşmaz. Peki ya sen ne kadar egoist olduğunu biliyor musun? Boş yere düşünme gel biz sana dakikalar içinde cevabı verelim!

1. Çocukluğundan başlayalım, sen nasıl bir çocuktun?

Kıskanç
Bilmem
Sakin
Kavgacı
Yaramaz
Şımarık

2. Aşağıdakilerden hangisi sensin?

Notları paylaşmayan
Dersle alakası olmayan
Çalışkan olan
Öğretmen yalakası olan
Grup çalışmasında aranan
Sürekli dersi kaynatan

3. Peki diyelim ki, grup çalışması yapacaksınız hangisinden nefret edersin?

4. Yolda bir dilenci gördüğünde ne yaparsın?

Bir şeyler satmasını öğütlerim
Hiçbir şey yapmam
Ona yemek alırım
Cebimde bozukluk varsa veririm

5. İlişki denilince aklına ne geliyor?

6. Diyelim ki çok zengin oldun, ne yaparsın?

Dünyayı gezerim
Bir kısmını bağışlarım
Ev, araba, yat, kat her şeyi alırım
Yatırım yaparım
Kendi istediğim işi kurarım
Ben ve zenginlik nerdee...

7. Peki hayatındaki en büyük eksiklik ne diye sorsak?

İletişim
Aşk
Statü
Para

8. Son soru, bir şeyin sonucunda ödül aldın ve sahnedesin sözlerin ne olur?

Benden başkası yapamazdı!
Fazla abartıyorsunuz o kadar da değil
Beni sizler yarattınız
Başaracağımı zaten biliyordum!
Bu başarının arkasında sadece ben yokum benimle birlikte olanlardan da bahsetmeliyim
Bu daha başlangıç önümüzdeki günler daha iyi olacak

Galaksinin en bencil insanı!

Bencillik nedir? Nasıl yapılır? İşte bütün bunların cevabı sende toplanmış durumda. Küçükken de içinde az biraz bencillik varmış ama büyünce bu hayat başka türlü olmaz deyip bencil olmaya karar vermişsin.Paylaşmayı sevmiyorsun. Çünkü kendi halinde her şeye yetebilecek kadar güçlüsün. Bu kararı vermeni sağlayan da çevrendeki kötü insanlar, onlarla ne kadar çok şey paylaştıysan bu güne kadar seni ya kırmışlar ya kullanmışlar. Sende insansın sonuçta bi yerde sabrın taşmış "eeh yeter artık" demişsin. Çevrendeki az ve öz dostunun olması da buna bir cevap sanki. Neyse sen çevrendekilere bencil değil kalan herkese bencil olmaya devam et belli ki bir bildiğin var.

Bencillik seviyen: Uzay!

Bencillik senin için bir felsefe. Yani sen gıcıklık için bencil değilsin hayatı bencil yaşamayı seviyorsun. Kimse için değil her şeyi kendin için yapmak tam anlamıyla senin hayat tarzın. Aslında en mantıklı olan seninki çünkü bu hayatta kendin dışında başka bir şeye bağlı yaşadığında istediklerine ve hedeflerine asla zamanında ulaşamıyorsun. Bu nedenle sana hem kararlı hem de fazlasıyla başarılısın. Hedeflerine her şekilde ulaşıyorsun kafana koyduğun şeyi yapmaman için hiç bir neden yok böyle devam!

Bencilliğin sinsirellasısın!

Bencillik hakkında çoğu şeyi biliyorsun ama biraz sinsisin bu konuda. Bencilliğini insanlardan saklıyorsun, ve tam yerinde kullanıyorsun. Dışardan bakıldığında fazlasıyla iyi kalpli ve sevecen birisin. Hatta kolay kolay sinirlendiğini kızdığını gören yok diyebiliriz ama işte o içindeki sinsi bencil yok mu o her şeyin cevabını veriyor. Sana yapılan haksızlığa, kötü davranışa o bencil tarafınla cevap veriyorsun. Çevrendeki birinin sana yaptığı hiçbir davranışı unutmuyorsun. Anında karşılık vermesen de yeri ve zamanı gelince içindeki bencil canavar ortaya çıkıyor ve karşılığını kat be kat veriyor. Ne diyelim senden korkulur.

Sen bencillik ne bilmeyen bir meleksin!

Bencillik sana hiç uğramamış sanki. Sen tıpkı bir melek gibi bencillikten uzakta perili bir ormanda büyümüş gibisin. Kimseye kıyamıyor, herkese yardım elini uzatıyorsun. Birinin bir sıkıntısı olduğunda direk sana koşuyor. Ağlanacak omuz da sevinci paylaşılacak insan da sensin. Ne güze bu kadar çok sevenin var. Böylesine melek kalpli bir insan olup bu kötü dünyadan sıyrılabilmek zor iş ama sen bunu başarmışsın. Çevrendekiler ne dese az hiç kendini küçümseme senin gibisi az bulunur!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-balki

Galaksinin en bencil insanı!

hasan-yilmaz27

Bencilliğin sinsirellasısın! Bencillik hakkında çoğu şeyi biliyorsun ama biraz sinsisin bu konuda. Bencilliğini insanlardan saklıyorsun, ve tam yerinde kullanıyorsun. Dışardan bakıldığında fazlasıyla iyi kalpli ve sevecen birisin. Hatta kolay kolay sinirlendiğini kızdığını gören yok diyebiliriz ama işte o içindeki sinsi bencil yok mu o her şeyin cevabını veriyor. Sana yapılan haksızlığa, kötü davranışa o bencil tarafınla cevap veriyorsun. Çevrendeki birinin sana yaptığı hiçbir davranışı unutmuyorsun. Anında karşılık vermesen de yeri ve zamanı gelince içindeki bencil canavar ortaya çıkıyor ve karşılığını kat be kat veriyor. Ne diyelim senden korkulur.

huseyin-arpa

banada aynısını söyledi

beyzanur-

Bencillik seviyen: Uzay! Bencillik senin için bir felsefe. Yani sen gıcıklık için bencil değilsin hayatı bencil yaşamayı seviyorsun. Kimse için değil her şeyi kendin için yapmak tam anlamıyla senin hayat tarzın. Aslında en mantıklı olan seninki çünkü bu hayatta kendin dışında başka bir şeye bağlı yaşadığında istediklerine ve hedeflerine asla zamanında ulaşamıyorsun. Bu nedenle sana hem kararlı hem de fazlasıyla başarılısın. Hedeflerine her şekilde ulaşıyorsun kafana koyduğun şeyi yapmaman için hiç bir neden yok böyle devam!

memo-alisoy

SOYLEDİKLERİNİN HEPSİ DOGRU ÇIKDI..DISARIDAN YUMUSAK GORUNURUM AMA ÇOK SİNSİYİM VE BENCİLİM

melike-mezgitli

galaksinin en bencil insanı gerçekten bencilimdir :D :D

Görüş Bildir