Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Beyin Yakan Testin Son Sorusunu Sadece IQ'su 150'den Fazla Olanlar Görebilecek!

3.1bPAYLAŞIM

Zihninizin en derinlerine inebilme ve oradan edindiğiniz eşsiz bilgileri, sözel ve sayısal karmaşalara uygulama konusunda iyi misiniz?

Görsel, sayısal ve sözel zekanız nasıldır peki? 

Evet, bu gerçek bir meydan okuma!..

1. Kolay bir soru ile başlayalım. Hangi harf diğerlerinden farklı bir tasarıma sahiptir?

2. Soru işareti olan kısma aşağıdakilerden hangisi gelmeli?

3. Sıradaki sorumuz şöyle:

4. Ahmet'in kaynanası, Mehmet'in kaynanasının annesi oluyorsa; Mehmet, Ahmet'in neyi oluyor?

5. 10 saniyen var! 120'yi yarıma bölüp dörtte birinden 15 çıkarırsan sonuç ne olur?

6. Peki, sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

30
33
49
57

7. Göçmen kuşların tek tek değil gruplar halinde uçmasının evrimle ilgisi, bilimsel olarak en iyi nasıl açıklanabilir?

Büyük gruplar halinde uçmak, her kuşun daha kolay yuva yapabileceği yerler bulmasını sağlıyor.
Büyük gruplar halinde uçmak, diğer kuş türlerinin de göç eden gruba katılmasını kolaylaştırıyor.
Tek başına ya da küçük gruplar halinde göç eden kuşlar, kendilerine uygun besinleri daha kolay bulabiliyor.
Tek başına ya da küçük gruplar halinde göç eden kuşların hayatta kalma ve döllenme ihtimali daha az.

8. Hangi anahtar B sınıfını açar?

9. Bu skalada kaç farklı renk sayabiliyorsun?

10. Buradaki boşluğa hangisi gelmeli?

11. Beyni kurcalayarak bitirelim! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

a) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
b) Tüm şıklar yanlıştır.
c) h şıkkı doğrudur.
d) b şıkkı doğrudur.
e) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
f) Yukarıdakilerin hepsi doğrudur.
g) h şıkkı yanlıştır.
h) Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır.

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Anlık bir zihinsel kayma yaşadın galiba!

Aslında ilk iki sorudan sonra, testi bitireceksin gibi bir izlenim vermiştin fakat olmadı. Zihinsel anlamda odaklanarak başlamış, dikkatini toplamıştın fakat anlık bir zihinsel kayıp, yanlış cevaplamana sebep oldu. Olsun, haydi bir daha!

Olmadı bu!

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Baştan çözelim, haydi!

Kabul, soru karmaşıktı!

Ah, vah etmeye gerek yok aslında çünkü soru gerçek manada karmaşık ve zorlayıcıydı. Anlam karmaşasının içine bir de akraba ilişkileri girince, olayı çözümleyememen oldukça doğal. Haydi bir daha!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Nasıl üzülmeyelim şimdi? :(

Dikkatli olacağına dair söz vermemiş miydin az önce? Neyse, haydi bir daha!

Hepimiz şaşırdık!

Testin kırılma noktasındaki sorusunu da geçmiştin fakat yine bir yanlış yorumlama sonrası, hataya düştün ve kaybettin. Zorluklar karşısında yılmamak kadar önemli olan bir diğer şey de, zorlukları doğru yorumlamak ve doğru yöne ilerleyebilmektir. Tekrar!

Ahh bee!

Evet, olaylar birazcık daha karmaşık hale geldi ve zorlaştı fakat asıl olay da bu değil mi zaten? Kolay olanı herkes başarır, herkes kazanır. Zor olanı ise, sadece aklıyla barışık olanlar becerebilir. Tıpkı sen gibi! Haydi bir daha!

Aklın mı karıştı sanki?

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Ramak kalmıştı!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yüksek işlevli sosyopatsın!

İşte zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmayıp, zekâsını her açıdan sonuna kadar kullanan bir beyin! Senin gözlem, tahlil ve kavrama yeteneğin oldukça yüksek. Sen gelişmiş önermesel mantığın sayesinde soyut işlerde kolaylıkla akıl yürütebiliyorsun. Yalnızca verileni anlama ve kabul etme değil, aynı zamanda ne olabileceğini algılama yetisine de sahipsin. Bir olay esnasında olabilecek şeyleri zihninin derinliklerine inip, en ince detayına kadar görebiliyor, hatta bazen önceden bile hissedebiliyorsun. Tüm bunların ötesinde, hayatın önemsiz detaylarla dolu olduğunu bildiğin kadar, detaylardan daha önemli bir şeyin olmadığının da farkındasın! Zihin duvarını, detaycılığın sayesinde elde ettiğin über bilgilerle örecek kadar şüpheci ve bunun yanında, bu duvarı kendi kendine aşabilecek kadar da dahisin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eren-alp-kiyicibole

çok iyi test tekte fulledim

lal-ersoy

uydurma

tc-esma-gormez

son soruyu anlatın

ali-kaplan10

Her şık birbirini çürüten başka şıklarla eşleşiyor, örneğin a) Aşşağıdakilerden hepsi doğrudur diyo fakat b)şıkların hepsi yanlıştır diyo bu durumda ikiside doğru olamaz c) h şıkkı doğrudur diyor fakat h şıkkında bütün cevapların yanlış olduğunu belirtiyor bu durumda c ve h şıkkıda doğru olamaz, d) b şıkkı doğrudur diyo zaten b şıkkının yanlış olduğunu en başta görmüştük. e ve f şıkkı zaten birbirlerini çürüten iki şık. g) h şıkkı yanlıştır diyor, h şıkkının yanlış olduğunu biraz önce söylemiştim bu durumda g şıkkı doğru cevaptır

tyfn-dmrc

sevinmeyin sosyopatlar soruların yarısı yanlış

canburak

Yüksek işlevli sosyopatsın! - Aslında çok basit. Bu tarzdaki testlerde şıklara sağ tıklayıp incele dediğinizde data-key attibute farklı olanı işaretleyerek son soruya kadar gidebilirsiniz :)

lal-ersoy

baba buyuksun

alakasizgenc

Güya havalı olacak diye saçam sorulara ne kasmışsın ya.

Görüş Bildir