Görüş Bildir
Haberler
Bu Beyin Yakan Testin Son Sorusunu Sadece IQ'su 150'den Fazla Olanlar Görebilecek!

etiket Bu Beyin Yakan Testin Son Sorusunu Sadece IQ'su 150'den Fazla Olanlar Görebilecek!

Zihninizin en derinlerine inebilme ve oradan edindiğiniz eşsiz bilgileri, sözel ve sayısal karmaşalara uygulama konusunda iyi misiniz?

Görsel, sayısal ve sözel zekanız nasıldır peki? 

Evet, bu gerçek bir meydan okuma!..

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Kolay bir soru ile başlayalım. Hangi harf diğerlerinden farklı bir tasarıma sahiptir?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam

2. Soru işareti olan kısma aşağıdakilerden hangisi gelmeli?

2. Soru işareti olan kısma aşağıdakilerden hangisi gelmeli?

3. Sıradaki sorumuz şöyle:

3. Sıradaki sorumuz şöyle:

4. Ahmet'in kaynanası, Mehmet'in kaynanasının annesi oluyorsa; Mehmet, Ahmet'in neyi oluyor?

5. 10 saniyen var! 120'yi yarıma bölüp dörtte birinden 15 çıkarırsan sonuç ne olur?

6. Peki, sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

6. Peki, sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

7. Göçmen kuşların tek tek değil gruplar halinde uçmasının evrimle ilgisi, bilimsel olarak en iyi nasıl açıklanabilir?

7. Göçmen kuşların tek tek değil gruplar halinde uçmasının evrimle ilgisi, bilimsel olarak en iyi nasıl açıklanabilir?

8. Hangi anahtar B sınıfını açar?

8. Hangi anahtar B sınıfını açar?

9. Bu skalada kaç farklı renk sayabiliyorsun?

9. Bu skalada kaç farklı renk sayabiliyorsun?

10. Buradaki boşluğa hangisi gelmeli?

10. Buradaki boşluğa hangisi gelmeli?

11. Beyni kurcalayarak bitirelim! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Aklın karışık zira!

Aklın, beynin falan mı karıştı, ne oldu böyle? Zihninin odağını tam manasıyla teste çeviremedin öyle sanıyoruz ki. Fakat sorun yok, hepimizin başındaki sıradan bir beladır bu, odaklanamamak. Birkaç saniye dinlendir zihnini ve baştan çöz testimizi!

Anlık bir zihinsel kayma yaşadın galiba!

Aslında ilk iki sorudan sonra, testi bitireceksin gibi bir izlenim vermiştin fakat olmadı. Zihinsel anlamda odaklanarak başlamış, dikkatini toplamıştın fakat anlık bir zihinsel kayıp, yanlış cevaplamana sebep oldu. Olsun, haydi bir daha!

Olmadı bu!

İşler birazcık kızışmaya başlayınca, zihnini kolaylıktan zorluk seviyesine çekmekte birazcık zorlandın gibi sanki. Anlık kaymalar olabilir, çok da takılmamak lazım. Baştan çözelim, haydi!

Kabul, soru karmaşıktı!

Ah, vah etmeye gerek yok aslında çünkü soru gerçek manada karmaşık ve zorlayıcıydı. Anlam karmaşasının içine bir de akraba ilişkileri girince, olayı çözümleyememen oldukça doğal. Haydi bir daha!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Nasıl üzülmeyelim şimdi? :(

Dikkatli olacağına dair söz vermemiş miydin az önce? Neyse, haydi bir daha!

Hepimiz şaşırdık!

Testin kırılma noktasındaki sorusunu da geçmiştin fakat yine bir yanlış yorumlama sonrası, hataya düştün ve kaybettin. Zorluklar karşısında yılmamak kadar önemli olan bir diğer şey de, zorlukları doğru yorumlamak ve doğru yöne ilerleyebilmektir. Tekrar!

Ahh bee!

Evet, olaylar birazcık daha karmaşık hale geldi ve zorlaştı fakat asıl olay da bu değil mi zaten? Kolay olanı herkes başarır, herkes kazanır. Zor olanı ise, sadece aklıyla barışık olanlar becerebilir. Tıpkı sen gibi! Haydi bir daha!

Aklın mı karıştı sanki?

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Ramak kalmıştı!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yüksek işlevli sosyopatsın!

İşte zihnini sadece rakamsal verilerle sınırlandırmayıp, zekâsını her açıdan sonuna kadar kullanan bir beyin! Senin gözlem, tahlil ve kavrama yeteneğin oldukça yüksek. Sen gelişmiş önermesel mantığın sayesinde soyut işlerde kolaylıkla akıl yürütebiliyorsun. Yalnızca verileni anlama ve kabul etme değil, aynı zamanda ne olabileceğini algılama yetisine de sahipsin. Bir olay esnasında olabilecek şeyleri zihninin derinliklerine inip, en ince detayına kadar görebiliyor, hatta bazen önceden bile hissedebiliyorsun. Tüm bunların ötesinde, hayatın önemsiz detaylarla dolu olduğunu bildiğin kadar, detaylardan daha önemli bir şeyin olmadığının da farkındasın! Zihin duvarını, detaycılığın sayesinde elde ettiğin über bilgilerle örecek kadar şüpheci ve bunun yanında, bu duvarı kendi kendine aşabilecek kadar da dahisin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1440
944
578
288
278
252
205
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kaan Özdemir

1-E 2-Sola bakan siyah kalın sağ bakan beyaz kalın 3-siyah 4-Baldızının damadı 5-45 6-49 7-Hayatta kalma ve döllenme ihtimalleri az 8-5 9-32-40 10-ş... Devamını Gör

Can

Yüksek işlevli sosyopatsın! - Aslında çok basit. Bu tarzdaki testlerde şıklara sağ tıklayıp incele dediğinizde data-key attibute farklı olanı işaretleyerek s... Devamını Gör

Lal Ersoy

baba buyuksun