Görüş Bildir

Brezilya’da Dünya Kupası’na Büyük Tepki

Haberler
> Spor
> Brezilya’da Dünya Kupası’na Büyük Tepki

Brezilya'da Dünya Kupası'na karşı protestolar sürüyor...

Brezilya'da bir grup insan 2014 Dün Kupası'na tepki göstermek amaçlı sokaklara döküldü.

Kaynak: AMK Spor

Bu kez Sao Paulo'da toplanan göstericiler, ülkenin Dünya Kupası için ayırdığı bütçeyi fazla buldukları gerekçesiyle tepkilerini gösterdiler.

Brezilya'da Dünya Kupası'nı protesto eden yaklaşık 1000 kişi sokaklara döküldü.

Ülkenin 2014'te ev sahipliğini yapacağı organizasyon için ayırdığı bütçeyi fazla bulan göstericiler, Sao Paulo ve Rio kentlerinde toplandı.

Tepkilerini oldukça sert bir şekilde gösteren protestocular 'Hak olmadan Dünya Kupası olmaz' sloganları atarak şehir merkezine yürüdü. Bu sırada göstericilerden bazıları bir polis arabasını ters çevirdi.

Gösteri boyunca pek çok dükkan ve ev zarar gördü. Ülkedeki hayat standartlarından şikayet eden protestocular, devletin Dünya Kupası için milyonlarca dolar harcamasını protesto etti.

Rio'da da benzer görüntüler vardı. Sao Paulo'ya oranla daha az kişinin katıldığı protestoya polis müdahale etti.

Protestoları destekleyen ve bu konuda sosyal medyada bir kampanya başlatan Anonymous Rio grubunun, 'Dünya Kupası olmayacak' mesajını verirerek 30'dan fazla kentte protesto gösterileri düzenlenmesi bekleniyor.

Brezilya'da geçtiğimiz yıl da ülkenin çeşitli kentlerinde protesto gösterileri düzenlenmişti.

Milyonlarca gösterici sokaklara dökülmüş, yolsuzluk ve kamu hizmetlerinin yetersizliğini protesto ederken Dünya Kupası için büyük miktarda para harcanmasından şikayet etmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?