Borsa İstanbul'da İstifa Depremi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz
Borsa İstanbul'da İstifa Depremi

Borsa İstanbul'da Genel Müdür Yardımcısı Ali Çöplü ve Mustafa Baltacı görevinden istifa etti.

Borsa İstanbul'da bir süredir yürütülen organizasyonel yeniden yapılanma kapsamında, genel müdür yardımcıları Ali Çöplü ve Mustafa Baltacı ile Araştırma Müdürü Orhan Erdem'in kendilerine bağlı ana iş grubu kalmadığı için görevlerinden ayrıldıkları bildirildi.

YETKİLİLER DOĞRULADI

AA muhabirine açıklama yapan Borsa İstanbul yetkileri, Borsa İstanbul'da bir süredir organizasyonel etkinliği sağlamak amacıyla organizasyonel yeniden yapılanmanın devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu kapsamda, bazı ana iş gruplarının birleştirilmesi söz konusu oldu. Bu birleştirme sonucunda, söz konusu ana iş gruplarını yöneten genel müdür yardımcılarının kendilerine bağlı ana iş grubu kalmadığından dolayı borsada iki genel müdür yardımcılığı pozisyonu kalktı. Yine bu çerçevede genel müdür yardımcılarımız Ali Çöplü ve Mustafa Baltacı görevlerinden ayrıldılar."

ARAŞTIRMA MÜDÜRÜ DE GÖREVİNDEN AYRILDI

Yine aynı organizasyonel yeniden yapılanma çerçevesinde Araştırma bölümü ile İş Geliştirme bölümünün birleştirildiğini açıklayan yetkililer, Araştırma Müdürü Orhan Erdem'in de görevinden ayrıldığını açıkladı. Borsa İstanbul yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, bu kararların yeni olmadığı, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nun 2 Mayıs 2014 tarihli toplantısı ile alındığı vurgulandı.

Açıklamada, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan'ın da resmi iş görüşmelerinde bulunmak üzere Gürcistan Tislis'te olduğu belirtildi.

İBRAHİM TURHAN: YAZILANLARA İTİBAR ETMEYİN

Sosyal medyada istifa edeceği konuşulan Borsa İstanbul Başkanı İbrahim Turhan ise şu anda temaslarda bulunmak üzere yurtdışında olduğu ve yakın çalışma arkadaşlarına da "Sosyal medyada veya çeşitli mecrada yazılanlara itibar etmeyin. Borsa İstanbul çok işi olan ve büyük hedefleri olan bir kurum. Herkes işine odaklansın. Yoğun çalışmamıza devam edelim" mesajı verdiği öğrenildi.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BorsaBorsa İstanbulİstanbul
Görüş Bildir