Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Black Mirror'ın Ayrıntılarla Dolu Bir Dizi Olduğunu Kanıtlayan 4. Sezondan 26 Detay

942PAYLAŞIM

Black Mirror'ın son sezonunda yer alan ayrıntıları, belki gözünüzden kaçanlar olmuştur diye sizler için Buzfeed'den derledik...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/christopherhuds...

1. "USS Callister" isimli ilk bölümdeki resepsiyonistin "Hang the Dj" isimli dördüncü bölümde karşımıza çıkan çöpçatan uygulamasını kullandığını görüyoruz.

2. "USS Callister" bölümünde Daly'nin içtiği sütün markası "Raiman's." Bu bize 3. sezon "Men Against Fire" bölümünde, çocukluğunu bir çiftlikte geçirmiş olan Raimin adındaki karakteri anımsattı.

3. Yine aynı bölümde "Örümcek Adam" filminin Mary Jane'i Kirsten Dunst şöylece bir gösteriyor kendini.

4. Ve bu bölümde Shania olarak gördüğümüz oyuncu, 3. sezon "Nosedive" bölümünde havalimanı çalışanı olarak karşımıza çıkmıştı.

5. Ayrıca bu bölümdeki bir gezegenin adı "Skillane IV." ve Victoria Skillane ise "White Bear" bölümündeki ana karakterin ismiydi.

6. Bölümün sonunda karşılaştığımız "Gamer691" isimli oyuncuyu seslendiren kişi aktör Aaron Paul.

7. "Arkangel" bölümünde Sara karakterine kısaca gösterilen şiddet içerikli video 3. sezon "Men Against Fire" bölümünden bir kesit.

8. 4. sezon "Crocodile" bölümünde, 1. sezon "Fifteen Million Merits" bölümündeki "Hot Shot" isimli programın jürilerinden bahsedilmekte.

Bu bölümde ayrıca "Hot Shot" isimli yarışmada Abi isimli karakterin söylediği "Anyone Who Knows What Love Is" şarkısını da sıklıkla duyuyoruz.

9. "Arkangel" bölümünde Sara'nın bebek arabasındaki yemek çantasının üzerinde 2. sezon "The Waldo Moment" bölümünün karakteri olan Waldo'nun resmini görebilmeniz mümkün.

10. Yine "Arkangel" bölümünde Sara'nın duvarındaki, daha önce 3. sezon "Hated in the Nation" bölümünde görüdüğümüz rapçi Tusk'ın posteri de dikkatlerden kaçmıyor.

11. "Crocodile" bölümünde Mia'nın otel odasında açtığı +18 film, "Fifteen Million Merits" bölümündeki yetişkin filmi şirketi tarafından yapılmış.

12. Yine bu bölümde Rob'un Mia'ya gösterdiği gazete sayfasını okumak için diziyi donduran izleyicileri bir sürpriz bekliyordu.

Şöyle yazıyordu: "Kafanızdaki ses tabii ki de bunu Reddit'te paylaşma tavsiyesinde bulunmadan önce, asıl sorunun neden birinin dizi izlerken gazete sayfasını okumak için donduracağı olduğunu söylüyor."

13. "Fences" isimli pizza şirketi hem "USS Callister" hem de "Crocodile" bölümünde kullanılmış.

14. Clarke arama kodunu yazmaya başladığında, bölümünün ana karakterinin ismi olan "mianolan" yazısı ile karşılaşıyoruz.

15. Kod yazma işlemi bittiğinde ise, önceki sezonlara göndermelerle dolu bir sayfayla karşılaşıyoruz. Burada ayrıca "why.did.you.bother PAUSING.this.you.freak" yani "bunu dondurmakla neden uğraştın acaba ucube" yazıyor.

"Pigpoke" = "The National Anthem"

"15mm" = "Fifteen Million Merits"

"TEHOY" = "The Entire History of You"

"BMS2E1" = "Be Right Back"

"white.bear" = "White Bear"

"BMS2E3.drivers.waldo.mt" = "The Waldo Moment"

"white.xmas" = "White Christmas"

16. "Metalhead" isimli bölümde Bella'nın kurcaladığı masanın üzerinde bir "San Junipero" kartpostalı bulunmakta.

17. "Black Museum" eski bölümlere referanslarla dolu bir bölüm. İlk olarak "White Bear" bölümünden Victoria Skillane'in bir fotoğrafını çocuk katili olarak bir ekranda görüyoruz.

18. "Crocodile" bölümünde Mia'nın Anan'ı öldürdüğü küveti de müzede görüyoruz.

19. "Arkangel" bölümünde Sara'nın annesine vurduğu tablet de burada sergilenmekte.

20. 3. sezon "Hated in the Nation" bölümündeki arılardan biri de gösterilmekte.

21. "Playtest" bölümündeki artırılmış gerçeklik teknolojisi de müzede gözlerden kaçmayan bir detay.

22. 1. sezon "The National Anthem" bölümünde intihar eden karakter Carlton Bloom'u da müzede görebilirsiniz.

23. "USS Callister" bölümünden Tommy'nin lolipopu da burada bulunmakta.

24. 2. sezon "White Bear" bölümünde maskeli adamın kostümü de aynı şekilde yine müzede bulunmakta.

25. Rolo Haynes'in üzerlerinde deney yapmaktan bahsettiği farelerin isimleri Kenny ve Hector, bu isimler 3. sezondaki "Shut Up and Dance" bölümünün ana karakterlerinin isimleri.

26. Ve son olarak, Jack'in Carrie ile beraber okuduğu çizgi romanın ismi "15m Merits" bu da tabii ki 1. sezondaki "Fifteen Million Merits" bölümüne bir gönderme.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
quentynmartell

gözleriyle anıları tekrar izledikleri bölüm kadar olamaz hiçbiri. 1. sezon 3. bölüm

spleace

Ayrıntı az olduğunuda güzel olur, bu sezon ayrıntıyi bile fazla kaçırmışlar. Bu kadar fazlası bana güzel gelmiyor.

la-mascherata

Bu hareketler dunyanin gelmis gecmis en guzel dizisinin .mina koyduklari gercegini degistirir mi degistirmez. Nasil kiydiniz lan, hic mi iciniz sizlamadi o saheseri dallama amerikalilara hele hele netflix gibi bir olusuma verirken. Bi' mucize olsa, dizi tekrar eski sahiplerine donse, son sezon ilk sezon tadinda ve kalitesinde olup bitip oyle kalsa hatiralarimizda... Bu .ictigimin 4.sezonunu unutsak!

red-factor

Yalnız çoğu yerlerde aşırı kasılmış ayrıntı bulunacak diye.

mesutcan

Çok leziz içerik. Teşekkürler.

Görüş Bildir