Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Shaolin Rahibi Kolay Yetişmiyor: Tapınaktaki Günlük Çalışmalarından Bir Kesit

 > 
128PAYLAŞIM

Shaolin rahipleri gücün zihinden geldiğine ve antrenmanları sırasında vücutları ile yapabileceklerinin bir sınırı olmadığına inanıyorlar. Güç, denge, dayanıklılık ve öz savunma merkezinde eğitimlere ağırlık veriyorlar. Senin benim dayanmamızın imkansız olduğu acılara dayanmaya çalışıyorlar. Yaptıkları her hareketin temelinde eski Çin tıbbının izlerini görmek mümkün. 

Vücutlarının nereye kadar dayanabileceğini görmeleri önemli, çünkü bu dayanıklılığın ruhlarının ve zihinlerinin bir yansıması olduğuna inanıyorlar.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdemeren

Shaolin Futbolu diye bir film vardı, epey eğlenceliydi

Gizli Kullanıcı

15. olm benim kız geliyor napcam? DOĞAL GÖRÜN

qozmonot

imammı yetiştiriyonuz yeniçeri mi ne ayaksıınz la

saynaps

İstanbul da bir gösteri merkezinde yapılan gösterilerini izleme fırdatım oldu,daha sonra da tanıdıklar vasıtasıyla da 1-2 saygı değer arkadışımızla görüşmem oldu.Nasıl başladıklarını ve nereye kadar devam edebileceklerini sordum aslında 2-3 saat baya bir derin konuştuk ama işin özeti 4-5 yaşından itibaren başlayan eğitimleri ölene kadar devam etmekte (tabi kendi istekleri doğrultusunda) bir diğer önemli ve ilgimi çeken şey ise bütün canlılara saygı duymaları ve kesinlikle öldürmeye karşı oldukları bir keresinde tapınaklarında bir üst rahip bir kuşu öldürmüş ve tam bir yıl boyunca yas tutup onun için ve affedilmesi için dua etmiş.Saygılar...

fferoo-inanc

Tabi Osmanlı'mızın Başıbozuklar'ını bilmeden bunlar hoş geliyor insanlara..

Görüş Bildir