Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Erkeğin En Büyük Acizliği: 17 Maddeyle “Sevdiğini Sahiplenmek”

 > 
21bPAYLAŞIM

Cinayet sebebi, hatta cezadan indirim sebebi bile olabilen, aslen bir eziklik, kendine güvensizlik ve acizlik işaretidir sahiplenmek. Hiçbir insan evladı eşya, mal, vs. değildir ve siz kimsenin sahibi olamazsınız.

1. Sahiplenmenin sevginin büyüklüğün bir göstergesi olduğu düşünülür, DEĞİLDİR!

2. Kadını erkeğe emanet edilmiş, çaresiz, korumaya muhtaç biri gibiymiş gibi gösterir, DEĞİLDİR!

3. Sahibi olduğun bir şey üzerinde söz sahibi olduğundan, birini sahiplendiğinde onun hayatı üzerinde söz sahibi olduğunu zannedersin, DEĞİLSİN!

4. Sahiplenmek erkeği güçlü göstermez, ama kadını zayıf gösterir ki kadın zayıf DEĞİLDİR!

5. Sahiplenmek = namus gibi saçma sapan bir kavram yerleşmeye başladı, bu son derece YANLIŞTIR!

6. Sahibi olduğun bir şeyi başkalarına vermek istemezsin, o yüzdendir ki boşanmak, ayrılmak, başka biriyle birlikte olmak isteyen kadınlar şiddete maruz kalmakta, ÖLDÜRÜLMEKTE!

7. Sahiplenmek bir korkunun, kendine güvensizliğin işaretidir, kadını kişiliğiyle elinde tutamayan erkeklerin sığınağıdır.

8. Sahiplenmek, kadının hayatını zindana çevirmenin kılıfıdır, bu kisve altında yapılan bir zulümdür.

9. Sahiplendiğin bir şeyi artık sevemezsin, sahiplenme ile sevme ters mıknatıslanma yapar.

10. Aslında bir ego tatmininden başka bir şey değildir ve sevmek, daha çok sevmek, hayatının anlamı olmak, kadının iyiliği için, vb. safsatalarla pazarlanmaya çalışılır.

11. Kesinlikle hoş görülecek, aşkı uğruna göze alınabilecek, katlanılacak bir şey değildir sahiplenmek veya sahiplenilmiş olmak; fark edildiği an bertaraf edilmelidir.

12. Sahiplenmek koskoca bir kısır döndüden ibarettir: Sahiplendikçe sevdiğini kaybedersin, kaybettiğini gördükçe daha çok sahiplenirsin.

13. Erkekler cinsellik ile sahiplenme arasında saçma bir bağlantı kurma eğilimindedir, bir kere sevişti mi sahibin olmuştur artık!?

14. Sahiplenmenin bir dozu yoktur! Kararında yapılan sahiplenme iyidir diye bir şey olamaz, çünkü sahiplenme kararsız bir duygudur, bir kere başladı mı olduğu yerde kalamaz.

15. “Erkek sahiplenmez, kadınlarda ait olma duygusu daha baskındır” diyenler minareyi çalıp kılıf hazırlama derdindedir.

16. Sahiplenme duygusu çocukluktan gelen bir şeydir, çocuklarınızı yetiştirirken dikkat edin.

17. Aslında fazla söze gerek yok, Saramago çok net ifade etmiştir: “Sevmek sahiplenmenin en güzel biçimidir herhalde, sahiplenmek ise sevmenin en kötü biçimi.”

epistemysics.files.wordpress.com

Bonus: Bağlanmayacaksın bir şeye öyle körü körüne / Can Yücel

...

İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,

Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.

Gökyüzünü sahipleneceksin,

Güneşi, Ay’ı, yıldızları...

Mesela Kuzey Yıldızı, senin yıldızın olacak.

"O benim." diyeceksin.

Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan bir şeylerin.

...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir