Bir Çocuk Güler, Dünya Kurtulur! Öğrencilerine Karne Hediyesi Olarak Hayallerindeki Oyuncakları Veren Ali Öğretmen

11bPAYLAŞIM

Ali Karayılan, Gaziantep'in Araban ilçesindeki Doğan İlkokulu’nda öğretmen. Hem de en tatlısından, çünkü Ali öğretmen öğrencilerine karne hediyesi olarak hayallerini verdi!

Doğan İlkokulu’nda öğretmen olan Ali Karayılan, küçük şeylerden mutlu olmayı öğrendiği öğrencilerinden hayallerindeki oyuncağı çizmelerini istedi.

Gerçekten inanılırsa kağıttan kuşların bile uçabileceğini söyleyen Ali öğretmen, öğrencilerine karne hediyesi olarak büyük bir sürpriz yaptı ve hayallerindeki oyuncağı gerçeğe dönüştürdü.

Ortaya da bu gözleri gülen birbirinden güzel çocukların görüntüleri çıktı…

Kendi çizdikleri, hayallerindeki oyuncaklara kavuştular.

Üretmenin ne demek olduğunu öğrendiler.

Küçük şeylerden mutlu olmanın kıymetini bildiler.

Belki de ilk defa oyuncak sahibi oldular.

Ve gülüşlerine koca bir dünyayı sığdırdılar.

Daha önce Gaziantep Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüyle birlikte öğrencilerine sürpriz yaparak pizza ısmarlayan,

'Unuttuklarınızı Unutmadık' projesiyle geri alım süresi geçmiş kayıp ve unutulan eşyaların öğrencilerine ulaştırılmasını sağlayan,

Kardeş köy okulu projesiyle öğrencilerinin hem ihtiyaçlarını karşılayan hem de onlara yardımlaşmanın önemini anlatan,

Öğrencilerine eski öğretmenlerini unutturmamak, özlediklerinde konuşmalarını sağlamak amacıyla iletişim kurduran,

Ve köy okulunda öğretmen olmaktan büyük bir mutluluk duyan, öğrencilerinin gözlerindeki mutluluk için elinden gelenin fazlasını yapan Ali öğretmeni ayakta alkışlıyoruz! Yeni nesil sizin eseriniz öğretmenim!

Çocukların hayalindeki oyuncakları dikilmesini sağlayarak gerçeğe dönüştüren Çağlar Sever'e de ellerinize sağlık diyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tubasahintuba

ya siz nasıl bir kafadasınız(barbi bebek isterlermiş korkunç olmuş diyenler) hayal etmek ve sonrasında ona sahip olmaktan daha güzel bir şey var mı?Çocukların gözlerinde heyecan ve mutluluk var hiç birinde hayal kırıklığı göremiyorum.Ve bir şeylere sahip olmanın ve başarmanın hayal etmekle başlamak olduğunu öğrenmişler.kendi hayallerinin hediye edilmesi aynı fabrikadan çıkma aptal barbi bebeklerden daha mutluluk verici...

43numaraharleybot

aga ne olursa olsun çocuk sevindirmek onların masum heyecanını görmek güzel bişey.öğretmen kardeşimiz çok iyi yapmış çok güzel yapmış.

kalben

zavallı yurdum insanı yapmaz yapanı da eleştirir.iğrençsiniz . öğretmenimizi tebrik ediyorum en azından bir şeyler için uğraşmış oturduğu yerden ahkam kesenlere örnek olsun.

1913

ilk olarak antep görece zengin bir ilimizdir.o çocukların ilk defa oyuncak sahibi olduğunu düşünmek abesle iştigaldir..Kız çocukları bebek istemiş onu çizmiş doğal olarak,gelen bebekler bence korkunç.bir de üretmenin ne demek olduğunu öğrendiler gibi komik bir cümle var.ne çizdiniz ki ne istiyosunuz gibi olmuş.Kısacası o çocuklara öğretmenleri birer şeker verseydi de aynı şekilde mutlu olurlardı.Çocukların masumiyetini böyle ortamlarda prim kasmak için kullanmayın.Ayrıca o çocukların ailelerinin haberi var mı böyle bir içerik hazırladığınızdan?ilk defa oyuncak almışmış.te allam ya.

efsaneromeo33

Elindeki ayfondan bahsetmemişsin.

okuzebakantren

ilk olarak antep değil Gaziantep.ikinici olarak araban ilçesi.zaten fotoğraftaki çocukların da hep zengin aile çocukları oldukları ne kadar da belli değil mi?üçüncü olarak en zengin illerin bile bırak ilçesini kenar mahallelerinde ne kadar gelir seviyesi düşük insanların yaşadığından haberin bile yok.son olarak otomatik olarak her boku eleştirmeye programlı tipler tarihin her döneminde var olmuştur.bu tipler kendileri hiçbir yaralı parmağa işemez ama herkesi eleştirir.içinde birşeyler yapma isteği olan insanları küstürür.sonra bir halt yemiş gibi oturur izler kenardan 1913 efendi.

zigzag

belli ki çocuklar tam çizememiş hayallerindeki oyuncakları. keşke ucube gibi yapmasaydınız oyuncakları. çocuk olsam hayal kırıklığı yaşardım.

Görüş Bildir