Bilim Adamları Yaptıkları Son Araştırmada Kadınlar İçin En İyi Hamilelik Yaşını Açıkladı!

 > 
2.3bPAYLAŞIM

Yaş göz önünde bulundurulmaksızın, bir çocuk yetiştirmek hayatınıza değerli ve harika bir yolculuğun yanı sıra birçok sorunu ve endişeyi de getiriyor. Peki anne olmak için "doğru zaman" diye bir kavram var mıdır? Yeni araştırmalara göre, 35 yaşından sonra anne olmak bazı yararlar sağlıyor. Bright Side'da derlenen bu haber, araştırmanın sonuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Kadınların anne olması için ortalama yaş gün geçtikçe artıyor. Ve bu yalnızca bir moda gibi bir şey değil. 30larında ve 40larındaki kadınlar kendilerini daha güvende ve daha kararlı hissediyorlar. İlişkilerinde ve kariyerlerinde kendilerine daha fazla güveniyorlar.

Tarih boyunca 35 yaşından sonra hamileliğin riskli olduğu düşünüldü. Fakat bilim geç hamilelik ile ilgili bazı faydalar keşfediyor.

Daha önceki araştırmalarda, 35 yaşından sonra bebek sahibi olmanın hayat beklentisini yükselttiği kanıtlanmıştı. Southern California Üniversitesi'nde yapılan yeni araştırmaya göre, 35 yaşından sonra anne olmak, zihinsel yeteneklerin de gelişmesini sağlıyor.

Peki bu sonuca nasıl vardılar?

Araştırmacılar 830 postmenapozal kadın üzerinde birçok test yaptı. Araştırmaya katılanlar dikkat, konsantrasyon, sözel hafıza, görsel algılama ve planlama gibi konularda test edildiler. Sonuç olarak 24 yaşından sonra bebek sahibi olan kadınların 15 ile 24 yaş aralığında bebek sahibi olan kadınlara göre sözel hafıza ve kavrama konularında daha iyi oldukları gözlemlendi.

Hamilelerin zihinsel olarak daha aktif olmalarının sebebi nedir?

Eğer son hamilelik geç yaşta gerçekleşirse, beyin kimyasına ve fonksiyonlarına olumlu katkılarda bulunan östrojen ve progestin hormonlarının bu durumla ilişkili olduğu anlaşıldı. Ne zaman çocuk sahibi olacağına karar vermek, hamileliğin yaşa bağlı olarak getirdiği avantajlar ve dezavantajlar göz önüne alındığında asla kolay değildir. Fakat bütün bunların arasında en önemlisi, sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsanız mutlaka doktorunuza başvurmanız gerektiğidir.

😍😍

ioneglobalgrind.files.wordpress.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir