Görüş Bildir
Haberler
Bilim Adamları Kumla Telefonların Pil Ömrünü 3'e Katlamayı Başardı

Bilim Adamları Kumla Telefonların Pil Ömrünü 3'e Katlamayı Başardı

Caner
13.07.2014 - 14:35
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bilim Adamları Kumla Telefonların Pil Ömrünü 3'E Katlamayı Başardı!

Günümüzde çok güçlü donanımlara sahip akıllı telefon ve tabletlerin en büyük problemi hiç şüphesiz çok düşük olan pil süreleri . Çünkü mobil cihaz kullanıcıları günlük hayat içerisinde devamlı olarak cihazlarının bataryalarını kontrol etmek zorundalar ve gerektiğinde hemen her yerde cihazlarını şarj edebilmeliler. Aksi taktirde ihtiyacınız olduğu bir anda cihazınızın şarjı bitebilir.

Bilim adamları ve araştırmacılar ise bu alanda devrim niteliği taşıyacak ve şarj sürelerini arttıracak buluşlar için aralıksız çalışıyorlar. Bu konuda belki gerçek anlamda devrim niteliğinde olmasa da Kaliforniya Üniversitesi'ndeki bilim adamları çok önemli bir gelişme kaydetmeyi başardılar.

Nature Scientific Report dergisinde yayınlanan habere göre, bilim adamları günümüz standart Li-ion pillerinde kullanılan anot ucu grafit materyali yerine yüksek quartz bileşeni barındıran bir kumla geliştirince, pil ömrünü 3'e katlamayı başarmışlar. Bu olayda ise kumun içerisindeki 'quartz' bileşeninin önemli bir yere sahip olduğu söyleniyor.

teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Mo...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0