Görüş Bildir
Haberler
Beyrut’un Şii Mahallesinde Patlama: 5 Ölü

Beyrut’un Şii Mahallesinde Patlama: 5 Ölü

Fatih UZUN
02.01.2014 - 17:31

Beyrut’un Şii mahallesinde patlama

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta büyük çaplı bir patlama meydana geldi. Kentte Şii çoğunluğun yaşadığı ve Hizbullah örgütlenmelerinin olduğu Dahya bölgesinde gerçekleşen patlamada en az üç kişinin öldüğü, bu sayının artabileceği belirtildi. Saldırının bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Kentte geçtiğimiz hafta yapılan bir saldırıda Sünni kökenli eski bakan Muhammed Şettah hayatını kaybetmişti.

  • euronews
Kaynak: http://tr.euronews.com/2014/01/02/bey...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ölü ve yaralılar var

Lübnan'ın başkenti Beyrut'un güneyi şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu en az 5 kişinin öldüğü, 20'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

Beyrut'un Geniş Cadde üzerindeki Abıd sokağında meydana geldiği ifade edilen patlamanın bomba yüklü aracın infilak etmesi soncu gerçekleştiği kaydedildi. Patlamanın intihar saldırısı mı yoksa uzaktan kumanda ile mi yapıldığı şu an için belirsizliğini koruyor.

Hizbullah'ın Siyasi Bürosu'ndan yüzlerce metre uzaklıkta gerçekleştiği belirtilerek patlamadan bölgedeki restoran, alışveriş merkezi ve yerleşim yerlerinin hasar gördüğü kaydedildi. Çok sayıda aracın da hasar gördüğü patlama sonrasında yaralı ve ölenleri taşımak üzere olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı geldi.

  • Zaman
Kaynak: http://www.zaman.com.tr/dunya_beyrutt...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0