Beyler Buraya! Penisinizle İlgili Yapmayı Acilen Bırakmanız Gereken 21 Kötü Alışkanlık

55PAYLAŞIM

Bu yaygın hataları yapmayı bırakmalısınız...

Kaynak: https://www.buzzfeednews.com/article/car...

1. Penisinizde çıkan kabarcıkları ve yumruları görmezden geliyor olabilirsiniz.

Penis üzerindeki kızarıklıklar, yumrular, kabarcıklar ve renk değişiklikleri özellikle kırmızı renkli, ağrılı veya kaşıntılı ise asla göz ardı edilmemelidir. Bunlar cinsel yolla bulaşan bir hastalığın, bakteriyel veya mantar enfeksiyonunun, alerji veya başka bir şeyin belirtisi olabilir, bu yüzden kontrol ettirmelisiniz.

2. Penisinizi yeterince sık yıkamıyor olabilirsiniz.

Penis vücudun dışında bulunan bir organ olduğu için, vajinanın bakteri ve diğer maddeleri dışarıda tutmak için sahip olduğu kendi kendini temizleme özelliğine sahip değildir. Ayrıca çevresindeki bölge ısınıp terlediği için bakteri ve mantarların büyümesi kolaylaşır. Uzmanlara göre penisinizi günde en az bir kez sabun ve suyla yıkamalısınız.

3. Sünnetsiz olanlar sünnet derisinin altını temizlemeyi ihmal etmemelidir.

Sünnetsizseniz ve sünnet deriniz penisinizin başını kapatacak kadar uzunsa, altının temiz olduğundan emin olmalısınız. Dr. Morgentaler, penisinizi günde en az bir kez sabun ve suyla yıkamanızı öneriyor.

4. Terlemesine izin veriyor olabilirsiniz.

Normalden daha fazla nem ve ısı olduğunda, bakteri ve mantarların büyümesi kolaylaşır, bu nedenle özellikle terliyorsanız, bu alanı serin ve kuru tutmak önemlidir. Duştan çıktıktan sonra düzgünce kuruladığınız alana bebek veya talk pudrası uygulayabilirsiniz. Terleyen ve ıslak kasıklara neden olan bir başka kötü alışkanlık da aşırı sıkı iç çamaşırı veya hava almayan pantolonlar giymektir…

5. Spordan sonra terli bir şekilde tayt ya da dar eşofmanla zaman geçiriyor olabilirsiniz.

Egzersiz yaparken çok sıkı tayt veya bisiklet şortu giymek sorun değil ancak daha sonra bu kıyafetlerle saatlerce oturmak iyi bir fikir değil. Tayt ve şortlar, çok terliyorsanız ısıyı ve nemi hapsedebilir, bu nedenle  çok uzun süre giymek mantara sebep olabilir.

6. Sarhoşken sert ve farklı pozisyonlarda seks yapmamalısınız.

Farklı pozisyonlarda yapılan seks esnasında kişinin penisinde burkulma, kırılma veya bükülme olması kolaydır. Korpus kavernozum adı verilen, kanla dolan ve bir ereksiyon sırasında sertleşen doku silindirleri vardır. Partnerinizin tüm ağırlığı penise doğru düştüğünde bu doku silindirleri kopabilir ya da yırtılabilir.

7. Sünnet derinize dikkat etmediğinizde zaman zaman penisinize yapışır.

Sünnetsizseniz, bu derinin sağlıklı ve toplanabilir kalması için sünnet derinize özel bir özen göstermelisiniz. Sünnet derisinin geri çekilmediği ve penisin başına takıldığı bir duruma fimosis denir.

8. Herhangi bir kayganlaştırma olmadan vajinal veya anal yolla seks yapmaya çalışmamalısınız.

Kayganlaştırıcı kullanmadan kuru bir şekilde yapılan seks, sadece penisinizin sıkışmaya çalışarak bükülmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda sünnetsizseniz hassas sünnet derisini çekebilir veya yırtabilir.

9. Prezervatif olmadan anal seks yapmamalısınız.

Anal seks sırasında prezervatif takmak her zaman iyi bir fikirdir. Prezervatif olmadan anal seks yapıyorsanız, dışkıdaki bakteriler üretraya girebilir ve idrar yolu enfeksiyonlarına veya prostat enfeksiyonlarına bile neden olabilir.

10. Penis büyütmek için ne olduğu belli olmayan takviyeler veya yaygın olan ürünler kullanıyor olabilirsiniz.

Penis büyütme sözü veren tonlarca farklı bitkisel takviye, reçetesiz satılan haplar ve diğer ürünler bulunuyor… Ancak gerçek şu ki, bunların hiçbiri penisinizi büyütmeyecek. Penisiniz, doğal kapasitesi ne kadarsa ancak o kadar büyüyebilir.

11. Eğlence amacı için ilaçlar kullanıyor olabilirsiniz.

Ereksiyon için kullanılan birçok ilaç penise giden kan akışını arttırmak için penisteki kan damarlarının duvarlarını gevşetirler. Ancak reçeteniz veya bu ilaçlara ihtiyacınız yoksa almamanız gerekir. Bu ilaçları sadece eğlence için kullanırsanız, zamanla psikolojik bağımlılığa yol açabilir.

12. Erekte olamamanızı engelleyecek kadar çok alkol tüketiyor olabilirsiniz.

Alkol yatıştırıcı bir maddedir, duyularınızı körelterek hem zihinsel hem de fiziksel olarak uyarılmak daha zorlaştırır. Bu da ereksiyonu ve boşalmayı zorlaştırabilir.

13. Seks sırasında gerçekleştirilemeyecek şekilde mastürbasyon yapıyor olabilirsiniz.

Spesifik bir şekilde çok sık mastürbasyon yapmak boşalmanın uzun sürmesine hatta hiç boşalamadığınız bir ‘gecikmeye’ yol açar.

14. Ereksiyonu devam ettirmek için çok sıkı penis halkaları ya da lastik kullanmamalısınız.

Dr. Morgentaler, “Ereksiyonun bitmemesi için penisin tabanı etrafında lastik bantlar ve ipler kullanmaya çalışıp daha sonra çıkaramadığı için acil servise gelen insan sayısını görseniz şaşırırsınız.” demiş… Tıbbi terimlerle bunlara penis tıkama/oklüzyon cihazları denir. Doktorlar bu ürünleri 20-30 dakikadan fazla kullanmamanızı öneriyor.

15. Meraktan ya da zevk için penis deliğinize bir şeyler sokmamalısınız.

Bu denemeler idrar yolu enfeksiyonu, iltihaplı veya tahriş olmuş üretra hatta acil servise bir yolculukla sonuçlanabilir.

16. İdrarınızda veya meninizde bulunan kanı umursamıyor olabilirsiniz.

Penisinizden kan geldiğini gördüğünüzde kontrol ettirmelisiniz. İdrar yaparken penisinizden kan gelmesi mümkündür, bu enfeksiyon belirtisi, tümör ya da mesane kanseri belirtisi olabilir…

17. Boşalmadan aylarca vakit geçirmemelisiniz.

Uzun süre boşalmadan durmak prostatit adı verilen prostat iltihabına neden olabilir. Yapılan bazı araştırmalar prostat kanserinin seyrek boşalma ile bağlantılı olduğunu göstermiştir...

18. Spor sırasında penisinizi korumuyor olabilirsiniz.

Sertçe fırlatılan topla oynanan oyunlarda ya da mücadele içeren yoğun fiziksel aktivitelerde penisinizi korumazsanız kesilebilir ya da zarar görebilir.

19. Tuvaletten sonra yeterince iyi silmiyorsunuz ya da kötü tuvalet kağıdı kullanıyor olabilirsiniz.

“Önden arkaya" kuralı penisler ve vajinalar için geçerlidir. Cinsel organlarınızda dışkı olmasını istemezsiniz. Kalan dışkıda bazı bakteriler olabilir ve tüm kasık bölgesinde tahrişe neden olabilir.

20. Penisinizin etrafını tıraş etmek için eski jiletler kullanmamalısınız.

Eski ve keskin olmayan jilet kullanırsanız bölgede kesik, tahriş ve kıl dönmesi olabilir.

21. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar için test yaptırmalısınız.

Çoğu insan bir sorun olmadığında test yaptırmaz. Ancak çoğu zaman cinsel yolla bulaşan hastalıkların semptomları bulunmaz. Bu yüzden iyi görünmeniz ve hissetmeniz hasta olmadığınız anlamına gelmez.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Penisleri Olsa İlk Yapacakları Şeyleri Paylaşırken Herkese Kocaman Birer Kahkaha Attıran 15 Kadın - onedio.com
Penisleri Olsa İlk Yapacakları Şeyleri Paylaşırken Herkese Kocaman Birer Kahkaha Attıran 15 Kadın - onedio.com
‘Boyu Değil İşlevi Önemli’ Diyenleri Haklı Çıkartan Büyük Penisli Erkeklerle Deneyimlenmiş 15 Trajik Cinsellik Hikayesi - onedio.com
‘Boyu Değil İşlevi Önemli’ Diyenleri Haklı Çıkartan Büyük Penisli Erkeklerle Deneyimlenmiş 15 Trajik Cinsellik Hikayesi - onedio.com
Kafaları Kurcalayan O Soruyu Bilim Açıklıyor: İnsan Penisi Neden Kemikten Oluşmuyor? - onedio.com
Kafaları Kurcalayan O Soruyu Bilim Açıklıyor: İnsan Penisi Neden Kemikten Oluşmuyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-ergen

#11 bu ilaçları durup dururken kullanan varsa en son dert etmesi gereken psikolojik bağımlılık kısmı. zira oldukça fazla sayıda kişi biliyorum bu ilaçlar yüzünden *m üstünde ölen. kalp rahatsızlığınız yoksa bile alınmamalı.

birinci-tekil-birey

Herkes pipisine iyi baksın. Önemli. Bak kaç yıl oldu halen performansla kullanıyorum.

Görüş Bildir