Bebeğini Düşürdükten Birkaç Saat Sonra Sahneye Çıkacak Kadar Kendini İşine Adamış Bir Şarkıcı: Halsey

21PAYLAŞIM

Hem güzelliği hem de müthiş vokalleriyle hepimizi kendine hayran bırakmayı başarıyor. 😍

Ağustos ayında %11 Türk çıktığını açıklaması ile bir anda gündemimizde yer almaya başlayan Halsey, geçtiğimiz gün Türkiye'ye geldi ve paylaştığı fotoğraflarla hepimizi heyecanlandırdı.

21,5 milyon takipçiye sahip dünyaca ünlü bir şarkıcının Instagram'da paylaştığı fotoğrafta Şok Market'in görünmesi her gün karşılaştığımız bir şey değil sonuçta. Peki kim bu Halsey?

Ashley Nicolette Frangipane, 29 Eylül 1994'te New Jersey'de doğdu. Ashley'nin anne tarafından İtalyan, Macar, İrlandalı; baba tarafından ise Afro-Amerikan kökenli olduğu biliniyordu.

Fakat Ağustos ayında paylaştığı bir tweet ile Macar asıllı olduğunu düşünerek büyüdüğünü ancak DNA testi yaptırdıktan sonra aslında Macar olmadığını, %11'lik oranla Türk olduğunu açıkladı. As bayrakları, as as!

Küçük yaşlarda keman, viyola, çello ve gitar çalmaya, 17 yaşına geldiğinde ise şarkı yazmaya başladı.

Onun kusursuz proje çocuklardan biri olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ashley henüz 17 yaşındayken intihara teşebbüs ettiği için psikiyatri kliniğinde tedavi gördü. Bu süreçte ona bipolar bozukluk teşhisi konuldu.

Güzel sanatlar üzerine eğitim almak istiyordu ancak parası yetmediği için istediği üniversiteye gidemedi.

Bu nedenle eğitim hayatı da planladığı gibi gitmedi. İstediği okul yerine devlet üniversitesini tercih etmek zorunda kaldı. Ancak sevmediği bir alana daha fazla vaktini ayırmak istemedi ve üniversite eğitimini yarıda bıraktı.

Üniversiteyi yarıda bıraktıktan sonra kendi ayakları üzerinde durması gerekti. Bu süreçte elinde neredeyse hiç parası yoktu.

Arkadaşlarıyla birlikte bohem ve ciddi anlamda sefil bir hayat sürüyordu. Ta ki, bir gün bir partide tanıştığı arkadaşının bodrum katındaki derme çatma stüdyosunda Ghost şarkısını kaydettiği güne kadar. Bir gece şarkıyı SoundCloud'a yükledi ve şarkı tam anlamıyla aldı başını gitti! Sabah olduğunda şarkı radyolarda çalıyor ve 5 plak şirketi onunla görüşmek istiyordu.

Ashley, şarkısı SoundCloud sayesinde duyulmuş olsa da kendisine 'sosyal medya fenomeni' yakıştırması yapılmasını kabul etmiyordu.

'Ben Vine çeken biri, YouTuber, blogger veya başka bir şey değildim. Ben yalnızca internette insanların ortalama bir insandan daha fazla ilgi çekici bulduğu biriydim.'

Ashley Frangipane'i zayıf, aptal ve depresif olarak tanımlayan Ashley, sözleşmeyi imzaladıktan sonra onu tanıdığımız adını, Halsey'i kullanmaya başladı.

Halsey adının anlamını merak ediyorsanız; Halsey hem Ashley'nin bir anagramı hem de Brooklyn'de kullandığı metro durağının bulunduğu caddenin adı.

2015 yılı Halsey'in kariyeri için dönüm noktalarından biriydi. Özellikle South by Southwest Festivali'nde sergilediği performans ile bir anda şöhret basamaklarını tırmandı.

Festivalde hakkında en fazla tweet atılan sanatçı olan Halsey'i 2015'teki ödül törenlerinde sıklıkla görmeye başladık. 2016'da Billboard'un müzik endüstrisindeki kadınlar için verdiği ödüllerde Yükselen Yıldız Ödülü'nü de kazanarak kariyerinde bambaşka bir noktaya ulaştı.

Ancak kariyerindeki bu yükseliş ona sonsuz mutluluğu getirmedi. 2015'te sahneye çıkmadan birkaç saat önce bebeğini düşürdü ve o sahne, hayatının en zorlu performanslardan birine tanık oldu.

Şovdan birkaç saat önce bebeğini düşüren Halsey, otel odasında belinden aşağısı çıplak ve kanlı bir şekilde yatakta uzanıyordu. Ancak şova çıkması gerektiğini düşündüğü için asistanına yetişkin bezi aldırdı ve bezi takarak sahneye çıktı. 

'Hayatımda sergilediğim en öfkeli performanstı. O an, artık kendimi bir insan gibi hissetmediğimi düşünüyordum. Sahneden indikten sonra otoparka gittim ve kusmaya başladım.'

2017'de Halsey ile rapçi G-Eazy aşk yaşamaya başladı. İkili, aşklarından ilham alarak müzik çalışmaları da yaptı ve 'Him & I' düetini yayımladı.

İkilinin sahne performansları çok beğeniliyor ve aralarındaki çekim dışarıdan bile belli oluyordu. Ancak birlikteliklerinin üzerinden ortalama bir sene geçtikten sonra ayrılmaya karar verdiler. Ayrılmalarının sebebi olarak G-Eazy'nin Halsey'i aldattığı iddiaları gösterildi.

Bu ayrılığın onu yıkamadığını 2018'de Victoria's Secret'ın yıl sonu şovunda sergilediği nefes kesen performans ile gösterdi.

Halsey, Victoria's Secret performansı ile herkesi kendine bir kez daha hayran bıraktı. Ayrıca şovdan önce kariyeri için önem taşıyacak birçok ünlü isimle düet yaptı. Bu isimler arasında The Chainsmokers, Justin Bieber, Khalid ve Benny Blanco bulunuyor.

2019'da da başarıları devam etti. O ve dünyayı kasıp kavuran BTS grubu bir düet yayımladı.

Boy with Luv düetiyle ödülleri topladılar. 2019'da Halsey'in aşkta da şansı yaver gitti ve oyuncu Evan Peters ile birliktelikleri başladı. Ancak bu ilişkinin ömrü de bir seneden kısa sürdü.

Halsey'in her ne kadar birçok konuda yüzü gülmemiş olsa da kariyeri boyunca mükemmel başarılara imza atmayı başardı.

Halsey kariyerinin başladığı 2015'ten bu yana 80'den fazla dalda aday gösterildi ve birçok prestijli ödülün de sahibi oldu. Ayrıca Halsey, BTS ile yayınladıkları düetin ardından; YouTube'da 24 saatte en fazla izlenen müzik videosu, YouTube'da 24 saatte en fazla izlenen video ve YouTube'da 24 saatte K-pop grubuna ait en fazla izlenen video rekorlarını kırdı.

Henüz 26 yaşında olan Halsey'in adını uzun yıllar boyunca başarılarıyla anacakmışız gibi görünüyor!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Dünyaca Ünlü Amerikalı Şarkıcı Halsey %11 Türk Olduğunu Öğrendikten Sonra Baklava Yapıp Türkçe Öğrenmeye Başladı! - onedio.com
Dünyaca Ünlü Amerikalı Şarkıcı Halsey %11 Türk Olduğunu Öğrendikten Sonra Baklava Yapıp Türkçe Öğrenmeye Başladı! - onedio.com
Yaptıklarıyla Sahnelerin Görüp Görebileceği En Dumur Edici Anlara İmzasını Atan Ünlü İsimler - onedio.com
Yaptıklarıyla Sahnelerin Görüp Görebileceği En Dumur Edici Anlara İmzasını Atan Ünlü İsimler - onedio.com
Teksaslı Küçük Bir Kızdan Dünya Starlığına: 39 Yaşına Giren Beyonce'ye Olan Sevgimizin Her Geçen Gün Katlanarak Artmasının 15 Sebebi - onedio.com
Teksaslı Küçük Bir Kızdan Dünya Starlığına: 39 Yaşına Giren Beyonce'ye Olan Sevgimizin Her Geçen Gün Katlanarak Artmasının 15 Sebebi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rivaille

Billie eilish bir bu iki. Zorla parlatmaya çalışıyorlar ama ikisinde de o ışık yok

abdullah-somerli

Aynenn öyle hadi halsyin 1-2 tane güzel şarkısı var ama billie elish ne ya onu dinleyenin kendisine saygısı yoktur bütün şarkıları berbat

jodie-holmes1

kime göre neye göre? Dinleyenlerin sizi ilgilendirdiğini düşünmüyorum

tyler-durdenin-ceketi

No time to die james bond filmine soundtrack yapıyor. Aynen zorla parlatıyolar yetenek yok değil mi 😂😂😂

cryforme

dedi levi ackerman fani :d

Görüş Bildir